Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 21.5.

Nová kolekcia záťažových krytín Gerflor Taralay Impression 2023

Zverejnené: 30. 6. 2023

Vinylové podlahy Taralay Impression patria k špičkovým záťažovým heterogénnym podlahám spoločnosti Gerflor. V roku 2023 prichádza Gerflor s novou kolekciou, ktorá uspokojí tie najnáročnejšie priania koncovým zákazníkov aj klientov.

Občas sa používajú kombinácie zdanlivo nesúrodých textúr. Pôsobia moderne a nie sú len prvoplánovanými imitáciami pôvodných motívov.

Heterogénne podlahy Gerflor Taralay Impression sú k dispozícii v akustickom a kompaktnom prevedení bez penovej podložky. Ich základnou prednosťou je všestrannosť a široká ponuka rôznych dekorov. Materiál je viacúčelový, takže ho možno použiť v zdravotníctve a školstve, ale aj vo verejných priestoroch a obchodoch. Všade tam ich majitelia a prevádzkovatelia ocenia 96 atraktívnych dekorov, vysokú odolnosť, ľahkú údržbu, špičkovú akustiku, ochranu zdravia a životného prostredia.

Ako u všetkých radov vinylových podláh Gerflor je aj tu v centre pozornosti design

Nová kolekcia podláh Taralay Impression bola ocenená v rámci súťaže International Design Awards. Pri výrobe sa používa technika digitálnej tlače, takže vzory pôsobia vierohodne s minimálnym opakovaním. Jednotlivé dekory sú koncipované ako mix&match, teda na seba farebne nadväzujú a architekt môže priestor opticky deliť bez toho, aby tým opustil jednotný farebný koncept. Rovnako sa používajú kombinácie zdanlivo nesúrodých textúr ako grafika a drevo, cement, textil a podobne, avšak vo výsledku vznikajú atraktívne „fusion” dekory, ktoré pôsobia moderne a nie sú len prvoplánovými imitáciami pôvodných motívov.

Špeciálnym variantom je Tatalay Impression HOP určený predovšetkým pre rýchlu pokládku aj na pôvodný podklad, ako je existujúce linoleum, vinyl, liata podlaha, dlažba a pod.
Špeciálnym variantom je Tatalay Impression HOP určený predovšetkým pre rýchlu pokládku aj na pôvodný podklad, ako je existujúce linoleum, vinyl, liata podlaha, dlažba a pod.

Ani tento rok Gerflor nezabudol na svoju silnú stránku – technické inovácie

Okrem patentovanej povrchovej úpravy Protecsol2, ktorá odolá aj agresívnym chemikáliám, ako sú dezinfekcie a alkalické saponáty a pod., prišiel Gerflor s novou verziou určenou na tzv. voľnú pokládku bez potreby celoplošného lepenia. Tento variant pomenoval príznačne HOP, ktorý je podobne ako klasické lepené prevedenie dostupné v kompaktnom variante (maximálne odolné voči vrypom a otlakom) aj v akustickom variante s 19dB kročajovým útlmom.

Materiál je viacúčelový, je možné ho použiť v zdravotníctve a školstve, ale aj verejných priestoroch a obchodoch.
Materiál je viacúčelový, je možné ho použiť v zdravotníctve a školstve, ale aj verejných priestoroch a obchodoch.

Tatalay Impression HOP je určený predovšetkým pre rýchlu pokládku aj na pôvodný podklad, ako je existujúci vinyl, linoleum, liata podlaha, dlažba apod. Podmienkou je, že podklad musí byť pevný, tvrdý a rovný ako plošne (tolerancia 5 mm v rámci 2 m late), tak aj lokálne (napr. u dlažby sú povolené škáry do 4 mm šírky a 1 mm hĺbky). Rolky sa k podkladu iba fixujú špeciálnymi 10 cm širokými fixačnými páskami v spojoch jednotlivých rolí, aby bolo možné spoje tepelne zvariť a vytvoriť tak pevný a vodeodolný spoj nevyhnutný pre komerčné využitie. Túto vlastnosť ocenia najmä prevádzky, ktoré treba veľmi rýchlo zrekonštruovať s minimálnym obmedzením prevádzky, bez mokrých a prašných procesov a s čo najmenšími nákladmi spojenými s prípravou podkladu. Rovnako je toto riešenie vhodné pre komerčné priestory, kde je zákazník v nájme a je nútený v prípade opustenia priestoru vrátiť podlahu do pôvodného stavu.

Základnou prednosťou krytín Gerflor Taralay Impression je všestrannosť a široká ponuka rôznych dekorov.
Základnou prednosťou krytín Gerflor Taralay Impression je všestrannosť a široká ponuka rôznych dekorov.

Tretím pilierom novej kolekcie je ochrana životného prostredia

Podlahy Taralay Impression sú 100% recyklovateľné. Najmä variant HOP ponúka úplne nové možnosti v oblasti cirkulárnej ekonomiky. Okrem toho, že v samotnej konštrukcii je už obsiahnutá vrstva z recyklátu, vďaka voľnej pokládke je možné podlahu až doslúži strhnúť bez toho, aby bola znečistená lepidlami, kúskami podkladu (napr. samonivelačná stierka) a pod. Takto „čistá” surovina výhľadovo umožňuje oveľa jednoduchšie , lacnejšie a širšie možnosti následnej recyklácie.

Viac informácií o novej kolekcii Gerflor Taralay Impression nájdete na stránkach www.gerflor.cz.

Autor: Peter Šovčík
Foto: archív firmy Gerflor

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Zverejnené 20.5. Priestor pre sezónne aktivity v spojení so zázradou. Objekt, príkladne osadený do strmého svahu na hranici pozemku, charakterizuje surová materialita, subtílne detaily a rozsiahle zasklenie jedálenskej a pobytovej časti. ísť na článok

reklama