THERMO|SOLAR - slnečné termické kolektory a kotly na biomasu
vyhľadávanie
Dnes je 19.6.

Tehla ako stavebný materiál spája tri kvalitné projekty bývania v Trenčianskom kraji

Zverejnené: 27. 2. 2023

Developerské projekty, ktoré vám predstavíme ponúkajú kultivované bývanie v prírodnom prostredí, a zároveň v dostupnosti mesta. Oslovia nielen mladé rodiny s deťmi, ale aj každého, kto túži po bývaní v rodinnom dome a chce mať čo najmenej starostí so získavaním povolení či výstavbou. IP Javorina, Panorama Hills a Nové Hôrky ponúkajú kvalitnú architektúru, overený stavebný systém z keramických tehál Porotherm a stavbu na kľúč.

Myšlienka IP Javorina v obci Lubina je vrátiť ľudí do dedín a ponúknuť im príjemné komunitné bývanie. Rodinné domy majú jednotný architektonický štýl a farebnosť. Developer prispôsobuje na mieru klientovi len veľkosť domu. Celkový vzhľad novovzniknutých ulíc je kľúčovou črtou projektu. „Nechceme žiadne ploty. Ulica musí byť široká a pôsobiť veľkoryso s množstvom zelene pred jednotlivými domami,“ hovorí Juraj Zlacký, zástupca developera IP Javorina.

Developer projektu Panorama Hills v Trenčianskych Miticiach ponúka klientom okrem vysokej energetickej triedy domov aj kompletné služby od výstavby až po návrh a zariadenie interiéru vrátane výroby nábytku, keďže disponuje vlastnou dielňou. „Tieto služby na kľúč oceňujú aj banky. Pri žiadaní o hypotéku môže klient získať financovanie na kompletný projekt vrátane nábytku a nie iba na holodom. Výhodou je tiež, že všetko od návrhu po realizáciu zastrešuje jedna firma,“ vysvetľuje Peter Krampl, zástupca developera Panorama Hills.

Nové Hôrky sú prirodzeným rozšírením obce Trenčianske Jastrabie. Záujemca o bývanie má možnosť vybrať si z ponuky developera, v ktorej sú stavby s plochou i šikmou strechou, môže si tiež kúpiť pozemok. „Nastavením veľkosti domov aj štandardu sme chceli osloviť ľudí túžiacich po bývaní v rodinnom dome. Ponúkli sme im cenovo výhodné bývanie v blízkosti mesta, stále však bližšie k prírode ako k mestu,“ dodáva Peter Kováčik, zástupca developera Nové Hôrky.

Tehla je žiadaná

Stavebný systém z pálenej tehly je pre budúcich majiteľov pridaná hodnota – zhodujú sa developeri. „Pre mňa sú tehly Porotherm najlepšom voľbou z hľadiska kvality, rýchlosti dodávky, dostupnosti ako aj služieb. Tehla je pre mňa najlepší materiál, sám som si z nej postavil dom,“ tvrdí Juraj Zlacký.

Stavba z prírodných materiálov je u budúcich majiteľov žiadaná. Na rodinný dom postavený z tehál reaguje pozitívne takmer každý. „Z hľadiska pomeru vlastností a ceny je tehla najlepšou voľbou. Ak by sme neboli presvedčení o tomto materiáli, tak s ním nepracujeme,“ dopĺňa Peter Krampl.

Všetci developeri sa zhodujú na tom, že záujemcovia budú v novo postavenom dome bývať do jedného roka. V tomto smere je nápomocná svojimi službami aj spoločnosť Wienerberger. „Máme dobre nastavené procesy. Výhodou je, že vďaka tehlovému systému Porotherm vieme rýchlo pracovať. Neobmedzuje nás ani počasie. Pri znížených teplotách v zime sme ocenili murovanie na murovaciu penu Porotherm Dryfix extra. Brúsená tehla a dobré spojivo sú zárukou kvalitnej konštrukcie. Wienerberger je pre nás v tomto smere partner číslo jeden,“ hovorí Peter Kováčik.

