HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 19.5.

WPC – WoodPlastic ponúka kompozitné dosky v prémiovom rade TERAFEST

Zverejnené: 2. 4. 2020

Česká spoločnosť WPC – Woodplastic, výrobca a dodávateľ terás, plotov a obkladov z kompozitného dreveného materiálu, ponúka terasové dosky v prémiovom rade TERAFEST. Dosky štandardných profilov s prirodzene pôsobiacimi povrchmi sú k dispozícii v mnohých prírodných farebných odtieňoch. Sortiment z moderného materiálu WoodPlastic® dopĺňajú dosky v profile MAX v šírke 195 mm.

Široké dosky s vysokou nosnosťou umožňujú vyniknúť elegantným vzorom povrchov terás a zároveň im poskytujú nezameniteľný vzhľad vďaka menšiemu množstvu škár. Profil dosiek MAX je o bezmála šesť centimetrov širší, než pri štandardných výrobkoch WoodPlastic®, čo okrem iného urýchľuje kotvenie terasy a až o tretinu znižuje spotrebu spojovacieho materiálu.

Montáž terás WoodPlastic® je pohotová

K reprezentatívnemu vzhľadu terás WoodPlastic® prispieva skryté kotvenie dosiek s pomocou kompletu SMART. Dômyselný kotviaci systém z hliníka zahŕňa spojky, klipy a nosiče, ktoré do seba presne zapadajú a zaisťujú pevnosť konštrukcie bez potreby vŕtania. Konštrukcia je pevná, odolná a možno s ňou ľahko manipulovať, čo urýchľuje montáž. Kvalitné kotvenie je základným predpokladom pre dlhú životnosť terasy bez straty jej kľúčových vlastností.

Terasy, ktoré odolajú času

Dosky WoodPlastic® dlhodobo odolávajú rozmarom počasia, sú minimálne nasiakavé a rezistentné voči bazénovej chémii aj slanej vode. Farby po vyzretí nešedivejú a zostávajú na pohľad stále príťažlivé. Všetky produkty WoodPlastic® sú príjemné na dotyk, zdravotne nezávadné a 100% recyklovateľné. Na ich protišmykovom povrchu sa netvoria triesky ani štepy a nedochádza u nich ku krúteniu, drobeniu ani lámaniu.

Kvalita dosiek je daná spôsobom výroby

Dosky zo stredočeských Bukovan sú extrudované za pomoci presnej laserovej technológie z patentovanej výrobnej zmesi. Tá obsahuje starostlivo vybranú drevitú múčku z obnoviteľných zdrojov (PEFC), obohatenú o vysokohustotný polymér podobného typu, aký sa používa v zdravotníctve. Spoločnosť WPC - Woodplastic zloženie zmesi aj technológiu výroby naďalej zdokonaľuje.

Materiál WoodPlastic® je neustále testovaný

Vo vylepšovanie materiálu a výrobných postupov firme pomáhajú vedecké ústavy a výskumné pracoviská v tuzemsku aj zahraničí. Dosky WoodPlastic® disponujú napríklad nemeckým atestom na protišmykovú odolnosť, atestom na rozmerovú stálosť a odolnosť proti prerazeniu a podrobujú sa aj testom starnutia a to či už v tuzemských, tak aj v amerických laboratóriách. Popri terasových doskách sú testovaniu podrobované aj obklady stien, okrem iného na napučanie materiálu.

Luxusné, príjemné a bezpečné povrchy

Všetky povrchy prémiových terás z radu TERAFEST sú bezpečné, na dotyk príjemné a esteticky zaujímavé. Záujemcovia si môžu vyberať z povrchov evokujúcich luxusné exotické drevo, ale aj prírodných vzorov v kombinácií s nepravidelným žíhaním. Ponuka terás z Bukovan zahŕňa aj elegantné hladké dosky s jemným povrchom, atraktívny dizajn drásaného dreva či klasiku v podobe čistých drážkovaných liniek, ideálnych pre bezpečný pohyb na terase počas dažďa, okolo bazénov alebo na nábrežiach.

Farby dosiek pôsobia prirodzene

Ponuka farebného prevedenia dosiek WoodPlastic® zahŕňa celú škálu jemných prírodných odtieňov. Tie sa pohybujú od béžového cédru cez decentný teakový, ružovkastý Merbau, čokoládový Palisander, tmavší, seriózne pôsobiaci Wenge, klasický Eben s viditeľnou štruktúrou svetlejších drevitých vlákien na čiernom pozadí až po oceľovo sivý Inox.

Každý zákazník má svojho partnera WoodPlastic®

Spoločnosť disponuje sieťou certifikovaných partnerov a montážnikov po celom Slovensku. Tí sú pripravení klientov kedykoľvek po dohode osobne navštíviť. Každému sa venujú individuálne a bezplatne. Sú vyškolení na to, aby zákazníkom pomohli vybrať tie správne dosky a následne im zadarmo vypracujú návrh terasy, vrátane nezáväznej kalkulácie. Súčasťou ponúkaných služieb sú aj podrobné informácie týkajúce sa montáže a v prípade záujmu aj finálna inštalácia vybranej terasy.

O firme

Česká spoločnosť WPC - Woodplastic patrí k popredným európskym výrobcom WPC dosiek z kompozitu čistej drevitej múčky a zdravotne nezávadného polyméru HDPE. Za dobu svojej existencie firma realizovala zákazky presahujúce plochu 500 000 m². Svoje výrobky v súčasnosti ponúka prostredníctvom mnohých vlastných terasových centier, ale aj partnerských predajní, či už na Slovensku, v Čechách, tak aj v ďalších viac ako 30 krajinách sveta.

Súvisiace články:

Treláže z materiálu WoodPlastic zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave
Terasy WoodPlastic ponúkajú svetovú kvalitu
Kvalitné drevoplastové kompozitné materiály WPC ponúkajú viac než len alternatívu

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic

Tématické odbory

reklama

Nové

Krása a dynamika dreva - to je jedinečná tvorba drevených sôch od maďarského umelca

Krása a dynamika dreva - to je jedinečná tvorba drevených sôch od maďarského umelca

Zverejnené 19.5. Gábor Miklós Szőke sa preslávil svojimi monumentálnymi sochami zvierat. Jeho úžasné výtvory vznikajú z kusov stavebného dreva a vytvára ich tím sochárov, tesárov a iných profesionálov. ísť na článok

Na jeseň môžete získať dotáciu z Plánu obnovy na zníženie energetickej náročnosti domu

Na jeseň môžete získať dotáciu z Plánu obnovy na zníženie energetickej náročnosti domu

Zverejnené 18.5. Na jeseň tohto roka spustí Ministerstvo životného prostredia SR Plán obnovy. Jeho cieľom je eliminovať vplyv klimatických zmien a neustáleho zvyšovania cien energií na energetickú náročnosť budov. Dotácie až do výšky 60 % môžu žiadatelia získať aj… ísť na článok

Ako na inštaláciu sadrokartónu

Ako na inštaláciu sadrokartónu

Zverejnené 17.5. V súčasnosti sú sadrokartónové dosky jedným z najvhodnejších a najrýchlejších riešení suchej výstavby. Dajú sa využiť ako pri rekonštrukciách, tak aj pri novostavbách. Odborník vám poradí, ako na ich jednoduché a správnu inštaláciu. ísť na článok

reklama