THERMO|SOLAR - slnečné termické kolektory a kotly na biomasu
vyhľadávanie
Dnes je 19.6.

Tohtoročný Xella Dialóg predstavil formou on-line konferencie odborníkom typy a rady pre ľahké projektovanie a realizáciu stavieb

Zverejnené: 5. 11. 2022

Tohtoročný ročník Xella Dialógu sa uskutočnil v utorok 18. októbra 2022 a prostredníctvom on-line konferencie predstavila spoločnosť Xella formou štyroch príbehov rôznych typov stavieb svoj sortiment výrobkov a služieb. On-line konferencia Xella Dialóg 2022 bola akreditovaná v rámci CŽV ČKAIT aj ČKA a podobne ako v predchádzajúcich rokoch sa účastníci mohli do jej priebehu zapojiť prostredníctvom chatu.

Záznam celej konferencie je dostupný na webovej stránke www.xella-dialog.sk.

Konferencia Xella Dialóg je stretnutie, ktoré každoročne organizuje spoločnosť Xella pre odborníkov z oblasti stavebníctva a projektovania. Zástupcovia spoločnosti Xella spoločne so svojimi hosťami na nej formou prezentácií, reportáží a rozhovorov predstavujú súčasný sortiment výrobkov a služieb v podobe, ktorá reaguje na súčasné trendy a potreby profesionálov v odbore stavebníctva.

Zdroj: Xella Slovensko
Zdroj: Xella Slovensko

„Forma on-line konferencie sa nezmenila, rovnaký zostal aj hlavný cieľ: predstaviť atraktívnou a zrozumiteľnou cestou naše výrobky a služby a uľahčiť tak našim partnerom projektovanie a realizáciu stavieb,“ vysvetľuje vedúci marketingu Luděk Suchomel a dodáva:

„Čo sa menilo a mení, sú témy a akcenty každého ročníka. Tento rok naši technickí odborníci a manažéri spoločne s hosťami prezentovali na štyroch typoch stavieb cestu k rýchlej, kvalitnej a efektívnej výstavbe rodinných a bytových domov alebo polyfunkčných a nebytových objektov. Program bol ako každý rok pestrý a z ohlasov v priebehu konferencie bolo zrejmé, že opäť zaujal každého, kto s našimi stavebnými systémami pracuje alebo o nich uvažuje.“

Aké produkty Ytong, Silka a Multipor pri výstavbe rodinných domov zvoliť a ako ich správne aplikovať v projekte, vysvetlil v rámci prvého bloku tohtoročného Xella Dialógu manažér pre kľúčové projekty spoločnosti Xella CZ Ing. Jakub Hergezel.

Zdroj: Xella Slovensko
Zdroj: Xella Slovensko

Osobitnú pozornosť venoval aj unikátnej databáze schodísk Ytong, v ktorej si ktokoľvek môže nadefinovať schodisko podľa svojich predstáv a potrieb. Pripomenul tiež na minuloročnom Xella Dialógu uvedenú databázu konštrukčných detailov, ktorá je založená na dlhoročných skúsenostiach spoločnosti Xella.

Ukážky niekoľkých kvalitne a pritom úsporne postavených rodinných domov s materiálmi Xella prezentoval účastníkom konferencie hlavný projektant architektonického štúdia Harfen Ing. Filip Harvánek.

Pri všetkých prezentovaných domoch pritom v projekte preferoval jednovrstvové riešenia obvodových stien s tvárnicami Ytong Lambda YQ, pri priečkovom murive využíva on a jeho kolegovia z ateliéru tvárnice Ytong Klasik a vápenno-pieskové tvárnice Silka.

Pri stropoch veľmi radi navrhujú vložkové stropy Ytong Ekonom, určené aj pre svojpomocnú výstavbu. Názorne tiež predstavil výhody spolupráce projektantov so spoločnosťou Xella a podklady, ktoré Xella v rámci prípravy projektu architektom a projektantom dodáva.

Zdroj: Xella Slovensko
Zdroj: Xella Slovensko

Téme developerských projektov rodinných domov a predpokladov ich úspechu sa venoval Ing. Julius Sič, technický poradca Xella Slovensko. Jednoduchosť, rýchlosť, efektivita a splnenie predpisov sú základom úspešných developerských projektov rodinných domov.

