Malta HELUZ SIDI
vyhľadávanie
Dnes je 18.9.

Terasa a plot WoodPlastic® pro výnimočný dom v Brne

Aktualizováno: 17. 9. 2020

Rodinný dom na južnom svahu brnenskej ulice Pod Mniší horou je na prvý pohľad originálny. A výnimočný je aj jeho exteriér, vrátane terasy a oplotenia. Česká spoločnosť WPC - Woodplastic, výrobca a dodávateľ terás, plotov a obkladov z kompozitného materiálu, stála pred výzvou, ako čo najlepšie prepojiť jednotlivé prvky exteriéru do harmonického celku.

Dosky z materiálu WoodPlastic® sú ekologicky šetrné, mimoriadne odolné a vyžadujú len minimum údržby. Hoci objekt je situovaný na južne orientovanom svahu s maximálnym solárnym ziskom, pre žiadne z dosiek WoodPlastic® nepredstavuje intenzita UV lúčov problém.

Dom v tvare vejára sa otvára do záhrady a terasa nadväzujúca na veľké francúzske okná tak tvorí pokračovanie obytného priestoru. Preto bola terasa osadená doskami so širokým profilom Max, ktorý umožňuje vyniknúť elegantným vzorom povrchu a zároveň im poskytuje nezameniteľný vzhľad vďaka menšiemu množstvu škár. Použitý povrch Forest s výraznou textúrou reliéfu evokujúceho luxusné exotické drevo a jemný farebný odtieň Palisander potom ešte viac pomohli k prepojeniu čistých línií svetlej stavby s okolitou zeleňou upravenej záhrady.

Okolo bazéna boli z dôvodu väčšej bezpečnosti pohybu po mokrej ploche terasy použité dosky WoodPlastic® so štandardným profilom Premium. Tie aj vďaka rovnakému povrchu a farbe prirodzene nadväzujú na dosky Max a zároveň farebne dokonale ladia s plotovka Forest Plus Cedar, ktoré podčiarkujú sviatočný dojem z celého priestoru.

Ďalšie informácie o produktoch WoodPlastic®, inšpiratívne fotografie, praktické odporúčania a oveľa viac nájdete na www.woodplastic.sk.

O firme

Česká spoločnosť WPC – WoodPlastic patrí k popredným európskym výrobcom WPC dosiek z kompozitu čistej drevenej múčky a zdravotne nezávadného polyméru HDPE. Za dobu svojej existencie firma realizovala zákazky presahujúce plochu 500 000 m². Svoje výrobky v súčasnosti predáva prostredníctvom mnohých vlastných terasových centier, ale aj partnerských predajní, či už na Slovensku, v Českej republike, tak aj v ďalších viac než 30 krajinách sveta.

Súvisiace články:

WPC-WoodPlastic ponúka kompozitné dosky v prémiovom rade Terafest
Terasy WoodPlastic ponúkajú svetovú kvalitu
Treláže z materiálu WoodPlastic zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave

— kontakty —

WoodPlastic Slovakia s.r.o.

Komenského 2135/39A

E: predaj@woodplastic.sk   T: +421 944 986 242   WWW: https://www.woodplastic.eu/sk/

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic
reklama

Nové

Levitujúci dom z tehlového systému HELUZ FAMILY  sa ani v letných horúčavách neprehrieva

Levitujúci dom z tehlového systému HELUZ FAMILY sa ani v letných horúčavách neprehrieva

Zverejnené 18.9. Moderný, štýlovo čistý, murovaný a poriadne presklený dom s plochou strechou, takú mal predstavu mladý manželský pár s dvoma deťmi o svojom novom bývaní. Zadanie, ako by mal dom vyzerať, od nich projektant Ing. Lukáš Návara nielen počúval, ale… ísť na článok

Terasa a plot WoodPlastic® pro výnimočný dom v Brne

Terasa a plot WoodPlastic® pro výnimočný dom v Brne

Aktualizované 17.9. Rodinný dom na južnom svahu brnenskej ulice Pod Mniší horou je na prvý pohľad originálny. A výnimočný je aj jeho exteriér, vrátane terasy a oplotenia. Česká spoločnosť WPC - Woodplastic, výrobca a dodávateľ terás, plotov a obkladov z kompozitného… ísť na článok

Nadčasový odtlačok industrializmu

Nadčasový odtlačok industrializmu

Zverejnené 17.9. Estetika tovární a priemyselného prostredia často preniká aj do interiérov. Ich jednoduchosť a účelnosť predstavuje pre architektov výzvu, ako tieto veľké a otvorené priestory oživiť. Možnosti, ako ich potenciál využiť, sú takmer nevyčerpateľné. ísť na článok

reklama