vyhľadávanie
Dnes je 20.7.

Ocenené portfólio svetlíkov VELUX, ktoré uľahčuje návrh a montáž

Zverejnené: 24. 9. 2023

Skupina VELUX, svetový líder vo výrobe strešných okien, s potešením oznamuje rozšírenie svojho oceňovaného portfólia svetlíkov. V nadväznosti na úspech novej generácie svetlíkov VELUX predstavenej v roku 2022, ktorá získala prestížne ocenenie Red Dot Design Award za svoj elegantný a minimalistický dizajn, spoločnosť teraz predstavuje tri nové maxi veľkosti obdĺžnikových tvarov. Cieľom týchto prírastkov je zefektívniť proces navrhovania a montáže a poskytnúť projektantom viac možností na realizáciu ich vizionárskych konceptov.

Najnovšia generácia svetlíkov VELUX je stelesnením množstva technických inovácií, ktoré zabezpečujú elegantnú a modernú estetiku, výnimočnú energetickú účinnosť a pozoruhodný výkon v oblasti redukcie hluku. Uvedením troch nových rozmerov výrobkov VELUX posilňuje svoju pozíciu na trhu a zjednodušuje odporúčanie najvhodnejších riešení pre ploché strechy, čím smeruje k väčšej spokojnosti zákazníkov.

Nová generácia svetlíkov VELUX s neviditeľným krídlom, bezrámovým zasklením a diskrétnym umiestnením roliet poskytuje maximum denného svetla s minimalistickým, elegantným vzhľadom zvnútra aj zvonku. Ponúka plnú kontrolu nad vnútorným komfortom s vynikajúcou energetickou účinnosťou a zvukovou izoláciou, ako aj rozsah zatemnenia pre účinnú ochranu pred teplom a zabezpečenie optimálnej klímy v dome.

Pozoruhodné je, že montáž týchto nových svetlíkov je neuveriteľne jednoduchá. Vďaka jednoduchému a bezpečnému vyťahovaniu na strechu môžu dodávatelia ušetriť čas a námahu. Vetrateľné svetlíky sa dodávajú vopred vybavené motorom, dažďovým senzorom a nástenným spínačom, čím sa eliminuje potreba ďalšieho nastavovania. Okrem toho je možné otváravé riešenie nainštalovať bez potreby elektrikára, pretože nové svetlíky môže poháňať aj energie zo slnka.

Svetlíky sú k dispozícii v troch variantoch: pevné, elektricky otváravé a otváravé na solárny pohon, s dvoma verziami sklenených horných častí: ploché (pre sklony striech 2˚ - 15˚ ) alebo zaoblené (pre sklony striech 0˚ - 15˚ ). Všetky varianty dopĺňa kompletné portfólio diskrétne umiestnených solárne poháňaných markíz alebo zatemňovacích roliet, ako aj sieťok proti hmyzu a montážneho príslušenstva.

V roku 2022 obsahovala veľkostná tabuľka novej generácie svetlíkov desať rozmerov vrátane väčších, ako napríklad 150x150 cm a 200x100 cm.

Od septembra 2023 sa portfólio rozšírilo o tri nové veľkosti: 150x80 cm, 150x120 cm a 200x60 cm. Tieto rozmery sú vhodne navrhnuté tak, aby zodpovedali modulovým vzdialenostiam drevených stropných konštrukcií, čím sa proces navrhovania a montáže stáva plynulejším a jednoduchším a architekti a projektanti majú možnosť realizovať svoje predstavy. Rozšírená veľkostná tabuľka uľahčuje prispôsobenie sa požiadavkám aj náročnejších projektov.

"Sme nadšení, že môžeme našim váženým partnerom predstaviť tieto nové rozmery. Rozšírenie nášho oceňovaného portfólia odráža náš záväzok k inovatívnemu dizajnu a výnimočnému výkonu. Poskytovaním bezproblémových možností dizajnu a inštalácie sa snažíme prekonať očakávania a zabezpečiť bezkonkurenčnú spokojnosť zákazníkov," hovorí Marek Petrík, architekt spoločnosti VELUX.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy VELUX

Tématické odbory

reklama

Nové

Na každom okne záleží

Na každom okne záleží

Zverejnené 20.7. Môže jedno okno ovplyvniť komfort bývania či pracovného prostredia jednotlivca, ale aj životy ľudí v okolí alebo dokonca (tak trochu) aj celú planétu? Belgický výrobca okenných profilov Deceuninck verí, že "Na každom okne záleží". Tradičná značka sa… ísť na článok

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Zverejnené 19.7. Konferencia Brownfieldy je miestom pre stretávanie súkromného a verejného sektora nad problematikou revitalizácie nevyužívaných lokalít. Šiesty ročník sa odohral v pondelok 3. júna 2024 v jedinečných priestoroch Automatických mlynov v Pardubiciach.… ísť na článok

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Zverejnené 18.7. Kúpeľňový dizajn sa v posledných rokoch vyvinul z čisto funkčných priestorov na luxusné útočiská, ktoré odrážajú osobný štýl a najnovšie trendy. Od nadčasovej elegancie po moderný pôvab – každý dizajn ponúka jedinečné spôsoby, ako premeniť vašu… ísť na článok

reklama