Okrem vyššie uvedených základných požiadaviek developerov predstavil aj služby zo strany spoločnosti Xella, formou videí uviedol aj dva zaujímavé projekty rodinných domov a pohľad majiteľov developerov na využitie stavebných materiálov Xella a skúsenosti z doterajšej spolupráce.

Spomenul aj ponuku veľkoformátových stavebných prvkov Ytong a Silka a služby digitálneho plánovania Xella blue.sprint, ktoré sa čoraz častejšie využívajú aj pri tomto type stavebných projektov.

Zdroj: Xella Slovensko
Zdroj: Xella Slovensko

Kto by nechcel vedieť, ako lepšie projektovať a stavať bytové domy. Veľkoformátové produkty, digitálna podpora BIM a ďalšie služby Kompetenčného centra Xella sú kľúčom k možnostiam pestrého projektovania veľkých stavieb. Vytvorenie 3D modelu hrubej stavby, kontrola kolízií či optimalizácia konštrukcií je len začiatkom. Vyčíslením úspor na materiáli, počte pracovníkov či zisku väčšej podlahovej plochy to pokračuje.

Zdroj: Xella Slovensko
Zdroj: Xella Slovensko

Výsledkom je optimalizovaný stavebný proces, ktorý vedie k skráteniu doby výstavby a tým aj vyššej ziskovosti projektu. Všetky tieto témy boli v strede záujmu tretieho bloku tohtoročného Xella Dialógu a podrobne sa im venovala Ing. Lucie Šnajdrová, manažérka veľkoformátovej výstavby Xella a Ing. Tomáš Dokoupil, BIM koordinátor Xella CZ a Xella Slovensko.

Nechýbali ani zaujímavé projekty bytových domov z Plzne, Prahy, Brna alebo slovenských Michaloviec. Ing. Tomáš Dokoupil predstavil aj projekt využívajúci technológiu Microsoft Hololens, na ktorom Xella CZ a Xella Slovensko spolupracuje s centrálou skupiny Xella a ktorý umožňuje prepojiť virtuálnu realitu digitálneho dvojčaťa BIM projektu s reálnou stavbou priamo na stavenisku.

Zdroj: Xella Slovensko
Zdroj: Xella Slovensko

Vďaka svojim technickým parametrom sú produkty Ytong, Silka a Multipor vhodné na vysoké nároky, požadované v priemyselných a výrobných objektoch, obchodných centrách, administratívnych budovách či zdravotníckych zariadeniach.

Týmto typom stavieb sa venovala štvrtá časť konferencie, v ktorej Jan Tinka, manažér pre kľúčové projekty Xella CZ prezentoval príklady stavieb a špecifických technických riešení, ktoré spoločnosť Xella pre svojich obchodných partnerov navrhla. So službami Kompetenčného centra Xella potom v závere konferencie Xella Dialóg zoznámil jej účastníkov Ing. Július Sič.

Súvisiace články:

Veľkoformátové tvárnice v systéme Ytong
Nové veľkoformátové tvárnice Ytong, priečkový panel Ytong Jumbo a Silka Tempo

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Xella

Tématické tagy

Tématické odbory

reklama

Nové

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Zverejnené 14.6. Ruukki Construction, súčasť spoločnosti SSAB, podpísala zmluvu s cestovnou kanceláriou Experience Pyhä Oy na dodávku striech Ruukki® Classic LowCarbon vyrobených z ocele SSAB Fossil-free™ pre ekologickú dovolenkovú destináciu investičnej spoločnosti… ísť na článok

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Zverejnené 13.6. Ak chystáte hrubú stavbu rodinného domu, môže vás tento text obohatiť, inšpirovať a dobre nasmerovať. Váš budúci dom nie je len strecha nad obvodovými stenami a oknami. Je to organizmus, ktorý už v „plienkach“, tj. pred zahájením výstavby, žije s… ísť na článok

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zverejnené 19.6. Či už sa tento rok chystáte navštíviť Medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná od 28. júna do 6. júla, alebo sa chcete do Karlových Varov pozrieť mimo hlavnej návštevníckej sezóny, máme pre vás zoznam architektonických skvostov, ktoré by ste pri… ísť na článok

reklama