HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 15.4.

Čo nové majú screenové rolety MINIROL v roku 2021

Zverejnené: 27. 2. 2021

Od roku 2010, keď sme v BUILDING Shutter Systems zahájili výrobu nového produktu –⁠ screenových clôn⁠ pod značkou MINIROL – ich popularita medzi zákazníkmi stále rastie. Táto skutočnosť aj vzťah k vývoju a posúvaniu hraníc výroby a dizajnu produktov nás motivuje k neustálemu zlepšovaniu nášho portfólia. Na rok 2021 sme si v oblasti screenov pripravili dve technologické novinky.

Čistejší dizajn

Screenové rolety, nielen z našej produkcie, mali donedávna na tieniacej tkanine nad spodnou lištou viditeľný zvar. S týmto vizuálne nedokonalým riešením sme sa vysporiadali prostredníctvom systému VISITEX. Ten umožňuje k tkanine privariť polovicu zipsu, ktorý vedie špeciálny plastový profil zodpovedajúci konkrétnej spodnej lište. Nevzniká tak žiadny zvarový šev a viditeľne neukončuje screen. Zákazníkom tak môžeme ponúknuť čistejší dizajn tienenia.

Rýchlejšia manipulácia

Druhou novinkou je systém ClickOn, pohodlnejší a rýchlejší spôsob nasadenia tkaniny na rolovací valec. Všetko spočíva v minimálnom plastovom profile v tvare T privarenom k hornej časti screenovej tkaniny. Výhodou profilu je vysoká pevnosť v ťahu a odolnosť proti opotrebeniu. Na samotné nasadenie tkaniny na valec vďaka tomuto systému stačí jeden jednoduchý pohyb a to zacvaknúť profil do otvoru vo valci – preto ClickOn.

Technológie, s ktorými už pracujeme

Vyššie v texte sme spomínali tkaniny. Tie sú v prípade screenových clôn kľúčovou súčasťou celého tienenia. Oproti iným typom tieniacej techniky screeny zatemňujú interiér a zároveň užívateľovi umožňujú výhľad von. Z toho dôvodu používame tie najkvalitnejšie.

Serge tkaninu tvoria sklené vlákna potiahnuté PVC vrstvou

Soltis tkanina sa skladá z polyesterových vlákien s PVC vrstvou

PVC vrstvy tkaniny chránia a zaisťujú ich farebnú stálosť.

Obe novinky nájdete na všetkých našich screenových clonách.

K ďalším inováciám pre tento rok patrí výroba screenov do šírky až 6 m, zavedenie výroby boxov 120 x 120 mm a aj Lockscreen Integrated. Perfektne sa hodia na zatienenie napr. pergol.

Pokiaľ Vás naša ponuka zaujala a radi by ste sa dozvedeli bližšie informácie, môžete nás kontaktovať na nižšie uvedenom telefónom čísle alebo navštíviť stránky www.minirol.cz.

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.

Tématické odbory

reklama

Nové

Nastal čas na rodinný bazén s kolektormi

Nastal čas na rodinný bazén s kolektormi

Zverejnené 14.4. Exteriérová kúpacia sezóna sa pre bazény s ohrevom vody pomocou slnečných kolektorov tradične začína v apríli a trvá do októbra. Majitelia tak majú sedem mesiacov v roku možnosť využívať to, že sa im slnko postará prakticky zadarmo o komfort, aký si… ísť na článok

Ako stavať rodinné domy z murovacích materiálov v energetickej triede A0?

Ako stavať rodinné domy z murovacích materiálov v energetickej triede A0?

Zverejnené 12.4. Rok 2021 priniesol pre stavebníkov rodinných domov novinky. Pribudli povinnosti a nutnosť stavať domy tak, aby splnili požiadavky pre energetickú triedu A0. Prečítajte si prehľad najdôležitejších informácií z legislatívy, o efektívnom návrhu… ísť na článok

Vylepšený preklad HELUZ pre vonkajšie tienenie

Vylepšený preklad HELUZ pre vonkajšie tienenie

Zverejnené 13.4. PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s integrovanou, ale vyberateľnou tepelnou izoláciou je určený na jednovrstvové murivo z tepelnoizolačných tehál HELUZ FAMILY s najlepšími parametrami na trhu. Vnútorný priestor s izolantom je variabilný na umiestnenie… ísť na článok

reklama