HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 21.1.

Vyberáte novú garážovú bránu?

Zverejnené: 29. 3. 2021

Pretože je každý dom a jeho majiteľ iný a má iné potreby, existuje viac variantov uzavretia garáže. Každý typ brány má iné prednosti a hodí sa do odlišne situovaného domu. Pri výbere odporúčame neporovnávať len cenu, ale aj ďalšie parametre brány. Súčasné systémy majú dlhú životnosť, takže sa nebojte byť nároční.

Typy garážových brán

Pretože sa v dnešnej dobe dajú všetky typy otvárania opatriť elektrickým ovládaním, zameriame sa v našom porovnaní na iné podstatné vlastnosti brán.

Výklopné brány

Model, ktorý ako prvý ponúkol elektrické ovládanie, má dodnes svoje kúzlo.

Výhody: Pevné výklopné bránové krídlo je možné vďaka jeho celistvej konštrukcii osadiť oknami alebo vstupnými dverami do garáže.

Nevýhody: Pri vyklápaní krídlo zaberá priestor pred garážou, takže autom nemôžete prísť priamo k bráne. Po otvorení je vyklápacia brána umiestnená pod stropom garáže, kde by v iných prípadoch mohol byť ďalší úložný priestor.

Sekčné brány

Patria k súčasným stáliciam na trhu a najobľúbenejším typom garážových brán.

Výhody: Často spomínanou prednosťou sekčnej brány je veľmi kvalitná izolačná funkcia. Rovnako ako pri výklopných bránach môžete aj do sekčných integrovať vstupné dvere.

Nevýhody: Táto brána znižuje výšku stropu v garáži, čo v priestoroch s menšími rozmermi môže pôsobiť veľmi stiesnene. Priestor pod stropom už navyše nevyužijete.

Rolovacie brány

Spolu so sekčnými tvoria drvivú väčšinu všetkých zákaziek na garážové brány.

Výhody: Vďaka roletovému boxu, ktorý sa dá umiestniť pred, do aj za stavebný otvor, zaberajú garážové rolovacie brány minimum miesta počas ich otvárania aj pri ich úplnom vysunutí. Hodia sa všade tam, kde nechcete, aby brána dominovala a kde na ňu nie je miesto.

Nevýhody: Rolovacia brána sa skladá z jednotlivých lamiel, takže do nej neumiestnite dvere. Priestor však môžete osvetliť perforovanými alebo priamo presvetlovacími lamelami.

Posuvné brány

Možnosti pre tých, ktoré majú po stranách stavebného otvoru dosť miesta, nechcú si znižovať jeho výšku a požadujú samostatný vstup.

Výhody: Táto brána ponúka možnosť otvoriť ju len čiastočne pre vstup obyvateľov do garáže. Nemusíte ju teda zakaždým kompletne otvárať. Výška prejazdu navyše zostáva stále rovnaká, čo je tiež príjemné.

Nevýhody: Posuvná konštrukcia brány má horšie izolačné vlastnosti v priestore medzi bránovým krídlom a vodiacou lištou. Okrem toho je pri montáži zvnútra viditeľné ostenie.

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.
reklama

Nové

THERMO|SOLAR vymenil staré kolektory za unikátne vyrobené  na mieru. Veľvyslanectvo SR v Indii si ohrieva vodu slnečnými kolektormi

THERMO|SOLAR vymenil staré kolektory za unikátne vyrobené na mieru. Veľvyslanectvo SR v Indii si ohrieva vodu slnečnými kolektormi

Zverejnené 20.1. Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov - THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o. sa podieľal na modernizácii solárneho systému na ohrev teplej vody, ktorý je nainštalovaný na budove Veľvyslanectva SR v meste Dillí, v Indii. V pôvodnom systéme z… ísť na článok

Tri subtílne prázdne kocky ako vyhliadkové miesta prepájajúce dramatický terén a sieť chodníkov

Tri subtílne prázdne kocky ako vyhliadkové miesta prepájajúce dramatický terén a sieť chodníkov

Zverejnené 21.1. Prechádzkový okruh okolo doslúžilého pieskovcového lomu s vrcholovou vyhliadkou cez lomovú stenu do okolitej krajiny lúk a strání vznikol na základe návrhu štúdia henkai architekti a spoločnosti ZAHRADA-PARK-KRAJINA. Zadávateľom zákazky bola obec… ísť na článok

Nová kuchyňa svojpomocne

Nová kuchyňa svojpomocne

Zverejnené 19.1. Výmena kuchynskej linky, pracovnej dosky a kuchynských spotrebičov sa môže vyšplhať na niekoľko tisíc eur. Rekonštrukcia kuchyne ale vôbec nemusí stáť toľko, ako nová kuchyňa. S trochou kreativity, chute do práce a niekoľkými radami zrenovujete… ísť na článok

reklama