Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 28.11.

Nová kolekcia záťažových krytín Gerflor Taralay Impression 2023

Zverejnené: 30. 6. 2023

Vinylové podlahy Taralay Impression patria k špičkovým záťažovým heterogénnym podlahám spoločnosti Gerflor. V roku 2023 prichádza Gerflor s novou kolekciou, ktorá uspokojí tie najnáročnejšie priania koncovým zákazníkov aj klientov.

Občas sa používajú kombinácie zdanlivo nesúrodých textúr. Pôsobia moderne a nie sú len prvoplánovanými imitáciami pôvodných motívov.

Heterogénne podlahy Gerflor Taralay Impression sú k dispozícii v akustickom a kompaktnom prevedení bez penovej podložky. Ich základnou prednosťou je všestrannosť a široká ponuka rôznych dekorov. Materiál je viacúčelový, takže ho možno použiť v zdravotníctve a školstve, ale aj vo verejných priestoroch a obchodoch. Všade tam ich majitelia a prevádzkovatelia ocenia 96 atraktívnych dekorov, vysokú odolnosť, ľahkú údržbu, špičkovú akustiku, ochranu zdravia a životného prostredia.

Ako u všetkých radov vinylových podláh Gerflor je aj tu v centre pozornosti design

Nová kolekcia podláh Taralay Impression bola ocenená v rámci súťaže International Design Awards. Pri výrobe sa používa technika digitálnej tlače, takže vzory pôsobia vierohodne s minimálnym opakovaním. Jednotlivé dekory sú koncipované ako mix&match, teda na seba farebne nadväzujú a architekt môže priestor opticky deliť bez toho, aby tým opustil jednotný farebný koncept. Rovnako sa používajú kombinácie zdanlivo nesúrodých textúr ako grafika a drevo, cement, textil a podobne, avšak vo výsledku vznikajú atraktívne „fusion” dekory, ktoré pôsobia moderne a nie sú len prvoplánovými imitáciami pôvodných motívov.

Špeciálnym variantom je Tatalay Impression HOP určený predovšetkým pre rýchlu pokládku aj na pôvodný podklad, ako je existujúce linoleum, vinyl, liata podlaha, dlažba a pod.
Špeciálnym variantom je Tatalay Impression HOP určený predovšetkým pre rýchlu pokládku aj na pôvodný podklad, ako je existujúce linoleum, vinyl, liata podlaha, dlažba a pod.

Ani tento rok Gerflor nezabudol na svoju silnú stránku – technické inovácie

Okrem patentovanej povrchovej úpravy Protecsol2, ktorá odolá aj agresívnym chemikáliám, ako sú dezinfekcie a alkalické saponáty a pod., prišiel Gerflor s novou verziou určenou na tzv. voľnú pokládku bez potreby celoplošného lepenia. Tento variant pomenoval príznačne HOP, ktorý je podobne ako klasické lepené prevedenie dostupné v kompaktnom variante (maximálne odolné voči vrypom a otlakom) aj v akustickom variante s 19dB kročajovým útlmom.

Materiál je viacúčelový, je možné ho použiť v zdravotníctve a školstve, ale aj verejných priestoroch a obchodoch.
Materiál je viacúčelový, je možné ho použiť v zdravotníctve a školstve, ale aj verejných priestoroch a obchodoch.

Tatalay Impression HOP je určený predovšetkým pre rýchlu pokládku aj na pôvodný podklad, ako je existujúci vinyl, linoleum, liata podlaha, dlažba apod. Podmienkou je, že podklad musí byť pevný, tvrdý a rovný ako plošne (tolerancia 5 mm v rámci 2 m late), tak aj lokálne (napr. u dlažby sú povolené škáry do 4 mm šírky a 1 mm hĺbky). Rolky sa k podkladu iba fixujú špeciálnymi 10 cm širokými fixačnými páskami v spojoch jednotlivých rolí, aby bolo možné spoje tepelne zvariť a vytvoriť tak pevný a vodeodolný spoj nevyhnutný pre komerčné využitie. Túto vlastnosť ocenia najmä prevádzky, ktoré treba veľmi rýchlo zrekonštruovať s minimálnym obmedzením prevádzky, bez mokrých a prašných procesov a s čo najmenšími nákladmi spojenými s prípravou podkladu. Rovnako je toto riešenie vhodné pre komerčné priestory, kde je zákazník v nájme a je nútený v prípade opustenia priestoru vrátiť podlahu do pôvodného stavu.

Základnou prednosťou krytín Gerflor Taralay Impression je všestrannosť a široká ponuka rôznych dekorov.
Základnou prednosťou krytín Gerflor Taralay Impression je všestrannosť a široká ponuka rôznych dekorov.

Tretím pilierom novej kolekcie je ochrana životného prostredia

Podlahy Taralay Impression sú 100% recyklovateľné. Najmä variant HOP ponúka úplne nové možnosti v oblasti cirkulárnej ekonomiky. Okrem toho, že v samotnej konštrukcii je už obsiahnutá vrstva z recyklátu, vďaka voľnej pokládke je možné podlahu až doslúži strhnúť bez toho, aby bola znečistená lepidlami, kúskami podkladu (napr. samonivelačná stierka) a pod. Takto „čistá” surovina výhľadovo umožňuje oveľa jednoduchšie , lacnejšie a širšie možnosti následnej recyklácie.

Viac informácií o novej kolekcii Gerflor Taralay Impression nájdete na stránkach www.gerflor.cz.

Autor: Peter Šovčík
Foto: archív firmy Gerflor

Tématické odbory

reklama

Nové

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Aktualizované 28.11. Bývať v dome, ktorého bežná prevádzka, teda vykurovanie, chladenie a vetranie, sa sčasti či úplne zaobíde bez energetickej prípojky, priťahuje snáď každého. Avšak návrh a realizáciu takého domu súčasná slovenská stavebná fyzika nevie uchopiť,… ísť na článok

Dekorácie a farby jesene 2023

Dekorácie a farby jesene 2023

Zverejnené 24.11. Jeseň je už definitívne tu a s ňou aj sychravé a chladné počasie. Núti nás to teda tráviť viac času v pohodlí domova. A aby sme sa doma cítili príjemne, je potrebné upraviť si interiér podľa vlastných predstáv. V nasledujúcom článku prinášame… ísť na článok

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

Zverejnené 28.11. Čo keby sme vám povedali, že existuje spôsob, ako preniesť do vášho domova esenciu vonných diaľok a kúzelných miest? Objavte FUSION, novú kolekciu dizajnových potlačí pre látkové rolety od spoločnosti Bematech, s ktorou sa môžete preniesť v… ísť na článok

reklama