Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 8.8.

Terasa a plot WoodPlastic® pro výnimočný dom v Brne

Aktualizováno: 17. 9. 2020

Rodinný dom na južnom svahu brnenskej ulice Pod Mniší horou je na prvý pohľad originálny. A výnimočný je aj jeho exteriér, vrátane terasy a oplotenia. Česká spoločnosť WPC - Woodplastic, výrobca a dodávateľ terás, plotov a obkladov z kompozitného materiálu, stála pred výzvou, ako čo najlepšie prepojiť jednotlivé prvky exteriéru do harmonického celku.

Dosky z materiálu WoodPlastic® sú ekologicky šetrné, mimoriadne odolné a vyžadujú len minimum údržby. Hoci objekt je situovaný na južne orientovanom svahu s maximálnym solárnym ziskom, pre žiadne z dosiek WoodPlastic® nepredstavuje intenzita UV lúčov problém.

Dom v tvare vejára sa otvára do záhrady a terasa nadväzujúca na veľké francúzske okná tak tvorí pokračovanie obytného priestoru. Preto bola terasa osadená doskami so širokým profilom Max, ktorý umožňuje vyniknúť elegantným vzorom povrchu a zároveň im poskytuje nezameniteľný vzhľad vďaka menšiemu množstvu škár. Použitý povrch Forest s výraznou textúrou reliéfu evokujúceho luxusné exotické drevo a jemný farebný odtieň Palisander potom ešte viac pomohli k prepojeniu čistých línií svetlej stavby s okolitou zeleňou upravenej záhrady.

Okolo bazéna boli z dôvodu väčšej bezpečnosti pohybu po mokrej ploche terasy použité dosky WoodPlastic® so štandardným profilom Premium. Tie aj vďaka rovnakému povrchu a farbe prirodzene nadväzujú na dosky Max a zároveň farebne dokonale ladia s plotovka Forest Plus Cedar, ktoré podčiarkujú sviatočný dojem z celého priestoru.

Ďalšie informácie o produktoch WoodPlastic®, inšpiratívne fotografie, praktické odporúčania a oveľa viac nájdete na www.woodplastic.sk.

O firme

Česká spoločnosť WPC – WoodPlastic patrí k popredným európskym výrobcom WPC dosiek z kompozitu čistej drevenej múčky a zdravotne nezávadného polyméru HDPE. Za dobu svojej existencie firma realizovala zákazky presahujúce plochu 500 000 m². Svoje výrobky v súčasnosti predáva prostredníctvom mnohých vlastných terasových centier, ale aj partnerských predajní, či už na Slovensku, v Českej republike, tak aj v ďalších viac než 30 krajinách sveta.

Súvisiace články:

WPC-WoodPlastic ponúka kompozitné dosky v prémiovom rade Terafest
Terasy WoodPlastic ponúkajú svetovú kvalitu
Treláže z materiálu WoodPlastic zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic
reklama

Nové

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Zverejnené 3.8. Presvetlený interiér predstavuje ideál každého bývania. Prirodzené denné svetlo priestor opticky zväčší a prevzdušní. Okná inštalované v streche sú preto v stavebníctve veľmi obľúbeným prvkom. Svoje uplatnenie nájdu či už v podkroví, tak aj v… ísť na článok

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

Zverejnené 8.8. Požiadavkou majiteľa bolo vytvoriť víkendové bývanie pre štvorčlennú rodinu v mestskej časti Praha - Žiškov. Rozdelením pôvodnej väčšej jednotky vznikol byt, ktorý má necelých 37 metrov štvorcových. Na tejto výmere developer pôvodne navrhol… ísť na článok

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Zverejnené 5.8. Pokiaľ milujete varenie, máte záhradu a radi trávite voľný čas vonku, stolovanie pod holým nebom je skvelý spôsob, ako stráviť čas s rodinou a priateľmi. Ak chcete kulinárske zážitky na záhrade posunúť na vyššiu úroveň, potom je vonkajšia kuchyňa… ísť na článok

reklama