GROHE PHANTOM BLACK
vyhľadávanie
Dnes je 25.9.

Využite úložný priestor v malej kúpeľni na maximum

Zverejnené: 21. 12. 2022

V kúpeľni potrebujeme mať po ruke veľa vecí, ale paradoxne je to často jedna z najmenších miestností v domácnosti. Ak aj vy bojujete o každý centimeter priestoru a chcete mať vzdušnejšiu kúpeľňu, inšpirujte sa našimi tipmi.

Kúpeľňa by mala byť upokojujúcim miestom na starostlivosť o telo a myseľ, ale často je preplnená nevyhnutnými potrebami. Ale ako vyriešiť skladovanie všetkých tých gélov, šampónov, krémov, leštiacich prípravkov, hrebeňov, pracích práškov či parfumov? Ako prehľadne a zmysluplne využiť každý kúsok voľného priestoru v kúpeľni?

Deň generálneho upratovania kúpeľne

Najlepšia doba na reorganizáciu kúpeľne je počas veľkého upratovania. Vyhraďte si jeden deň a celý obsah kúpeľne nanoste na jedno miesto. Roztrieďte všetky fľaštičky, dózičky, tuby a škatuľky a nechajte si len tie, ktorým ešte neuplynula doba použiteľnosti a ktoré budete naďalej používať.

Tip: Zvyšky tekutých mydiel, šampónov a krémov nevyhadzujte, ale prelejte ich do menších fľaštičiek – menšie balenia sú vhodné na krátkodobé cestovanie. Do cestovnej toaletnej tašky si môžete pridať aj jednodávkové vzorky krémov z časopisov.

Roztrieďte svoje menšie kúpeľňové zásoby do menších škatuliek alebo košíkov podľa účelu a použitia. Zoskupte napríklad mydlá, pracie prostriedky, zubnú hygienu, krémy na tvár, dekoratívnu kozmetiku, voňavky atď. Obsah by mal byť prehľadne usporiadaný a ľahko prístupný, preto položky v boxe ukladajte vždy prehľadne, v jednej vrstve a ideálne v orientácii na výšku.

Umyte a vysušte prázdne police a skrinky v kúpeľni. Naplnené krabičky a dózičky umiestnite tam, kde ich budete používať – kozmetické prípravky a vlasový styling do skrinky pri umývadle a k zrkadlu, sprchové gély na poličku pri vani alebo sprche, pracie prostriedky k práčke atď.

Foto: Dariusz Jarzabek, shutterstock
Foto: Dariusz Jarzabek, shutterstock

Stále máte v kúpeľni málo miesta?

Každý rozčlenený úložný priestor by mal byť prehľadne usporiadaný tak, aby ste mali všetko po ruke. Ak vám napriek dokonale upratanej kúpeľni stále chýba miesto, tu je niekoľko ďalších tipov:

  1. Využite steny – keď na podlahe už nie je miesto, musíte ísť do výšky. Police, regály a vyššie skrinky dokážu na malom priestore poňať neuveriteľné množstvo vecí.
  2. Hľadajte nevyužité prázdne miesta – umiestnite skrinku pod a nad umývadlo, nadstavcovú policu nad práčku, závesný organizér na sprchovú zástenu, priedušnú sieť na detské hračky na stenu nad vaňou, vešiaky na stenu alebo do dverí. Vďaka tomu môžete ľahko získať ďalší úložný priestor bez toho, aby ste museli obetovať podlahovú plochu.
  3. Udržujte poriadok a organizáciu – budete sa vo svojej kúpeľni lepšie orientovať a ľahšie sa vám budú kontrolovať drogistické zásoby.
Foto: Dariusz Jarzabek, shutterstock
Foto: Dariusz Jarzabek, shutterstock

Pre dokonalý dojem

V usporiadanej kúpeľni sa ľahšie dýcha a ľahšie sa udržiava poriadok. Detailisti môžu z vystavených výrobkov ešte odstrániť etikety, aby dosiahli čo najčistejší vizuálny efekt, alebo si zaobstarať zodpovedajúcu kúpeľňovú sadu dopĺňacích dávkovačov. Dokonalý dojem potom môžete vyčarovať pomocou živej alebo umelej rastliny, ktorá dodá priestoru sviežosť.

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy
reklama

Nové

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Zverejnené 21.9. Tubusové svetlovody sú na českom či slovenskom trhu už pomerne známym produktom. Dopyt po nich neustále rastie. Vďaka čím ďalej prísnejším požiadavkám na stavby sa však posúva aj technické spracovanie a vylepšujú sa detaily prevedenia svetlovodov… ísť na článok

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Zverejnené 20.9. Systém keramických stropných panelov HELUZ je vyhľadávaným riešením pri výstavbe rodinných domov. Využitie ale nájde aj v bytovej či občianskej výstavbe či v priemyslových a poľnohospodárskych objektoch. Panely je možné použiť do svetlosti… ísť na článok

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Zverejnené 19.9. Drevené okná vyrobené z viacvrstvých lepených drevených profilov, známe ako eurookná, majú vďaka výborným izolačným a mechanickým vlastnostiam podporeným dlhou životnosťou potenciál slúžiť desiatky rokov. Okrem bežnej údržby, je však potrebné raz za… ísť na článok

reklama