Akcia HELUZ - Za pár eur v chládku!
vyhľadávanie
Dnes je 27.2.

DELTA pripravuje BIM projekt budúcnosti: nový testovací polygón v Sokolove

Zverejnené: 20. 9. 2019

DELTA projektuje pre skupinu BMW testovací polygón pre digitálny vývoj automobilov budúcnosti. Vysokú inovačnú hodnotu má nielen cieľ projektu, ale aj plánovanie a projekcia v štandarde BIM 5D a využitie metodiky Lean Management.

Koncom roka 2018 bol zahájený nový projekt "BMW Group Future Mobility Development Center" s firmou DELTA ako generálnym projektantom pre zónu pozemných stavieb. V karlovarskom regióne sa vybuduje testovací polygón s rôznymi druhmi komunikácií, ktoré majú slúžiť predovšetkým pre vývoj autonómnej jazdy, elektromobility a asistenčných systémov. Zóna pozemných stavieb činí takmer 70.000 m2 podlažnej plochy a za projektovú prípravu sú zodpovední experti z firmy DELTA s viac ako štyridsaťročnou skúsenosťou v oblasti projektov pozemných stavieb. Okrem toho nová testovacia dráha ponúkne k dispozícii parkovacie státie pre testovacie vozidlá, zamestnancov, návštevníkov, poskytovateľov služieb aj priestor pre logistiku.

Erik Štefanovič, konateľ firmy DELTA Slovenská republika, uvádza: "Tento projekt je pre českú ekonomiku zásadný, stáva sa dôležitou súčasťou českého hospodárstva. Sme veľmi radi, že s týmto stavebným projektom vznikne skutočná pridaná hodnota pre ľudí a región. "

Centrálnym aspektom projektu je manažment spolupráce medzi účastníkmi; DELTA si je vedomá dôležitosti partnerskej projektovej kultúry pre úspech stavebného zámeru a používa spolu s účastníkmi projektu metódu Lean Management. K tomu je potrebná odvaha, pretože firma DELTA, ako jedna z prvých firiem, sprevádza BMW s metódou Lean Management, už vo fáze projekcie. Pomocou tejto metódy sa doteraz podarilo úspešne zvládnuť všetky výzvy tohto rozsiahleho projektu, ktorého projekčnú činnosťi začala DELTA už v januári 2019.

Spolupráca funguje dobre aj preto, že sa neustále hľadajú spoločné riešenia. Wolfgang Kradischnig, generálny riaditeľ a hlavný speaker skupiny firiem DELTA, vysvetľuje: "Takto rozsiahly stavebný celok v úzkej spolupráci s druhým generálnym projektantom pre dopravnú časť vyžaduje pozitívnu projektovú kultúru a vysokú úroveň vzťahov. BMW starostlivo dbá na to, aby medziľudské vzťahy boli riadené rovnako ako ostatné technické oblasti projektu; lebo v interdisciplinárnom a medzinárodnom stavebnom zámere sa stretávajú rôzne kultúry, ktoré je potrebné zladiť. "

U projektu ako je tento je spoločný menovateľ nenahraditeľný. Fungujúca komunikácia a jasný postup sa starajú o to, aby účastníci pri spoločnom projektovaní v zdieľanom modeli BIM 5D splynuli v jeden perfektne zohratý tím. Tento model BIM 5D spracováva podľa požiadaviek investora okrem štandardných relevantných informácií 3D-modelu tiež časové a nákladové aspekty stavby. Partnerská projektová kultúra je výraznou posilou pre medzinárodné tímy, pretože tu musí byť už od začiatku jasne stanovený spôsob komunikácie a spolupráce. DELTA túto napínavú výzvu prijíma a vytvára tým podporu pre ďalší vývoj digitalizácie.

Zahájenie výstavby je plánované na jar 2020 a testovacia dráha bude uvedená do prevádzky v roku 2022.

Viac o spoločnosti DELTA nájdete TU

Súvisiace články:

Inšpirácia - administratívna a laboratórna budova komplet z dreva

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív DELTA

Tématické odbory

reklama

Nové

Terasy WoodPlastic® ponúkajú svetovú  kvalitu

Terasy WoodPlastic® ponúkajú svetovú kvalitu

Zverejnené 24.2. Sú atraktívne a z funkčného hľadiska len ťažko prekonateľné. Každá z dosiek terasy od spoločnosti WPC – WoodPlastic je extrudovaná s pomocou špičkovej laserovej technológie Strandex. Základom výrobnej zmesi je kombinácia čistej, starostlivo… ísť na článok

Zistite, či sa k vám domov viac hodia vonkajšie screeny, alebo rolety

Zistite, či sa k vám domov viac hodia vonkajšie screeny, alebo rolety

Zverejnené 27.2. Áno, čítate správne. Výber vhodného tienenia by totiž mal vychádzať z vašich potrieb, očakávaní a spôsobu života. Vzhľadom na životnosť tienenia, ktoré vám môže slúžiť pekných pár rokov, by nemalo ísť o spontánnu voľbu ovplyvnenú len trendmi. Aj keď… ísť na článok

Dom v objatí prírody

Dom v objatí prírody

Zverejnené 26.2. Dom ukrytý medzi horami pri Žiline vyniká prepojením architektúry s okolím. Celkové vyznenie prirodzenosti a jednoduchosti podčiarkuje aj projekt záhrady, ktorá je inšpirovaná pôvodnými rastlinami a drevinami. Pôvodne chcel majiteľ pri výstavbe domu… ísť na článok

reklama