Malta HELUZ SIDI
vyhľadávanie
Dnes je 24.11.

Strešné dvere Solara pre ploché i šikmé strechy

Zverejnené: 23. 4. 2020

Terasa na streche, strešné záhony, mestské včelárenie, relaxačné zóny medzi strechami. Využitie voľného a slobodného priestoru medzi strechami má mnoho krásnych podôb. „Mám také priestory rád, cítim sa tam dobre. Je mojím pracovným koníčkom vyvíjať a vyrábať presklené strešné výstupy - tak uvádzame na trh pojem STREŠNÉ DVERE. V žarte uvádzam, že takto sprístupnené priestory nadchnú romantikov aj developérov. Jedni si to užijú a druhí zarobia." hovorí Jakub Formánek za vedenie českého výrobcu.

Pohodlné strešné dvere sú šikovné riešenie vstupu na terasu. Je to tepelneizolačný prvok, ktorým presvetlíte a otvoríte prístupovú cestu na strechu. Získate príjemný sklon schodiska a požadovanú šírku, vhodnú pre každodenné užívanie. „Žiadne rebríky a takmer rebríky. Vyvíjali sme skutočne dlhodobé riešenie pre moderné domy s plochou strechou aj stavby so šikmou škridlovou strechou. Pre pánov v klobúku aj dámy na podpätkoch. Na trh sme po niekoľkoročnom vývoji uviedli dva typové výrobky - posuvné a výklopné strešné dvere Solara." dopĺňa Jakub Formánek.

Česká výroba a poradenstvo, nemecká certifikácia, výborná tepelná izolácia

Kvalitný návrh sa opiera o špecifickú profiláciu dverí a jej celoobvodové zateplenie, vlepené celopresahové zasklenie aj systém napojenia do strešného plášťa. "Výsledný tepelný výpočet pre výklopné strešné dvere je v hodnote 0,96 - 0,98W/m2K (podľa rozmerov), čo pre tento druh výrobku považujeme za vynikajúce." uvádza Jakub Formánek.

Posuvné strešné dvere Solara sa môžu otvárať manuálne, či neviditeľnými elektrootváračmi. Výklopné strešné dvere majú vždy elektrootvárače. Systém bezpečnostného a vietor-dážď senzoru + záložného zdroja zaistia automatické zatvorenie pri daždi aj v prípade výpadku prúdu.

„Tieto možnosti riešime pri osobných stretnutiach s architektmi, na kontrolných dňoch stavieb, niekedy len po telefóne a emaili priamo so zákazníkom. Vynikajúci tepelný prechod trojitého zasklenia strešných dverí rieši zimnú sezónu, možno ho navyše doplniť aj tepelne odrazovým sklom pre sparné letné dni. Uvedený plný systém elektroovládania je možné prepojiť na inteligenciu bytu." Opisuje Jakub Formánek poradenstvo k používaným technológiám.

Posuvný systém Solara je certifikovaná v Nemecku. „Získanie nemeckej certifikácie IFT Rosenheim pre posuvné okná či dvere bol samozrejme proces mnohých papierov, čo si málokto naozaj užíva :) ale spolupráca s technikmi a inžiniermi oknárskeho bavorského inštitútu bola férová, povedal by som rovná." Certifikované bolo nové prevedenie dizajnu, vybavené celopresahovým sklom, ostrejšími kontúrami profilov a niekoľkými ďalšími prvkami.

Referenčné projekty

Na solara.cz/produkty sú k dispozícii podrobnejšie technické informácie, výkresové podklady a knižnica referenčných stavieb, z ktorých si možno jednoducho vyfiltrovať projekty so strešnými dverami a výstupmi. Referenčné projekty zahŕňajú typové aj úplne zákazkové prevedenia okien z Čiech, Slovenska, Bavorska aj napríklad Viedne. Prajeme dobrú inšpiráciu a dostatok možností pre jedinečné strešné byty.

Súvisiace články:

Najlepší celkový dizajn presklenia pamiatkových striech
Strešné dvere Solara
Krásny priestor medzi strechami
Presvetlenie strešného bytu v pamiatkovej zóne

— kontakty —

SOLÁRA s.r.o.

E: obchod@solara.cz   T: +420 602 176 036   WWW: www.solara.cz

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Solara
reklama

Nové

Statika stavieb z pórobetónových murovacích materiálov. Minimum pre laikov

Statika stavieb z pórobetónových murovacích materiálov. Minimum pre laikov

Zverejnené 20.11. Každý dobre postavený dom by mal v sebe skĺbiť účel, pevnosť a vzhľad. Zle či nedokonale riešená finálna podoba domu nie je zásadnou prekážkou, často sa jedná len o vec vkusu. Avšak bez správne vyriešenej statiky, nie je možné si predstaviť kvalitný… ísť na článok

Úsporné kotle Hoval ako súčasť modernizácie historických objektov Prahy

Úsporné kotle Hoval ako súčasť modernizácie historických objektov Prahy

Zverejnené 19.11. Nielen široko medializovaný Obecný dom, ale aj pätica ďalších významných pražských budov bola vlani podrobená procesu modernizácie technologického vybavenia. Zámeru, v rámci ktorého má dôjsť k aspoň jedenásťpercentnej úspore prevádzkovej energie,… ísť na článok

Výplň zábradlí balkónov z dosiek CETRIS® - funkčné, bezpečné a estetické riešenie

Výplň zábradlí balkónov z dosiek CETRIS® - funkčné, bezpečné a estetické riešenie

Zverejnené 24.11. Výrazným prvkom bytových domov sú lodžie a balkóny, ktorých poňatie a farebnosť sa podieľajú na utváraní celkového výrazu daného objektu. Vzhľad je ale pritom len jedným z mnohých dôležitých požiadaviek, ktoré musí výplň zábradlí spĺňať. ísť na článok

reklama