Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 18.5.

Realizácia schodiska TOPSTEP Profi a TOPSTEP Vinyl

Zverejnené: 14. 6. 2017

Často sa hovorí, že okno je bránou do duše. Schody v nás však môžu evokovať cestu do vyšších sfér, oblakov či do neba. A keď už majú byť do neba, tak je príjemné, keď nám ich niekto postaví, majú krásny povrch alebo sú dokonca podsvietené. K tomu sa nám priamo ponúka systém TOPSTEP Profi či TOPSTEP Vinyl.

Systém TOPSTEP Profi je špeciálny laminátový obklad, odolný proti oderu, nárazu a UV žiareniu. Jeho veľkou výhodou je jednoduchá montáž, bez zložitých stavebných úprav. Vhodný je či už na renováciu starého schodiska, tak aj na obloženie nového. Vie si dokonca poradiť s akýmkoľvek povrchom, či už je to betón, teraso, železo či drevo.

Skúsenosti:

 • Pred obkladaním schodov je dobré nepodceniť prípravu.
 • Schody by mali byť rovné, podesty vystierkované alebo sa môže použiť vyrovnávacia hliníková lišta.
 • Bočné strany v miestach, kde bude ukotvené zábradlie, je dobré mať už vopred začistené (oštukované).
 • Ak chcete mať LED podsvietenie, je dobré si vopred rozmyslieť, ako a kadiaľ povediete elektrinu, kde umiestnite vypínač a aký vypínač zvolíte.
 • Následne, pokiaľ prípravu nepodceníte, môžete počítať, že skúseným montážnikom bude obloženie štandardného schodiska trvať jeden a pol dňa (bez montáže zábradlia). So zábradlím to môže byť o deň viac.
RD Velká Bíteš
RD Velká Bíteš

Dekory

Celkom je v ponuke dvanásť dekorov. Je možné ich vzájomne kombinovať. Záleží na vás, čo si vyberiete. Dobrý typ: veľmi pekne vyzerá, keď máte malé či tmavé priestory a zvolíte bielu podstupnicu. Priestory sa opticky zväčšia a rozžiaria.

Zábradlie

Schodisko bez zábradlia? Ťažko. Pokiaľ chcete mať zábradlie pekne zladené so svojimi schodmi, tak tu je riešenie – zábradlie s madlami z rovnakého materiálu ako sú schody. Všetko opäť od jednej firmy.

Bočnice

Dôležitou súčasťou schodov sú tiež bočnice. Pokiaľ ich nemáte, tak si pri zametaní či umývaní schodov neustále špiníte stenu a to nevyzerá vôbec dobre. Z bočníc si môžete vybrať z priebežných alebo kaskádovitých. Priebežné bočnice kopírujú stenu pri schodisku. Kaskádovitá bočnica lemuje schody.

RD Hrušovany
RD Hrušovany

LED podsvietenie

Ďalším pekným dizajnovým prvkom, ale tiež aj praktickým, pokiaľ chodíte po schodoch aj v noci, je LED podsvietenie podstupnice.

RD Brno
RD Brno

Podlaha a parapety

Ak sa pustíte do stavby či rekonštrukcie, tak je pekné mať so schodiskom rovnakú podlahu a parapety. Aj to je v tomto prípade možné.

Pre inšpiráciu prikladáme niektoré zo zaujímavých realizácií:

 1. RD Brno – TOPSTEP Profi, dekor Orech rustikálny s bielou podstupnicou, bočnice kaskáda, nerezové zábradlie v dekore Orech rustikálny. Foto Ing. Ondřej Valenta.
 2. RD Velká Bíteš – TOSPTEP Profi, dekor Washington s bielou podstupnicou, bočnica kaskáda, bez zábradlia. Foto Ing. Ondřej Valenta.
 3. RD Hrušovany – TOPSTEP Profi, dekor Dub prírodný vrátane podstupnice, bočnica kaskáda nerezové zábradlie v dekore Dub prírodný. Foto Ing. Ondřej Valenta.
 4. RD Blanensko – TOPSTEP Profi, dekor Avalon vrátane podstupnice, bočnica priebežná, nerezové zábradlie v dekore Avalon. Foto Zdeněk Tesař.
 5. RD Praha – TOPSTEP Profi, dekor Condotti, vrátane podstupnice, podlahy aj nerezového zábradlia v rovnakom dekore. Foto Zdeněk Tesař.
 6. RD Šternberk – TOPSTEP Vinyl, dekor – Boston Pine Brown – výrobca AMBRA WOOD , biela podstupnica, bez bočníc, nerezové zábradlie. Foto Zdeněk Tesař.
 7. 7. Firma Vega s.r.o. Hradec Králové – TOPSTEP Profi, dekor Casablanca, vrátane priebežnej bočnice, podlahy aj nerezového zábradlia v rovnakom dekore, ledkového podsvietenia schodov. Foto Mgr. Helena Hejhálková.
RD Blanensko
RD Blanensko

Krátko o spoločnosti

Spoločnosť nájdete pod názvom TOPSET s.r.o. Je českým výrobcom a na trhu pôsobí viac než 17 rokov. Za dobu svojej existencie si získala stovky spokojných zákazníkov a poznajú ju zákazníci nielen v Českej republike, ale tiež v zahraničí. Osobne sme sa s ňou po prvýkrát stretli na veľtrhu FENSTERBAU/FRONTALE v Norimbergu. V ČR ju môžete navštíviť napríklad na veľtrhu FOR ARCH v Prahe.

Firma Vega s.r.o. Hradec Králové
Firma Vega s.r.o. Hradec Králové
Autor: Romana Božková, Helena Hejhálková
Foto: Archív firmy, Helena Hejhálková

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama