HELUZ NA MAX: Stavajte s nami a užívajte si výhody od našich partnerov
vyhľadávanie
Dnes je 26.9.

Strešné dvere Solara pre ploché i šikmé strechy

Zverejnené: 23. 4. 2020

Terasa na streche, strešné záhony, mestské včelárenie, relaxačné zóny medzi strechami. Využitie voľného a slobodného priestoru medzi strechami má mnoho krásnych podôb. „Mám také priestory rád, cítim sa tam dobre. Je mojím pracovným koníčkom vyvíjať a vyrábať presklené strešné výstupy - tak uvádzame na trh pojem STREŠNÉ DVERE. V žarte uvádzam, že takto sprístupnené priestory nadchnú romantikov aj developérov. Jedni si to užijú a druhí zarobia." hovorí Jakub Formánek za vedenie českého výrobcu.

Pohodlné strešné dvere sú šikovné riešenie vstupu na terasu. Je to tepelneizolačný prvok, ktorým presvetlíte a otvoríte prístupovú cestu na strechu. Získate príjemný sklon schodiska a požadovanú šírku, vhodnú pre každodenné užívanie. „Žiadne rebríky a takmer rebríky. Vyvíjali sme skutočne dlhodobé riešenie pre moderné domy s plochou strechou aj stavby so šikmou škridlovou strechou. Pre pánov v klobúku aj dámy na podpätkoch. Na trh sme po niekoľkoročnom vývoji uviedli dva typové výrobky - posuvné a výklopné strešné dvere Solara." dopĺňa Jakub Formánek.

Česká výroba a poradenstvo, nemecká certifikácia, výborná tepelná izolácia

Kvalitný návrh sa opiera o špecifickú profiláciu dverí a jej celoobvodové zateplenie, vlepené celopresahové zasklenie aj systém napojenia do strešného plášťa. "Výsledný tepelný výpočet pre výklopné strešné dvere je v hodnote 0,96 - 0,98W/m2K (podľa rozmerov), čo pre tento druh výrobku považujeme za vynikajúce." uvádza Jakub Formánek.

Posuvné strešné dvere Solara sa môžu otvárať manuálne, či neviditeľnými elektrootváračmi. Výklopné strešné dvere majú vždy elektrootvárače. Systém bezpečnostného a vietor-dážď senzoru + záložného zdroja zaistia automatické zatvorenie pri daždi aj v prípade výpadku prúdu.

„Tieto možnosti riešime pri osobných stretnutiach s architektmi, na kontrolných dňoch stavieb, niekedy len po telefóne a emaili priamo so zákazníkom. Vynikajúci tepelný prechod trojitého zasklenia strešných dverí rieši zimnú sezónu, možno ho navyše doplniť aj tepelne odrazovým sklom pre sparné letné dni. Uvedený plný systém elektroovládania je možné prepojiť na inteligenciu bytu." Opisuje Jakub Formánek poradenstvo k používaným technológiám.

Posuvný systém Solara je certifikovaná v Nemecku. „Získanie nemeckej certifikácie IFT Rosenheim pre posuvné okná či dvere bol samozrejme proces mnohých papierov, čo si málokto naozaj užíva :) ale spolupráca s technikmi a inžiniermi oknárskeho bavorského inštitútu bola férová, povedal by som rovná." Certifikované bolo nové prevedenie dizajnu, vybavené celopresahovým sklom, ostrejšími kontúrami profilov a niekoľkými ďalšími prvkami.

Referenčné projekty

Na solara.cz/produkty sú k dispozícii podrobnejšie technické informácie, výkresové podklady a knižnica referenčných stavieb, z ktorých si možno jednoducho vyfiltrovať projekty so strešnými dverami a výstupmi. Referenčné projekty zahŕňajú typové aj úplne zákazkové prevedenia okien z Čiech, Slovenska, Bavorska aj napríklad Viedne. Prajeme dobrú inšpiráciu a dostatok možností pre jedinečné strešné byty.

Súvisiace články:

Najlepší celkový dizajn presklenia pamiatkových striech
Strešné dvere Solara
Krásny priestor medzi strechami
Presvetlenie strešného bytu v pamiatkovej zóne

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Solara
reklama

Nové

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Zverejnené 21.9. Tubusové svetlovody sú na českom či slovenskom trhu už pomerne známym produktom. Dopyt po nich neustále rastie. Vďaka čím ďalej prísnejším požiadavkám na stavby sa však posúva aj technické spracovanie a vylepšujú sa detaily prevedenia svetlovodov… ísť na článok

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Zverejnené 20.9. Systém keramických stropných panelov HELUZ je vyhľadávaným riešením pri výstavbe rodinných domov. Využitie ale nájde aj v bytovej či občianskej výstavbe či v priemyslových a poľnohospodárskych objektoch. Panely je možné použiť do svetlosti… ísť na článok

Malý veľký dom nad údolím Sázavy

Malý veľký dom nad údolím Sázavy

Zverejnené 26.9. Rodinný dom v Českom Šternberku je zasadený do svahovitého pozemku v miestnej vilovej časti nad riekou Sázavou. Hmota jeho objemu výrazne prevyšuje zastavanú plochu a dokonale tak maskuje svoju skutočnú, skôr skromnú veľkosť. Veľký podiel na tomto… ísť na článok

reklama