Pergoly ISOTRA na mieru - inšpirácie
vyhľadávanie
Dnes je 25.6.

Strešné dvere Solara pre ploché i šikmé strechy

Zverejnené: 23. 4. 2020

Terasa na streche, strešné záhony, mestské včelárenie, relaxačné zóny medzi strechami. Využitie voľného a slobodného priestoru medzi strechami má mnoho krásnych podôb. „Mám také priestory rád, cítim sa tam dobre. Je mojím pracovným koníčkom vyvíjať a vyrábať presklené strešné výstupy - tak uvádzame na trh pojem STREŠNÉ DVERE. V žarte uvádzam, že takto sprístupnené priestory nadchnú romantikov aj developérov. Jedni si to užijú a druhí zarobia." hovorí Jakub Formánek za vedenie českého výrobcu.

Pohodlné strešné dvere sú šikovné riešenie vstupu na terasu. Je to tepelneizolačný prvok, ktorým presvetlíte a otvoríte prístupovú cestu na strechu. Získate príjemný sklon schodiska a požadovanú šírku, vhodnú pre každodenné užívanie. „Žiadne rebríky a takmer rebríky. Vyvíjali sme skutočne dlhodobé riešenie pre moderné domy s plochou strechou aj stavby so šikmou škridlovou strechou. Pre pánov v klobúku aj dámy na podpätkoch. Na trh sme po niekoľkoročnom vývoji uviedli dva typové výrobky - posuvné a výklopné strešné dvere Solara." dopĺňa Jakub Formánek.

Česká výroba a poradenstvo, nemecká certifikácia, výborná tepelná izolácia

Kvalitný návrh sa opiera o špecifickú profiláciu dverí a jej celoobvodové zateplenie, vlepené celopresahové zasklenie aj systém napojenia do strešného plášťa. "Výsledný tepelný výpočet pre výklopné strešné dvere je v hodnote 0,96 - 0,98W/m2K (podľa rozmerov), čo pre tento druh výrobku považujeme za vynikajúce." uvádza Jakub Formánek.

Posuvné strešné dvere Solara sa môžu otvárať manuálne, či neviditeľnými elektrootváračmi. Výklopné strešné dvere majú vždy elektrootvárače. Systém bezpečnostného a vietor-dážď senzoru + záložného zdroja zaistia automatické zatvorenie pri daždi aj v prípade výpadku prúdu.

„Tieto možnosti riešime pri osobných stretnutiach s architektmi, na kontrolných dňoch stavieb, niekedy len po telefóne a emaili priamo so zákazníkom. Vynikajúci tepelný prechod trojitého zasklenia strešných dverí rieši zimnú sezónu, možno ho navyše doplniť aj tepelne odrazovým sklom pre sparné letné dni. Uvedený plný systém elektroovládania je možné prepojiť na inteligenciu bytu." Opisuje Jakub Formánek poradenstvo k používaným technológiám.

Posuvný systém Solara je certifikovaná v Nemecku. „Získanie nemeckej certifikácie IFT Rosenheim pre posuvné okná či dvere bol samozrejme proces mnohých papierov, čo si málokto naozaj užíva :) ale spolupráca s technikmi a inžiniermi oknárskeho bavorského inštitútu bola férová, povedal by som rovná." Certifikované bolo nové prevedenie dizajnu, vybavené celopresahovým sklom, ostrejšími kontúrami profilov a niekoľkými ďalšími prvkami.

Referenčné projekty

Na solara.cz/produkty sú k dispozícii podrobnejšie technické informácie, výkresové podklady a knižnica referenčných stavieb, z ktorých si možno jednoducho vyfiltrovať projekty so strešnými dverami a výstupmi. Referenčné projekty zahŕňajú typové aj úplne zákazkové prevedenia okien z Čiech, Slovenska, Bavorska aj napríklad Viedne. Prajeme dobrú inšpiráciu a dostatok možností pre jedinečné strešné byty.

Súvisiace články:

Najlepší celkový dizajn presklenia pamiatkových striech
Strešné dvere Solara
Krásny priestor medzi strechami
Presvetlenie strešného bytu v pamiatkovej zóne

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Solara
reklama

Nové

Poznáte aktuálne bazénové trendy?

Poznáte aktuálne bazénové trendy?

Zverejnené 24.6. Plánujete vybudovať v záhrade bazén? Hľadáte nadčasové riešenie, ktoré vhodne doplní architektúru vášho rodinného domu a následne záhrady? Tápete, aký druh kúpacej nádrže sa pre vaše potreby hodí najlepšie a zháňate návod, ako sa v súčasnej ponuke… ísť na článok

Typy drevených podláh

Typy drevených podláh

Zverejnené 23.6. Kto sa rozhodol pre drevenú podlahu, môže vyberať hneď z niekoľkých druhov. Líšia sa životnosťou, možnosťou renovácie, tvarovou stálosťou pri zmenách vlhkosti a v neposlednom rade aj cenou. Je potrebné starostlivo zvážiť, aký typ podlahy bude… ísť na článok

Wienerberger ocenil najlepšie medzinárodné projekty v súťaži Brick Award 2022

Wienerberger ocenil najlepšie medzinárodné projekty v súťaži Brick Award 2022

Zverejnené 20.6. „Je pre nás nesmierne dôležité poskytovať platformu pre výnimočnú architektúru. Najmä v turbulentných časoch je nevyhnutné, aby sme zostali zameraní na udržateľnú budúcnosť, v čom nám pomáha práve Brick Award. Prihlásené projekty boli opäť výnimočné… ísť na článok

reklama