GROHE PHANTOM BLACK
vyhľadávanie
Dnes je 25.9.

Ako vybrať garážovú bránu?

Zverejnené: 22. 4. 2023

Na jar sa začína hlavná sezóna montáží garážových brán. Plánujete ich kúpu v tomto roku aj vy? Predstavíme vám všetky štyri základné možnosti, nech sa vám čo najjednoduchšie vyberá.

V základnom štvorlístku bežných garážových brán nájdete:

Sekčné garážové brány

Veľmi dobre izolujú, dajú sa ovládať na diaľku a vyzerajú elegantne – takto by sme mohli v skratke predstaviť najobľúbenejší typ garážových brán do domácností. Lamely sa pohybujú po koľajniciach a plynule zájdu pod strop, a tak súčasne šetria priestor v garáži aj pred ňou.

Posuvné brány

Obdobným variantom sekčných brán sú posuvné brány, ktoré sa otvárajú pohybom doprava či doľava. To samozrejme znamená, že musíte mať voľnú celú jednu stenu, ku ktorej sa brána zasunie. Ak však garáž využívate často aj ako prechod z vonku do domu, mohla by vás zaujať možnosť pootvorenia brány, ktorou tak pohodlne prejdete.

Krídlové brány

Úplnou klasikou medzi garážovými bránami sú krídlové brány. Tie oproti sekčným bránam vyžadujú dostatok priestoru pred garážou, aby ste ju mohli otvoriť dokorán – nie sú preto vhodné pre každú domácnosť. Na druhej strane vám dovolia mať úložný priestor aj na strope a zvoliť si manuálne či automatické otváranie na diaľkové ovládanie.

Rolovacie brány

Pre veľké aj tie najmenšie garáže – na rolovacie brány sa zamerajte v prípade, keď nechcete prísť ani o centimeter úložného priestoru, zároveň však máte obmedzené množstvo miesta pred garážou. Nad otvor garáže stačí namontovať roletový box, do ktorého sa lamely navíjajú. Výrobca Building Shutters navyše vybavuje rolovacie garážové brány ochranou proti nadvihnutiu, čím získajú aj bezpečnostnú funkciu.

Rolovacie brány sú ideálny variant v prípadoch veľmi nízkeho, alebo vysokého stropu, prípadne, ak sú viditeľné krovy. Roletový box sa totiž montuje pred otvor, za otvor, alebo do otvoru.

Zaujíma vás cena každého typu garážovej brány? Firmy zhotovujú každé riešenie obvykle na mieru, preto neváhajte požiadať firmu Building Shutters o nezáväznú cenovú kalkuláciu. Napíšte si o cenovú ponuku aj hneď.

Súvisiace články:

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.

Tématické odbory

reklama

Nové

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Zverejnené 21.9. Tubusové svetlovody sú na českom či slovenskom trhu už pomerne známym produktom. Dopyt po nich neustále rastie. Vďaka čím ďalej prísnejším požiadavkám na stavby sa však posúva aj technické spracovanie a vylepšujú sa detaily prevedenia svetlovodov… ísť na článok

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Zverejnené 20.9. Systém keramických stropných panelov HELUZ je vyhľadávaným riešením pri výstavbe rodinných domov. Využitie ale nájde aj v bytovej či občianskej výstavbe či v priemyslových a poľnohospodárskych objektoch. Panely je možné použiť do svetlosti… ísť na článok

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Zverejnené 19.9. Drevené okná vyrobené z viacvrstvých lepených drevených profilov, známe ako eurookná, majú vďaka výborným izolačným a mechanickým vlastnostiam podporeným dlhou životnosťou potenciál slúžiť desiatky rokov. Okrem bežnej údržby, je však potrebné raz za… ísť na článok

reklama