HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 24.5.

HELUZ bude vystavovať na veľtrhu Coneco

Zverejnené: 13. 3. 2022

Spoločnosť HELUZ, výrobca tehál s najlepšími tepelnoizolačnými parametrami na jednovrstvové murovanie, sa zúčastní na tradičnom medzinárodnom stavebnom veľtrhu Coneco 23. – 26. marca v Bratislave.

Kulisy stánku spoločnosti HELUZ prevedú návštevníkov od sna o novom dome až k jeho realizácii. Zoznámia ich s onlinovou službou Môj HELUZ, ktorá okrem informácií o aktuálnom stave zákazky poskytne stavebníkom aj množstvo užitočných informácií, dokumentov a návodov na prevzatie, umožní aj objednávanie ďalších služieb online.

Nielen virtuálny svet, ale aj skutočné tehly sa budú prezentovať v stánku – budú to najmä tehly na jednovrstvové murovanie bez nutnosti dodatočného zateplenia z radu HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1, a to vrátane doplnkových prvkov na riešenie konštrukčných detailov, ktoré sa starajú o dokonalé tepelnoizolačné parametre stavby. Ďalej návštevníci uvidia roletové a žalúziové preklady HELUZ FAMILY 3in1 na vonkajšie tienenie, ďalší prvok podieľajúci sa na tepelnej pohode v dome. Nebudú chýbať ani akustické tehly HELUZ AKU KOMPAKT 21 a HELUZ AKU Z, ktoré prispievajú k stále dôležitejšiemu akustickému komfortu.

Ide o tie najzásadnejšie prvky, ktoré sú súčasťou uceleného tehlového systému HELUZ, umožňujúceho investorom postaviť celý dom z jedného materiálu od jedného výrobcu bez toho, aby sa vystavovali riziku konštrukčných komplikácií kombinovaním rôznych materiálov. Stánok spoločnosti HELUZ je koncipovaný tak, že stavebníka prevedie od jeho sna až po jeho realizáciu, upozorní ho, na čo by nemal zabudnúť, kým začne stavať, a s čím, ako výrobca, môže spoločnosť HELUZ pomôcť pred stavbou aj v priebehu nej. Expozícia súčasne poskytne informácie aj odborníkom, najmä projektantom, ktorým ponúkne množstvo nástrojov, ako Selektor konštrukcií, a ďalších služieb, ktoré im ich prácu uľahčia.

O spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Spoločnosť HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. patrí medzi troch najväčších výrobcov murovacích systémov na našom trhu, ako jediná je rýdzo česká. Tradícia tejto rodinnej firmy spadá až do roku 1876, keď Jan Řehoř v Dolnom Bukovsku postavil prvú žiarovú pec a z vyťaženej hliny vypálil prvé tehly. Dnes má spoločnosť HELUZ výrobné závody okrem Dolného Bukovska ešte v Hevlíne a Libochoviciach, kde vyrába kompletný stavebný systém HELUZ zahrňujúci obvodové aj vnútorné tehlové bloky vrátane tehál s najlepšími tepelnoizolačnými vlastnosťami na trhu radu HELUZ FAMILY 2in1 pre nízkoenergetické a pasívne domy. Spoločnosť HELUZ v roku 2017 na trh uviedla aj prvú kompaktnú brúsenú AKU tehlu sendvičovej skladby tehla-minerálna vlna-tehla so vzduchovou nepriezvučnosťou Rw = 57 dB pri celkovej hrúbke 21 cm pod názvom HELUZ AKU KOMPAKT 21 brúsená. Revolučnou novinkou je tekutá, vopred pripravená silikátovo-disperzná malta HELUZ SIDI pre efektívnejšie murovanie, ktorá sa nanáša systémovým valčekom ako pri maľovaní. Novinkou roku 2020 je PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s variabilným vnútorným priestorom na umiestnenie vonkajšej tieniacej techniky, ktorý je určený pre jednovrstvové murivo z tehál HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1. Sortiment ďalej tvoria ploché preklady, keramické stropy, komínové systémy a špeciálne tvarovky.

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy HELUZ
reklama

Nové

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Zverejnené 23.5. Investori kládli dôraz na použitie neškodných prírodných materiálov, teda minimum plastov a ďalších komponentov zaťažujúcich životné prostredie aj zdravie obyvateľov domu. Preto zvolili stavbu domu z tehál HELUZ FAMILY 2in1 a HELUZ FAMILY. ísť na článok

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Zverejnené 20.5. Otvorte okná bez obáv z otravného hmyzu. Komáre alebo osy sa do vášho interiéru nedostanú vďaka sieťam proti hmyzu. Neprenikne nimi totiž ani muška! ísť na článok

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Zverejnené 24.5. Nová strecha rozhodne nie je lacnou záležitosťou a preto by sme nemali jej výber podceniť. Na trhu je dnes možné dostať veľké množstvo strešných krytín. Môžeme vyberať medzi rôznymi materiálmi, tvarmi aj farbami. Poradíme, aké parametre pri kúpe… ísť na článok

reklama