vyhľadávanie
Dnes je 20.7.

Pre pôžitok zo sprchovania

Zverejnené: 24. 6. 2024

Relax, očista alebo povzbudenie – sprchovanie môže byť rôznorodé. Vždy by ste sa mali zamerať na výber správnej sprchy, ktorá vám tento zážitok poskytne.

GROHE_Tempesta

Najdôležitejším kritériom pri výbere sprchy je jej veľkosť a prietok. Ovlplyvňujú nielen spotrebu vody, ale aj pôžitok zo sprchovania. Na trhu sú dostupné rôzne varianty ručných spŕch, ktoré často dopĺňajú vaňovú batériu, alebo priamo sprchové stropné či hlavové sprchy využívané pre sprchové kúty. Aj keď sa pri sprchovaní všeobecne spotrebuje menej vody než pri kúpaní vo vani, pri výbere ekonomickej sprchovej hlavice ušetríte vody ešte viac.

Úspora na prvom mieste

Ručná sprcha GROHE Vitalio Start 110 bola navrhnutá pre jednoduchú inštaláciu a dlhoročné potešenie zo sprchovania. Obmedzovač prietoku GROHE Water Saving výrazne znižuje spotrebu vody bez zníženia výkonu. Maximálny prietok pri tlaku 3 bar je 8,5 l/min. Vďaka menším tryskám to však na prúde vody nepoznáte, ten zostáva rovnako silný ako obvykle.

Ak u vás doma kolíše tlak vody a neustále sa vám pri sprchovaní mení jej teplota, pridajte ku sprche termostatickú batériu. Udrží zvolenú teplotu vody počas celého sprchovania, takže nie je potrebné tráviť čas jej opätovným nastavovaním, čím tiež ušetríte spotrebovanú vodu. Systém GROHE SmartControl predstavuje inovatívny spôsob ovládania sprchy, pomocou ktorého môžete regulovať objem a teplotu tečúcej vody, ale aj prepínať jednotlivé sprchové prúdy alebo striedať medzi hlavovou a ručnou sprchou. Vďaka tlačidlu GROHE EcoButton dosiahnete plného prietoku vody iba jedným stlačením.

Sprcha pre relaxáciu aj masáž

Sprchovanie ako príjemný rituál je súčasťou kúpeľňovej rutiny takmer každého z nás. Niekedy potrebujeme jemnú sprchu, ktorá pripomína vlahý letný dážď. Po vyčerpávajúcom tréningu môže byť osviežujúci silný prúd, zatiaľ čo pohyblivý masážny režim môže bez námahy znížiť stres a napätie.

S novou ručnou sprchou GROHE Tempesta 110 si môžete dopriať všetko. Pomocou intuitívneho ovládača SmartSwitch sú k dispozícii až tri rôzne režimy prúdu. Rain, ktorý je rovnako upokojujúci ako jemný letný dážď, Jet pre dokonalú očistu a Massage pre povzbudenie tela a duše. Vďaka integrovanej technológii GROHE EcoJoy, ktorá obmedzuje prietok vody a tým ju šetrí, je GROHE Tempesta 110 šetrná k životnému prostrediu.

Inštalácia novej sprchy bez vŕtania

V prípade, že budujete novú kúpeľňu, zvážte, či chcete mať sprchu riešenú podomietkovým systémom. Je ideálna pre všetkých, ktorí chcú dosiahnuť čistý, minimalistický priestor, v ktorom je dostatok miesta bez obmedzenia funkcionality alebo komfortu. Veľmi jednoduchá je tiež údržba takého sprchového kúta. Nemusíte strácať čas zdĺhavým hľadaním kompatibilných produktov.

Spoločnosť GROHE ponúka predpripravené súpravy, ktoré obsahujú hlavovú alebo ručnú sprchu, pákovú alebo termostatickú batériu, nástenný držiak a dokonca univerzálne podomietkové montážne teleso. Napríklad podomietkový sprchový systém BauEdge je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí chcú rekonštruovať kúpeľňu s obmedzeným rozpočtom.

Čítajte tiež:

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy GROHE
reklama

Nové

Na každom okne záleží

Na každom okne záleží

Zverejnené 20.7. Môže jedno okno ovplyvniť komfort bývania či pracovného prostredia jednotlivca, ale aj životy ľudí v okolí alebo dokonca (tak trochu) aj celú planétu? Belgický výrobca okenných profilov Deceuninck verí, že "Na každom okne záleží". Tradičná značka sa… ísť na článok

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Brownfieldy: DELTA mení zanedbané miesta na živé prosperujúce oblasti

Zverejnené 19.7. Konferencia Brownfieldy je miestom pre stretávanie súkromného a verejného sektora nad problematikou revitalizácie nevyužívaných lokalít. Šiesty ročník sa odohral v pondelok 3. júna 2024 v jedinečných priestoroch Automatických mlynov v Pardubiciach.… ísť na článok

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Trendy v kúpeľňovom dizajne

Zverejnené 18.7. Kúpeľňový dizajn sa v posledných rokoch vyvinul z čisto funkčných priestorov na luxusné útočiská, ktoré odrážajú osobný štýl a najnovšie trendy. Od nadčasovej elegancie po moderný pôvab – každý dizajn ponúka jedinečné spôsoby, ako premeniť vašu… ísť na článok

reklama