THERMO|SOLAR - slnečné termické kolektory a kotly na biomasu
vyhľadávanie
Dnes je 19.6.

Ako vybrať garážovú bránu?

Zverejnené: 22. 4. 2023

Na jar sa začína hlavná sezóna montáží garážových brán. Plánujete ich kúpu v tomto roku aj vy? Predstavíme vám všetky štyri základné možnosti, nech sa vám čo najjednoduchšie vyberá.

V základnom štvorlístku bežných garážových brán nájdete:

Sekčné garážové brány

Veľmi dobre izolujú, dajú sa ovládať na diaľku a vyzerajú elegantne – takto by sme mohli v skratke predstaviť najobľúbenejší typ garážových brán do domácností. Lamely sa pohybujú po koľajniciach a plynule zájdu pod strop, a tak súčasne šetria priestor v garáži aj pred ňou.

Posuvné brány

Obdobným variantom sekčných brán sú posuvné brány, ktoré sa otvárajú pohybom doprava či doľava. To samozrejme znamená, že musíte mať voľnú celú jednu stenu, ku ktorej sa brána zasunie. Ak však garáž využívate často aj ako prechod z vonku do domu, mohla by vás zaujať možnosť pootvorenia brány, ktorou tak pohodlne prejdete.

Krídlové brány

Úplnou klasikou medzi garážovými bránami sú krídlové brány. Tie oproti sekčným bránam vyžadujú dostatok priestoru pred garážou, aby ste ju mohli otvoriť dokorán – nie sú preto vhodné pre každú domácnosť. Na druhej strane vám dovolia mať úložný priestor aj na strope a zvoliť si manuálne či automatické otváranie na diaľkové ovládanie.

Rolovacie brány

Pre veľké aj tie najmenšie garáže – na rolovacie brány sa zamerajte v prípade, keď nechcete prísť ani o centimeter úložného priestoru, zároveň však máte obmedzené množstvo miesta pred garážou. Nad otvor garáže stačí namontovať roletový box, do ktorého sa lamely navíjajú. Výrobca Building Shutters navyše vybavuje rolovacie garážové brány ochranou proti nadvihnutiu, čím získajú aj bezpečnostnú funkciu.

Rolovacie brány sú ideálny variant v prípadoch veľmi nízkeho, alebo vysokého stropu, prípadne, ak sú viditeľné krovy. Roletový box sa totiž montuje pred otvor, za otvor, alebo do otvoru.

Zaujíma vás cena každého typu garážovej brány? Firmy zhotovujú každé riešenie obvykle na mieru, preto neváhajte požiadať firmu Building Shutters o nezáväznú cenovú kalkuláciu. Napíšte si o cenovú ponuku aj hneď.

Súvisiace články:

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.

Tématické odbory

reklama

Nové

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Zverejnené 14.6. Ruukki Construction, súčasť spoločnosti SSAB, podpísala zmluvu s cestovnou kanceláriou Experience Pyhä Oy na dodávku striech Ruukki® Classic LowCarbon vyrobených z ocele SSAB Fossil-free™ pre ekologickú dovolenkovú destináciu investičnej spoločnosti… ísť na článok

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Zverejnené 13.6. Ak chystáte hrubú stavbu rodinného domu, môže vás tento text obohatiť, inšpirovať a dobre nasmerovať. Váš budúci dom nie je len strecha nad obvodovými stenami a oknami. Je to organizmus, ktorý už v „plienkach“, tj. pred zahájením výstavby, žije s… ísť na článok

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zverejnené 19.6. Či už sa tento rok chystáte navštíviť Medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná od 28. júna do 6. júla, alebo sa chcete do Karlových Varov pozrieť mimo hlavnej návštevníckej sezóny, máme pre vás zoznam architektonických skvostov, ktoré by ste pri… ísť na článok

reklama