Úsporné stavanie

V projekte Panorama Hills poistili vysokú energetickú účinnosť založením prvého radu zo špeciálnych tehál so zabudovanou minerálnou vlnou Porotherm T Profi. „Dávame si záležať na eliminácii tepelných únikov. Z našich predchádzajúcich skúseností sme zistili, že tepelné úniky boli vždy v spodných častiach. Použitím tehál s výplňou z minerálnej vlny sme získali istotu, že v týchto kritických miestach nehrozí žiadny tepelný únik,“ vysvetľuje Peter Krampl.

Domy sú realizované v energetickej triede A1, avšak po doplnení moderných technológií môžu jednoducho dosiahnuť aj štandard „takmer nulový dom“, čo je trieda A0.

Pálená krytina dotvára atmosféru

Novovznikajúce ulice v Trenčianskom Jastrabí a v Lubine zdobia strechy z pálenej strešnej krytiny Tondach. V IP Javorina použili identický model pálenej škridly na všetkých domoch, aby dosiahli jednotný architektonický vzhľad. Architekti vybrali model Rumba engoba matná hnedá.

V Nových Hôrkach si budúci majitelia môžu vybrať z rôznych modelov škridiel z portfólia Tondach. Aj napriek istej miere individualizmu si ulica zachováva kontinuitu a svoju atmosféru. „Stane sa, že za nami prídu klienti a žiadajú inú lacnejšiu krytinu. Po zvážení všetkých aspektov, medzi ktoré patrí aj nízka hmotnosť pálenej škridly, ich nakoniec presvedčíme, že keramická škridla je tá najlepšia voľba,“ dodáva Peter Kováčik.

Nové Hôrky/Trenčianske Jastrabie

postavené z brúsených tehál Porotherm Profi 38, ktoré sa murujú na murovaciu penu Porotherm Dryfix extra so zateplením minerálnou vlnou s hrúbkou 12 cm. Priečky sú zhotovené tiež z brúsených tehál Porotherm Profi. Budúci majitelia majú možnosť výberu z viacerých modelov keramickej strešnej krytiny Tondach. V prípade záujmu sa ponúka možnosť povrchovej úpravy fasády tehličkovým obkladom Terca.

IP Javorina/Lubina

Rodinné domy IP Javorina v Lubine sú postavené z brúsených tehál Porotherm Profi 30, ktoré sa murujú na murovaciu penu Porotherm Dryfix extra so zateplením minerálnou vlnou alebo polystyrénom – podľa výberu klienta. Priečky sú zhotovené z tehál Porotherm Profi 14 a 11,5. Všetky domy majú šikmú strechu s pálenou krytinou Tondach Rumba engoba hnedá.

Panorama Hills/Trenčianske Mitice

Rodinné domy Panorama Hills v Trenčianskych Miticiach kopírujúce svahovitý terén sú postavené z brúsených tehál Porotherm Profi 30 so zateplením polystyrénom s hrúbkou 20 cm. Prvý rad tehál je vymurovaný z tehál plnených minerálnou vlnou Porotherm T Profi. Priečky sú zhotovené tiež z brúsených tehál Porotherm Profi.

Čítajte tiež:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Wienerberger

Tématické odbory

reklama

Nové

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Zverejnené 14.6. Ruukki Construction, súčasť spoločnosti SSAB, podpísala zmluvu s cestovnou kanceláriou Experience Pyhä Oy na dodávku striech Ruukki® Classic LowCarbon vyrobených z ocele SSAB Fossil-free™ pre ekologickú dovolenkovú destináciu investičnej spoločnosti… ísť na článok

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Zverejnené 13.6. Ak chystáte hrubú stavbu rodinného domu, môže vás tento text obohatiť, inšpirovať a dobre nasmerovať. Váš budúci dom nie je len strecha nad obvodovými stenami a oknami. Je to organizmus, ktorý už v „plienkach“, tj. pred zahájením výstavby, žije s… ísť na článok

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zverejnené 19.6. Či už sa tento rok chystáte navštíviť Medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná od 28. júna do 6. júla, alebo sa chcete do Karlových Varov pozrieť mimo hlavnej návštevníckej sezóny, máme pre vás zoznam architektonických skvostov, ktoré by ste pri… ísť na článok

reklama