THERMO|SOLAR - slnečné termické kolektory a kotly na biomasu
vyhľadávanie
Dnes je 19.6.

Rolovacie garážové brány – ušetria čas aj peniaze

Zverejnené: 10. 12. 2023

Rolovacie garážové brány sú modernejší variant klasických, krídlových brán. Poskytujú veľa výhod a môžu ušetriť tak váš čas, ako aj peniaze. Neveríte? Čítajte ďalej a dozviete sa o rolovacích garážových bránach všetko potrebné.

Prečo by ste mali zvážiť zadováženie rolovacej brány?

Rolovacia garážová brána sa skladá z oceľových lamiel, ktoré sa pri otváraní navíjajú do boxu nad otvorom. Na rozdiel od klasickej verzie, ktorá sa otvára smerom von, rolovacia garážová brána nezaberá žiadny priestor pred garážou ani vnútri. To znamená, že môžete parkovať tesne pri bráne a využiť celú plochu garáže. Navyše v prípade nárazu vozidlom, sa dajú ľahko vymeniť len poškodené lamely.

Ako môžem ovládať rolovaciu garážovú bránu?

Rolovacia garážová brána sa veľmi ľahko ovláda. Môžete ju otvárať a zatvárať pomocou diaľkového ovládača či tlačidla na stene garáže. Zmoknutie v daždi pri otváraní brány sa tak stane minulosťou. Plusom je aj to, že nemusíte vystupovať z auta ani nič zložito ťahať. Rolovacia garážová brána vám jednoducho šetrí čas.

Vďaka rolovacej garážovej bráne ušetríte za kúrenie

Rolovacia garážová brána tiež zabraňuje strate tepla z garáže. Tesne prilieha k rámu a je vyrobená z materiálov, ktoré garáž izolujú od vonkajších podmienok. Vďaka tomu môžete ušetriť za vykurovanie garáže a znížiť tak aj svoju ekologickú stopu.

Rolovacie garážové brány a inteligentná domácnosť

Rolovacia garážová brána sa dá napojiť na inteligentnú domácnosť. Potom je jednoduché nastaviť automatické otváranie a zatváranie podľa času, polohy vozidla alebo iných podmienok. Inteligentnú domácnosť následne ovládate hlasom, gestami, dotykom či mobilným zariadením. Môžete si tiež vytvoriť scenáre, ktoré spustia určité akcie podľa času, polohy, počasia alebo iných podnetov.

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.

Tématické odbory

reklama

Nové

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Zverejnené 14.6. Ruukki Construction, súčasť spoločnosti SSAB, podpísala zmluvu s cestovnou kanceláriou Experience Pyhä Oy na dodávku striech Ruukki® Classic LowCarbon vyrobených z ocele SSAB Fossil-free™ pre ekologickú dovolenkovú destináciu investičnej spoločnosti… ísť na článok

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Zverejnené 13.6. Ak chystáte hrubú stavbu rodinného domu, môže vás tento text obohatiť, inšpirovať a dobre nasmerovať. Váš budúci dom nie je len strecha nad obvodovými stenami a oknami. Je to organizmus, ktorý už v „plienkach“, tj. pred zahájením výstavby, žije s… ísť na článok

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zverejnené 19.6. Či už sa tento rok chystáte navštíviť Medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná od 28. júna do 6. júla, alebo sa chcete do Karlových Varov pozrieť mimo hlavnej návštevníckej sezóny, máme pre vás zoznam architektonických skvostov, ktoré by ste pri… ísť na článok

reklama