vyhľadávanie
Dnes je 1.2.

Veľtrh CONSTRUMA zviditeľnil žiarske kolektory v Maďarsku

Zverejnené: 23. 4. 2025

THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., sa úspešne predstavil na medzinárodnom stavebnom veľtrhu CONSTRUMA, ktorý sa konal v areáli výstaviska HUNGEXPO, v Budapešti v dňoch 9. – 13. apríla 2025. Veľtrh bol zameraný na stavebné materiály a služby v stavebníctve, vykurovanie, energetické úspory a účasť THERMO|SOLARU v stánku v pavilóne A s plochou 30 m2 zabezpečilo veľvyslanectvo SR v Budapešti, v rámci programovej schémy Projektu ekonomickej diplomacie podporenej Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a s SVT s.r.o. – zástupcom HUNGEXPO pre SR.

,,Z kapacitných a rozpočtových dôvodov bolo možné ponúknuť výstavnú plochu len 5 slovenským podnikateľským subjektom, preto sme radi, že sme boli ako firma vybratí a mohli sa zúčastniť tohto veľtrhu. Pre slovenské firmy zabezpečilo veľvyslanectvo SR v Budapešti 10. apríla 2025 v slovenskom stánku aj rokovania s potenciálnymi zákazníkmi a obchodnými partnermi. Cieľom účasti slovenských firiem ako vystavovateľov bolo pomôcť zviditeľniť sa na maďarskom trhu a získať nových odberateľov a zákazníkov, nielen z Maďarska,“ vysvetlil T.Jančařík, a dodal, že sa tak stalo prostredníctvom organizácie zdieľaného spoločného národného stánku pod hlavičkou „Good Idea Slovakia“ na výstave CONSTRUMA a podvýstavy HUNGAROTHERM, podporených primárne prostredníctvom schémy Projektu ekonomickej diplomacie.

,,V rámci veľtrhu prebiehali v ďalších pavilónoch aj výstavy: HOMEDesign - nábytok a bytové doplnky, RENEO – obnoviteľné zdroje energie, CONSTRUMA KERT – záhradníctvo. V stánku bol prítomný aj náš dlhoročný maďarský partner Pál Varga z firmy Naplopó, ktorý v okolí Budapešti nainštaloval už tisícky kolektorov zo Žiaru,“ konštatoval T.Jančařík.

Nenápadné perspektívne Maďarsko

Za roky pôsobenia obchodný partner Pál Varga z firmy Naplopó inštaloval množstvo zaujímavých systémov, napríklad solárne systémy v sieti hypermarketov Tesco alebo solárny systém na hoteli Szalajka. Ďalšie zaujímavé realizácie je možné vidieť na budove Poľnohospodárskeho biotechnologického centra v Gödöllö alebo na futbalovom štadióne v meste Székesfehérvár.

Novinky

THERMO|SOLAR Žiar, najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov, pravidelne na veľtrhoch vystavuje svoje produkty, vrátane horizontálnych a vertikálnych kolektorov, ako aj ďalšie výrobky súvisiace so solárnymi systémami. Novinkou na trhu, a to nie len na Slovensku ale aj v Európe, sú tento rok tepelné čerpadlá typu Airflow-M. Sú to špičkové vysoko-efektívne zariadenia zostavené z kvalitných komponentov od renomovaných výrobcov v odbore chladiacej a vykurovacej techniky.

Člen rodiny Hargassner

Spoločnosť THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., vstúpila do sezóny 2022 ako člen Hargassner Holding, nezávislej skupiny výrobcov zariadení na využitie obnoviteľných zdrojov, patriacej do vlastníctva rodiny Hargassner. V štruktúrach skupiny začala pôsobiť ako jediný výrobca slnečných kolektorov a dvorný dodávateľ tejto technológie pre všetky obchodné zložky skupiny v Európe i zámorí.

Divízia BIOMASA

Od januára 2023 vznikla v THERMO|SOLARE nová divízia (oddelenie) BIOMASA. Okrem výroby slnečných kolektorov stojí tak firma na ďalších nohách - vyrába kompaktné tepelné čerpadla, konštrukcie pre FV panely a v rámci skupiny Hargassner niektoré súčiastky pre kotly, vrátane elektrorozvádzačov.

Výrobkové rady kotlov HARGASSNER s rôznymi výkonmi sú mimoriadne vhodné pre objekty samosprávy, verejné budovy a školy, bytové domy, obchodné prevádzky, reštaurácie, hotely. Už minulý rok realizovali v THERMO|SOLARI viacero väčších dodávok.

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy THERMO/SOLAR
reklama

Nové

Veľtrh STRECHY – SOLAR – REMESLO 2026: v pražských Letňanoch uvidíte to najlepšie z odboru

Veľtrh STRECHY – SOLAR – REMESLO 2026: v pražských Letňanoch uvidíte to najlepšie z odboru

Zverejnené 29.1. Premýšľate, ako znížiť náklady na energie, ako správne zatepliť, ako pripraviť strechu na fotovoltiku a či sa vám to oplatí? Odpovede na tieto aj ďalšie otázky ponúkne veľtrh Strechy-Solar-Remeslo, ktorý predstaví najnovšie technológie, materiály a… ísť na článok

Moderná detská izba bez kompromisov: podlahové riešenia Päavish

Moderná detská izba bez kompromisov: podlahové riešenia Päavish

Zverejnené 27.1. Navrhovanie detskej izby dnes už nie je len otázkou farieb a nábytku. Architekti, dizajnéri aj rodičia čoraz viac riešia kvalitu podlahy – povrch, na ktorom sa deti hrajú, lezú, padajú aj oddychujú. Práve tu vzniká priestor pre riešenia, ktoré musia… ísť na článok

Rodinný dom Banánka

Rodinný dom Banánka

Zverejnené 30.1. Rodinný dom Banánka reaguje na okolitý prírodný kontext svojho jednoznačnou, až surovou prírodnou materialitou, umierneným horizontálnym tvarom a jasnou funkcionalitou minimalistického dizajnu. Zážitok z bývania v ňom je postavený na tesnom… ísť na článok

reklama