Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 2.3.

Velux bude mať 80: V stovke chce byť uhlíkovo neutrálny

Zverejnené: 6. 2. 2021

Spoločnosť Velux tento rok oslávi okrúhle výročie svojho založenia (vznikla 1941). Verejne deklarovala záväzok, že do svojich 100. narodenín rapídne zníži svoju uhlíkovú stopu, takže v roku 2041 ako prvá v stavebníctve dosiahne uhlíkovú neutralitu. Tento cieľ neustále sleduje aj pri uvádzaní nových výrobkov na trh.

Efektívnejšie využívanie energetických zdrojov

Novinka, dostupná od 1. 1. 2021, je odpoveďou na sprísňujúcu sa legislatívu, aktuálne výzvy dneška aj najčastejšie požiadavky zákazníkov. Hoci dánska značka ponúka trojsklá už celú dekádu, až zníženie ich cien v roku 2017 prinieslo prielom v dopyte. Za posledné tri roky sa podiel trojskiel v predaji okien značky VELUX zvýšil z 15 % na 80 %. Nové zasklenie 64 chce tento proces ďalej akcelerovať.

Výsledkom je lepší akustický útlm (Rw = 35 dB) a tepelná izolácia, akú doteraz dosahovali len prémiové zasklenia VELUX (Uw = 1,0 W/(m2K), pri zapustenej montáži len Uw = 0,94 W/(m2K)) aj v cenovo dostupnejšej kategórii Štandard Plus. Má to umožniť zákazníkom, aby si zaobstarali strešné okno vyššej kategórie a prispeli tak k vyššej kvalite stavieb, zníženiu spotreby energie a udržateľnému stavebníctvu.

Strešné okno VELUX GLU s novým zasklením 64
Strešné okno VELUX GLU s novým zasklením 64

Ekologickejšie obaly a doprava aj obnova lesov

Ekologický prístup spoločnosti VELUX sa netýka len výrobku samotného, ale je komplexný – nové okno VELUX sa teda dodáva v 100 % recyklovateľnom obale, plastové produkty používané na výplň krabíc nahradia obalové technológie na báze papiera. Je to cesta, ako znížiť uhlíkovú stopu výrobkov o 50 % práve vďaka ekologickejšiemu baleniu a doprave.

Čo sa týka vymazania historickej uhlíkovej stopy, ide o zachytenie 5,6 milióna ton CO2, čo zodpovedá uhlíkovým emisiám spoločnosti v rokoch 1941 až 2041. Zachytené budú prostredníctvom projektov na obnovu lesov a biodiverzity, na ktorých VELUX spolupracuje so Svetovým fondom na ochranu prírody WWF.

Súvisiace články:

Inteligentné technológie na veľtrhu Coneco bodovali
Je potrebné zmeniť prístup k modernému stavebníctvu
Zdravší domov s Veluxom

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy VELUX
reklama

Nové

Chladenie interiéru stojí viac ako vykurovanie, myslite preto na roletové a žalúziové preklady na vonkajšie tienenie

Chladenie interiéru stojí viac ako vykurovanie, myslite preto na roletové a žalúziové preklady na vonkajšie tienenie

Zverejnené 1.3. Energetickú spotrebu a teda aj prevádzkové náklady domu neovplyvňujú len výdavky na vykurovanie, ale aj na jeho chladenie. Málokto si uvedomuje, že pri súčasných dobre izolovaných novostavbách nie je možné bez vonkajšieho tienenia dosiahnuť dobrý… ísť na článok

Reflexná tepelná izolácia SuperFOIL chráni budovu v lete aj v zime

Reflexná tepelná izolácia SuperFOIL chráni budovu v lete aj v zime

Zverejnené 28.2. SuperFOIL je tepelnoizolačná technológia, ktorá poskytuje vysoko účinnú tepelnú izoláciu tým, že bráni prechodu tepla medzerou pri vedení, prúdení a sálaní. Pracuje hlavne so skutočnosťou, že vo stavebných vzduchových medzerách je nielen vo fyzike,… ísť na článok

Vonkajšia tieniaca technika – typy, výhody a funkcie

Vonkajšia tieniaca technika – typy, výhody a funkcie

Zverejnené 25.2. Dnešná výstavba mieri až k nulovej energetickej spotrebe, ale takmer prehliada slnečnú energiu. Ak nás zaujíma skutočná tepelná ochrana domu a reálna suma, ktorú zaplatíme za vykurovanie, prípadne letné chladenie, potom neprehliadajte vonkajšie… ísť na článok

reklama