Akcia HELUZ - Za pár eur v chládku!
vyhľadávanie
Dnes je 28.2.

Solárna strešná krytina z prizmatického skla

Zverejnené: 11. 3. 2019

Rozmach solárnych technológií súvisí s tlakom na úsporu energií a túžbou majiteľov nehnuteľností po nezávislosti na verejných distribučných sieťach. Fotovoltaické elektrárne a slnečné kolektory sa stávajú bežným dekorom striech po celom svete. Panely nie sú však jediným riešením. Je možné zvoliť aj solárnu strešnú krytinu, konkrétne značky T-Power, ktorá sa z vonkajšej strany len veľmi málo odlišuje od klasickej bobrovky či štvorcovej škridle z betónu či bridlice. Tá ponúka v prepočte na 1 m2 špičkovú účinnosť.

Solárna strešná krytina T-Power ponúka minimálny výkon 208 Wp/m²

Strecha so solárnou strešnou krytinou

Flexibilný systém T-Power absorbujúci slnečné žiarenie je možné inštalovať na celú plochu strechy, na jej časť, ale takisto ho môžete aplikovať aj na fasády. Vzhľadom k vysokej účinnosti solárnej strešnej krytiny sa často tieto prípady kombinujú. Solárna škridla sa hodí či už na strechy pokryté bobrovkami (klasické škridle okrúhleho tvaru), tak aj betónovými škridlami či bridlicou. Celistvosť strechy je zachovaná vďaka množstvu ponúkaných odtieňov solárnej škridle - až 25 farebných kombinácií. Okrem toho firma T-Power ponúkla a uviedla na trh solárnu škridlu SQ SZ Tegalit. Je plne kompatibilná s betónovou škridlou, ktorú firma Bramac pod názvom Tegalit ponúka v klasickom betónovom prevedení. Pre bridlicové strechy sa hodí zasa krytina Quad. Solárna časť je vždy plne integrovaná, kabeláž je ukrytá pod ňou. Pre pozorovateľov zvonku je solárna škridla takmer nerozpoznateľná od tej bežnej. Hodí sa tak aj na pamiatkovo chránené historické objekty. Doplníme, že štandardne sú jednotlivé kremíkové vrstvy spájané cínovými prúžkami. Pozoruhodné je, že spoločnosť T-Power môže tieto zameniť za zlato. To plní rolu vodiča lepšie než cín. A „zlatá strecha” je na svete.

Bezkonkurenčný výkon

Technológia T-Power môže smelo súťažiť so špičkovými konvenčnými fotovoltaickými panelmi. Solárne škridle T-Power totiž na m2 plochy ponúkajú minimálny výkon 208 Wp, čo v prepočte na 1,6 m2 (najbežnejšia veľkosť konvenčného solárneho panelu) dáva 332,8 Wp. Umožňuje to materiál škridly – prizmatické sklo (hranolová konštrukcia). Prínosná je aj tzv. ETC technológia, ktorá výkon zariadenia ešte zlepšuje. Vďaka použitému materiálu v podobe prizmatického skla (s vrstvou kremíku na povrchu) zvládne škridla dobre spracovať nielen žiarenie o priamom dopade, ale tiež rozptýlené. Tak je elektrická energia vyrábaná aj počas zhoršených svetelných podmienok (napríklad počas súmraku či skoro ráno) a solárne škridle je možné umiestniť na ľubovoľnú stranu strechy (severnú, západnú...).

Solárne škridle Tegalit sú vyrábané tak, aby vytvárali celistvý vzhľad s betónovými škridlami Bramac
Solárne škridle Tegalit sú vyrábané tak, aby vytvárali celistvý vzhľad s betónovými škridlami Bramac

Vlastnosti a možnosti

Spoločnosť Silver Planet ponúka pod obchodnou značkou T-Power svojim zákazníkom individuálne a komplexné riešenie na mieru vrátane energetického auditu. Výsledok je vždy originálny či už požadujete fotovoltaickú elektráreň, ohrev TUV, vykurovanie, nabíjanie elektromobilu, kombinovaný systém s tepelným čerpadlom alebo čokoľvek iné... Servis zariadenia je pritom doživotný a zdarma. Životnosť systému je až 40 rokov, jeho inštalácia je veľmi jednoduchá, škridle sú vďaka hygroskopickým vlastnostiam mrazuvzdorné, disponujú trojbodovým odpružením a sú tak odolné voči krúpobitiu, ich povrch je nepriľnavý a konštrukcia bezrámová (samočistiaci efekt). V neposlednom rade sú škridle tepelne izolujúce. Výhodou je tiež veľmi nízka váha škridiel (16 kg/m2).

Efektívne využitie energie

Dodávka solárnych výnosov do domovej siete je firmou T-Power riešená s pomocou kvalitného trojfázového asymetrického meniča (jedná sa o novinku, ktorá nemá na českom a slovenskom trhu obdobu). Ten rozdistribuuje energiu zvlášť pre každú jednotlivú fázu a vždy je tam, kde je to práve potrebné. Navyše vie pracovať aj pri výpadkoch distribučnej siete. Zaujímavosťou je aj BFA technológia, ktorá odpojí elektráreň na streche v prípade požiaru a výrazne tak uľahčí zásah hasičov.

Nemecká výroba

Produkty T-Power pochádzajú z Nemecka, od renomovanej spoločnosti Solteq, ktorá nie je v elektrotechnickom a solárnom odbore žiadnym nováčikom. Kvalita a výsledky sú garantované. Solárne škridle Biber, Quad či Tegalit zvyšujú ekologickú hodnotu domu a súbežne si zachovávajú aj estetickú hodnotu. Sú 100 % recyklovateľné a univerzálne využiteľné. Tento rok začne výstavba vzorovej stavby v Prachaticiach, ktorá bude následne slúžiť ako showroom. Tešíme sa na ňu.

Kontakty:
Silver Planet s. r. o.
Obchodná značka T-Power
tel: +420 800 164 165
e-mail: obchod@t-power.cz
www.t-power.cz

Autor: Bc. Helena Široká
Foto: Silver Planet s. r. o.
reklama

Nové

Zistite, či sa k vám domov viac hodia vonkajšie screeny, alebo rolety

Zistite, či sa k vám domov viac hodia vonkajšie screeny, alebo rolety

Zverejnené 27.2. Áno, čítate správne. Výber vhodného tienenia by totiž mal vychádzať z vašich potrieb, očakávaní a spôsobu života. Vzhľadom na životnosť tienenia, ktoré vám môže slúžiť pekných pár rokov, by nemalo ísť o spontánnu voľbu ovplyvnenú len trendmi. Aj keď… ísť na článok

Terasy WoodPlastic® ponúkajú svetovú  kvalitu

Terasy WoodPlastic® ponúkajú svetovú kvalitu

Zverejnené 24.2. Sú atraktívne a z funkčného hľadiska len ťažko prekonateľné. Každá z dosiek terasy od spoločnosti WPC – WoodPlastic je extrudovaná s pomocou špičkovej laserovej technológie Strandex. Základom výrobnej zmesi je kombinácia čistej, starostlivo… ísť na článok

Odzimovanie bazénov

Odzimovanie bazénov

Zverejnené 28.2. Tohtoročná zima bola "taká nijaká", ako sa hovorí a vyzerá to, že sa pomaly blíži jar. A čo je potrebné urobiť s bazénom po zime, aby bol pripravený na ďalšiu sezónu? Tak s tým vám dnes poradíme.   ísť na článok

reklama