vyhľadávanie
Dnes je 4.3.

Ocenené portfólio svetlíkov VELUX, ktoré uľahčuje návrh a montáž

Zverejnené: 24. 9. 2023

Skupina VELUX, svetový líder vo výrobe strešných okien, s potešením oznamuje rozšírenie svojho oceňovaného portfólia svetlíkov. V nadväznosti na úspech novej generácie svetlíkov VELUX predstavenej v roku 2022, ktorá získala prestížne ocenenie Red Dot Design Award za svoj elegantný a minimalistický dizajn, spoločnosť teraz predstavuje tri nové maxi veľkosti obdĺžnikových tvarov. Cieľom týchto prírastkov je zefektívniť proces navrhovania a montáže a poskytnúť projektantom viac možností na realizáciu ich vizionárskych konceptov.

Najnovšia generácia svetlíkov VELUX je stelesnením množstva technických inovácií, ktoré zabezpečujú elegantnú a modernú estetiku, výnimočnú energetickú účinnosť a pozoruhodný výkon v oblasti redukcie hluku. Uvedením troch nových rozmerov výrobkov VELUX posilňuje svoju pozíciu na trhu a zjednodušuje odporúčanie najvhodnejších riešení pre ploché strechy, čím smeruje k väčšej spokojnosti zákazníkov.

Nová generácia svetlíkov VELUX s neviditeľným krídlom, bezrámovým zasklením a diskrétnym umiestnením roliet poskytuje maximum denného svetla s minimalistickým, elegantným vzhľadom zvnútra aj zvonku. Ponúka plnú kontrolu nad vnútorným komfortom s vynikajúcou energetickou účinnosťou a zvukovou izoláciou, ako aj rozsah zatemnenia pre účinnú ochranu pred teplom a zabezpečenie optimálnej klímy v dome.

Pozoruhodné je, že montáž týchto nových svetlíkov je neuveriteľne jednoduchá. Vďaka jednoduchému a bezpečnému vyťahovaniu na strechu môžu dodávatelia ušetriť čas a námahu. Vetrateľné svetlíky sa dodávajú vopred vybavené motorom, dažďovým senzorom a nástenným spínačom, čím sa eliminuje potreba ďalšieho nastavovania. Okrem toho je možné otváravé riešenie nainštalovať bez potreby elektrikára, pretože nové svetlíky môže poháňať aj energie zo slnka.

Svetlíky sú k dispozícii v troch variantoch: pevné, elektricky otváravé a otváravé na solárny pohon, s dvoma verziami sklenených horných častí: ploché (pre sklony striech 2˚ - 15˚ ) alebo zaoblené (pre sklony striech 0˚ - 15˚ ). Všetky varianty dopĺňa kompletné portfólio diskrétne umiestnených solárne poháňaných markíz alebo zatemňovacích roliet, ako aj sieťok proti hmyzu a montážneho príslušenstva.

V roku 2022 obsahovala veľkostná tabuľka novej generácie svetlíkov desať rozmerov vrátane väčších, ako napríklad 150x150 cm a 200x100 cm.

Od septembra 2023 sa portfólio rozšírilo o tri nové veľkosti: 150x80 cm, 150x120 cm a 200x60 cm. Tieto rozmery sú vhodne navrhnuté tak, aby zodpovedali modulovým vzdialenostiam drevených stropných konštrukcií, čím sa proces navrhovania a montáže stáva plynulejším a jednoduchším a architekti a projektanti majú možnosť realizovať svoje predstavy. Rozšírená veľkostná tabuľka uľahčuje prispôsobenie sa požiadavkám aj náročnejších projektov.

"Sme nadšení, že môžeme našim váženým partnerom predstaviť tieto nové rozmery. Rozšírenie nášho oceňovaného portfólia odráža náš záväzok k inovatívnemu dizajnu a výnimočnému výkonu. Poskytovaním bezproblémových možností dizajnu a inštalácie sa snažíme prekonať očakávania a zabezpečiť bezkonkurenčnú spokojnosť zákazníkov," hovorí Marek Petrík, architekt spoločnosti VELUX.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy VELUX

Tématické odbory

reklama

Nové

Tepelné čerpadlá pohľadom dodávateľov

Tepelné čerpadlá pohľadom dodávateľov

Zverejnené 2.3. O alternatívnych zdrojoch vykurovania a najmä o tepelných čerpadlách toho bolo na našom webe napísaného už mnoho. Ako to ale vyzerá s aktuálnym dopytom a vývojom v oblasti predaja tepelných čerpadiel a aké sú v tomto ohľade možnosti? Na tieto otázky… ísť na článok

Garážová brána LOMAX. Reportáž z montáže

Garážová brána LOMAX. Reportáž z montáže

Zverejnené 27.2. Už pred rokom sa manželský pár rozhodol vymeniť starú garážovú bránu za novú. Na situáciu sa postupne prišli pozrieť traja obchodní zástupcovia od rôznych výrobcov garážových brán. Dvaja povedali, že výmena nepôjde, vysvetlili prečo a manželia… ísť na článok

Rekonštrukcia s materiálmi Ytong a Silka. Riešenie na mieru pri malých a veľkých projektoch

Rekonštrukcia s materiálmi Ytong a Silka. Riešenie na mieru pri malých a veľkých projektoch

Zverejnené 26.2. Rekonštrukcie hrajú čoraz významnejšiu úlohu v bytovej aj nebytovej výstavbe. Rekonštruujú sa rodinné aj bytové domy, zastarané objekty sa modernizujú, existujúce budovy dostávajú nový účel. Spoločnosť Xella má riešenie pre všetky veľké aj malé… ísť na článok

reklama