Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 5.6.

Využitie stavebných materiálov z pórobetónu je win-win riešenie pre nás aj našich zákazníkov

Zverejnené: 6. 9. 2022

Takto komentuje stavbu z pórobetónu konateľka spoločnosti myBAU IPS s.r.o. a vedúca osobnosť celej developérskej skupiny Mgr. Ing. Lenka Němcová.

Developérska skupina myBAU IPS s.r.o. vznikla v roku 2014 a jej projekty sú zamerané výhradne na bývanie. V realizovanom portfóliu sú projekty na výstavbu či už bytových domov, tak villa domov s bytovými jednotkami až po väčšie realizácie výstavby radových domov vo viacerých lokalitách. Okrem využívania energeticky úsporných materiálov (v posledných rokoch stavia myBAU IPS svoje domy prevažne z pórobetónu Ytong) kladie firma dôraz aj na výber správnej lokality.

Vlastnú skúsenosť s pórobetónovým murivom Ytong a vápenopieskovými tvárnicami Silka mám osobne od roku 2018

"Pred štyrmi rokmi sme hľadali náhradu za konkurenčný murovací materiál, s ktorým sme boli dlhodobo nespokojní čo sa týka kvality nebrúsených strán, tak aj samotná práca s ním bola komplikovaná (pri povrchových úpravách vonkajšej obálky stavby a nadväzných inštaláciách remesiel). Nutnosť dodatočnej inštalácie polystyrénu či omietkoviny z dôvodu porovnania obálky pre inštaláciu prefarbenej omietky nás viedla k zavedeniu pórobetónu Ytong a vápennopieskových tvárnic Silka od spoločnosti Xella do projektovej prípravy našich stavieb. Toto rozhodnutie bolo jedno z najlepších za dobu môjho pôsobenia v odbore stavebníctva.

Efektivita, rýchlejšia realizácia, minimum odpadu

Murivo z Ytongu dodáva stavbe vysokú efektivitu, realizácia je rýchlejšia a pri správnej aplikácii vzniká len minimum odpadu. Rýchlosť nadväzných remeselných prác v oblasti hrubých rozvodov elektroinštalácie a vodo-topo sú zárukou výrazného zníženia nákladovosti stavby. Stavby vedieme s maximálnym dôrazom na presnosť, čo vďaka presným tvárniciam dosahujeme.“ vysvetľuje hlavné dôvody obľuby stavebných materiálov Xella Lenka Němcová a dodáva:

"V tomto roku dokončuje developerská skupina myBAU IPS výstavbu väčšej lokality v obci Holubice, kde v dvoch etapách bude odovzdaných celkom 40 radových domov a 21 bytových jednotiek, ktoré sú umiestnené v 7 villa domoch. „Ďalej budeme v tomto roku odovzdávať 10 radových domov v obci Křenovice. Súčasne v roku 2022 zahajujeme výstavbu v obci Hodějice, kde bude vybudovaných 10 villa domov s celkom 24 bytovými jednotkami. V Brne na ulici Auerswaldovej budeme v tomto roku zahajovať výstavbu sedemposchodového bytového domu s parkovacími priestormi, celkom v počte 31 bytových jednotiek.

Pre rok 2023 pripravujeme začatie výstavby v meste Blansko s objemom 93 bytových jednotiek a parkovacieho domu s celkovým počtom 120 parkovacích miest. Pre ďalšie roky pripravujeme projekty v celkovom objeme 240 bytových jednotiek v obciach Kuřim, Lipůvka a Hrušovany pri Brne. Všetky stavby, ktoré som uviedla, sú a budú realizované výhradne s použitím pórobetónových a vápennopieskových tvárnic a iných výrobkov od spoločnosti Xella.“ uzatvára Mgr. Ing. Lenka Nemcová, konateľka spoločnosti myBAU IPS s.r.o. z Brna.

Súvisiace články:

Veľkoformátové tvárnice v systéme Ytong
Nové veľkoformátové tvárnice Ytong, priečkový panel Ytong Jumbo a Silka Tempo

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Xella
reklama

Nové

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Zverejnené 2.6. Dosky z WPC dokážu eliminovať väčšinu neduhov dreva a zároveň zachovať jeho najlepšie vlastnosti. Do akej miery však môže byť produkt vyrábaný zo zmesi dreva a polyméru schopný splniť čoraz väčšie nároky modernej spoločnosti na ekologickú šetrnosť? ísť na aktualitu

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Zverejnené 30.5. Developer a staviteľ nového bytového domu v obci Žarošice si pórobetónový materiály Ytong, kombinovaný s vápenopieskovými tvárnicami Silka, vybral vďaka svojim dobrým skúsenostiam z predchádzajúcich projektov. Na stavbe sa uplatnili nielen tvárnice… ísť na článok

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Zverejnené 3.6. Pri príprave projektu sme zistili, že na rozdiel od zahraničia vzniká či už na Slovensku, tak aj v susedných Čechách väčšina technických objektov bez architektonickej starostlivosti. Časté sú výrazné a nákladné stavby bez konceptu a kontextu, pri… ísť na článok

reklama