Pergoly ISOTRA na mieru - inšpirácie
vyhľadávanie
Dnes je 25.6.

Vyberáte novú garážovú bránu?

Zverejnené: 29. 3. 2021

Pretože je každý dom a jeho majiteľ iný a má iné potreby, existuje viac variantov uzavretia garáže. Každý typ brány má iné prednosti a hodí sa do odlišne situovaného domu. Pri výbere odporúčame neporovnávať len cenu, ale aj ďalšie parametre brány. Súčasné systémy majú dlhú životnosť, takže sa nebojte byť nároční.

Typy garážových brán

Pretože sa v dnešnej dobe dajú všetky typy otvárania opatriť elektrickým ovládaním, zameriame sa v našom porovnaní na iné podstatné vlastnosti brán.

Výklopné brány

Model, ktorý ako prvý ponúkol elektrické ovládanie, má dodnes svoje kúzlo.

Výhody: Pevné výklopné bránové krídlo je možné vďaka jeho celistvej konštrukcii osadiť oknami alebo vstupnými dverami do garáže.

Nevýhody: Pri vyklápaní krídlo zaberá priestor pred garážou, takže autom nemôžete prísť priamo k bráne. Po otvorení je vyklápacia brána umiestnená pod stropom garáže, kde by v iných prípadoch mohol byť ďalší úložný priestor.

Sekčné brány

Patria k súčasným stáliciam na trhu a najobľúbenejším typom garážových brán.

Výhody: Často spomínanou prednosťou sekčnej brány je veľmi kvalitná izolačná funkcia. Rovnako ako pri výklopných bránach môžete aj do sekčných integrovať vstupné dvere.

Nevýhody: Táto brána znižuje výšku stropu v garáži, čo v priestoroch s menšími rozmermi môže pôsobiť veľmi stiesnene. Priestor pod stropom už navyše nevyužijete.

Rolovacie brány

Spolu so sekčnými tvoria drvivú väčšinu všetkých zákaziek na garážové brány.

Výhody: Vďaka roletovému boxu, ktorý sa dá umiestniť pred, do aj za stavebný otvor, zaberajú garážové rolovacie brány minimum miesta počas ich otvárania aj pri ich úplnom vysunutí. Hodia sa všade tam, kde nechcete, aby brána dominovala a kde na ňu nie je miesto.

Nevýhody: Rolovacia brána sa skladá z jednotlivých lamiel, takže do nej neumiestnite dvere. Priestor však môžete osvetliť perforovanými alebo priamo presvetlovacími lamelami.

Posuvné brány

Možnosti pre tých, ktoré majú po stranách stavebného otvoru dosť miesta, nechcú si znižovať jeho výšku a požadujú samostatný vstup.

Výhody: Táto brána ponúka možnosť otvoriť ju len čiastočne pre vstup obyvateľov do garáže. Nemusíte ju teda zakaždým kompletne otvárať. Výška prejazdu navyše zostáva stále rovnaká, čo je tiež príjemné.

Nevýhody: Posuvná konštrukcia brány má horšie izolačné vlastnosti v priestore medzi bránovým krídlom a vodiacou lištou. Okrem toho je pri montáži zvnútra viditeľné ostenie.

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.
reklama

Nové

Poznáte aktuálne bazénové trendy?

Poznáte aktuálne bazénové trendy?

Zverejnené 24.6. Plánujete vybudovať v záhrade bazén? Hľadáte nadčasové riešenie, ktoré vhodne doplní architektúru vášho rodinného domu a následne záhrady? Tápete, aký druh kúpacej nádrže sa pre vaše potreby hodí najlepšie a zháňate návod, ako sa v súčasnej ponuke… ísť na článok

Typy drevených podláh

Typy drevených podláh

Zverejnené 23.6. Kto sa rozhodol pre drevenú podlahu, môže vyberať hneď z niekoľkých druhov. Líšia sa životnosťou, možnosťou renovácie, tvarovou stálosťou pri zmenách vlhkosti a v neposlednom rade aj cenou. Je potrebné starostlivo zvážiť, aký typ podlahy bude… ísť na článok

Wienerberger ocenil najlepšie medzinárodné projekty v súťaži Brick Award 2022

Wienerberger ocenil najlepšie medzinárodné projekty v súťaži Brick Award 2022

Zverejnené 20.6. „Je pre nás nesmierne dôležité poskytovať platformu pre výnimočnú architektúru. Najmä v turbulentných časoch je nevyhnutné, aby sme zostali zameraní na udržateľnú budúcnosť, v čom nám pomáha práve Brick Award. Prihlásené projekty boli opäť výnimočné… ísť na článok

reklama