Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 5.6.

Leadax a Wienerberger Slovensko na trh uvádzajú inovatívne riešenie pre ploché strechy

Zverejnené: 18. 3. 2023

Spoločnosť Wienerberger uzavrela na svetovej výstave Expo koncom roka 2022 exkluzívnu zmluvu o predaji inovatívnych riešení s nízkym obsahom CO2 určených pre ploché strechy, ktoré vyrába holandská spoločnosť Leadax. Leadax Roov je udržateľná hydroizolačná fólia, ktorá sa vyrába z plastového odpadu a po skončení životnosti sa môže recyklovať.

Fólia má bielu farbu, ktorá zabezpečuje vysoký odraz slnečných lúčov a minimalizovanie prehrievania strešnej konštrukcie. (Foto_ Wienerberger)

„Prostredníctvom tejto strategickej spolupráce posilňujeme konkurenčnú pozíciu spoločnosti Wienerberger na Slovensku ako partnera pre kompletný obvodový plášť budov a ako lídra v oblasti cirkulárnej ekonomiky," hovorí Miroslav Cino, konateľ spoločnosti Wienerberger Slovensko. K oficiálnemu spečateniu vzájomnej dohody o spolupráci medzi spoločnosťami Leadax a Wienerberger prišlo na slovensko-holandskom podnikateľskom fóre „Future Is Now“ v Bratislave. Podpísanie dohody sa uskutočnilo za prítomnosti holandského kráľovského páru a prezidentky Slovenskej republiky.

Nový štandard v oblasti plochých striech

Fólia Leadax Roov má mimoriadne nízku uhlíkovú stopu, a preto je úplne v súlade s predstavou spoločnosti Wienerberger o udržateľnosti. „Týmto produktom obe naše spoločnosti stanovujú nový štandard v oblasti plochých striech a zároveň podporujú európsku Zelenú dohodu 2050 pre lepšiu budúcnosť," tvrdí Roeland van Delden, generálny riaditeľ spoločnosti Leadax. V rámci európskej dohody Green Deal chce Wienerberger dosiahnuť klimatickú neutralitu najneskôr do roku 2050.

„Prostredníctvom dôsledného zlepšovania v našich strategických oblastiach zamerania, ako sú obehové hospodárstvo, dekarbonizácia výrobných procesov a vývoj a rozširovanie portfólia o nové aplikačné technológie, medzi ktoré patrí aj fólia pre ploché strechy Leadax Roov, očakávame, že tento cieľ naplníme,“ dopĺňa Miroslav Cino.

Udržateľná fólia s dlhou životnosťou

Leadax Roov je hydroizolačná fólia určená pre ploché a mierne šikmé strechy, ktorá sa vyrába z PVB fólie. Ide o odpadový materiál, ktorý sa získava oddelením od použitého bezpečnostného skla. Tento odpad je bez následného využitia a zvyčajne končí v spaľovni. Fólia má bielu farbu, ktorá zabezpečuje vysoký odraz slnečných lúčov a minimalizovanie prehrievania strešnej konštrukcie. Zároveň tvorí ideálny podklad pre solárne panely. Leadax Roov je paropriepustná, vďaka čomu bráni vzniku plesní a ich spór. Použiť ju možno na všetky povrchy vrátane betónu, dreva či kovu. Toto inteligentné, ekologické a trvalo udržateľné riešenie pre plochú strechu má dlhú životnosť. Na konci životného cyklu ju možno recyklovať.

Leadax Roov je udržateľná fólia s dlhou životnosťou, ktorú možno na konci cyklu recyklovať.
Leadax Roov je udržateľná fólia s dlhou životnosťou, ktorú možno na konci cyklu recyklovať.

Wienerberger presadzuje 100 % recyklovateľné produkty

Spoločnosť Wienerberger sa zameriava na neustále zvyšovanie využívania recyklovateľných materiálov vo výrobe ako hlavného hnacieho motora obehového hospodárstva. Stratégia recyklácie je ústredným pilierom programu udržateľnosti spoločnosti Wienerberger pre rok 2023. Cieľom firmy je, aby všetky jej nové výrobky boli v budúcnosti na 100 % opätovne použiteľné alebo recyklovateľné.

Fólia vyrábaná z odpadového materiálu

Spoločnosť Leadax používa na výrobu svojich hydroizolačných výrobkov, kam patrí aj fólia na ploché strechy, recyklovaný polyvinylbutyral (PVB). Tento plastový materiál by sa za normálnych okolností spálil alebo zakopal. Len v Európe sa ročne vyprodukuje 1,5 miliardy kilogramov PVB odpadu, čo zodpovedá 150-násobku hmotnosti Eiffelovej veže. Spoločnosť Leadax si stanovila cieľ lepšie využiť odpad na všetkých strechách sveta. Jej spolupráca so spoločnosťou Wienerberger je ďalším krokom zameraným na presadenie novej fólie na ploché strechy na trhu, a to prostredníctvom spojenia s priekopníkom v oblasti inovatívnych riešení celého obvodového plášťa budov na Slovensku.

Čítajte tiež:

Autor: Tlačová správa 1) redakčne upravené
Foto: Wienerberger, Matúš Lago
reklama

Nové

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Zverejnené 2.6. Dosky z WPC dokážu eliminovať väčšinu neduhov dreva a zároveň zachovať jeho najlepšie vlastnosti. Do akej miery však môže byť produkt vyrábaný zo zmesi dreva a polyméru schopný splniť čoraz väčšie nároky modernej spoločnosti na ekologickú šetrnosť? ísť na aktualitu

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Zverejnené 30.5. Developer a staviteľ nového bytového domu v obci Žarošice si pórobetónový materiály Ytong, kombinovaný s vápenopieskovými tvárnicami Silka, vybral vďaka svojim dobrým skúsenostiam z predchádzajúcich projektov. Na stavbe sa uplatnili nielen tvárnice… ísť na článok

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Zverejnené 3.6. Pri príprave projektu sme zistili, že na rozdiel od zahraničia vzniká či už na Slovensku, tak aj v susedných Čechách väčšina technických objektov bez architektonickej starostlivosti. Časté sú výrazné a nákladné stavby bez konceptu a kontextu, pri… ísť na článok

reklama