vyhľadávanie
Dnes je 4.12.

Terasa a plot WoodPlastic® pro výnimočný dom v Brne

Aktualizováno: 17. 9. 2020

Rodinný dom na južnom svahu brnenskej ulice Pod Mniší horou je na prvý pohľad originálny. A výnimočný je aj jeho exteriér, vrátane terasy a oplotenia. Česká spoločnosť WPC - Woodplastic, výrobca a dodávateľ terás, plotov a obkladov z kompozitného materiálu, stála pred výzvou, ako čo najlepšie prepojiť jednotlivé prvky exteriéru do harmonického celku.

Dosky z materiálu WoodPlastic® sú ekologicky šetrné, mimoriadne odolné a vyžadujú len minimum údržby. Hoci objekt je situovaný na južne orientovanom svahu s maximálnym solárnym ziskom, pre žiadne z dosiek WoodPlastic® nepredstavuje intenzita UV lúčov problém.

Dom v tvare vejára sa otvára do záhrady a terasa nadväzujúca na veľké francúzske okná tak tvorí pokračovanie obytného priestoru. Preto bola terasa osadená doskami so širokým profilom Max, ktorý umožňuje vyniknúť elegantným vzorom povrchu a zároveň im poskytuje nezameniteľný vzhľad vďaka menšiemu množstvu škár. Použitý povrch Forest s výraznou textúrou reliéfu evokujúceho luxusné exotické drevo a jemný farebný odtieň Palisander potom ešte viac pomohli k prepojeniu čistých línií svetlej stavby s okolitou zeleňou upravenej záhrady.

Okolo bazéna boli z dôvodu väčšej bezpečnosti pohybu po mokrej ploche terasy použité dosky WoodPlastic® so štandardným profilom Premium. Tie aj vďaka rovnakému povrchu a farbe prirodzene nadväzujú na dosky Max a zároveň farebne dokonale ladia s plotovka Forest Plus Cedar, ktoré podčiarkujú sviatočný dojem z celého priestoru.

Ďalšie informácie o produktoch WoodPlastic®, inšpiratívne fotografie, praktické odporúčania a oveľa viac nájdete na www.woodplastic.sk.

O firme

Česká spoločnosť WPC – WoodPlastic patrí k popredným európskym výrobcom WPC dosiek z kompozitu čistej drevenej múčky a zdravotne nezávadného polyméru HDPE. Za dobu svojej existencie firma realizovala zákazky presahujúce plochu 500 000 m². Svoje výrobky v súčasnosti predáva prostredníctvom mnohých vlastných terasových centier, ale aj partnerských predajní, či už na Slovensku, v Českej republike, tak aj v ďalších viac než 30 krajinách sveta.

Súvisiace články:

WPC-WoodPlastic ponúka kompozitné dosky v prémiovom rade Terafest
Terasy WoodPlastic ponúkajú svetovú kvalitu
Treláže z materiálu WoodPlastic zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic
reklama

Nové

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zverejnené 1.12. Pri výstavbe konštrukcií treba rešpektovať nielen technologické postupy, ale aj klimatické podmienky. Medzi najdôležitejšie ukazovatele sa pritom zaraďujú nízke alebo vysoké vonkajšie teploty, slnečné žiarenie, vietor, dážď a mráz. Pri nižších… ísť na článok

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Zverejnené 30.11. V atraktívnej lokalite obce Kočovce časť Rakoľuby zrealizovala spoločnosť CBI s. r. o. výstavbu moderných ultranízkoenergetických dvojdomov . Na stavbu moderných objektov bolo použité murivo z tehál Porotherm, ktoré dosahujú vynikajúce… ísť na článok

Slovenská národná galéria po 21 rokoch otvára nový galerijný areál

Slovenská národná galéria po 21 rokoch otvára nový galerijný areál

Zverejnené 3.12. Rekonštrukcia Slovenskej národnej galérie sa dostala k svojmu záveru. Galéria po prvýkrát (po)otvorí verejnosti svoje obnovené priestory v nedeľu 11. decembra 2022. Počas tohto dňa si budú môcť návštevníci a návštevníčky užiť celodenný program pre… ísť na článok

reklama