Malta HELUZ SIDI
vyhľadávanie
Dnes je 18.9.

Tichý génius: pohon Becker EVO, vďaka ktorému nie sú automatizované rolety takmer počuť a sú flexibilné ako nikdy predtým

Zverejnené: 12. 8. 2020

Znalci už dlho vedia, že pohony roliet od firmy Becker sú mimoriadne tiché. Avšak aj napriek tomu vyvstáva otázka: Nedalo by sa to ešte tichšie? Experti z Hesenska na ňu odpovedali a ako výsledok svojho výskumu prezentovali novú generáciu drôtových pohonov EVO.

Takmer nepočuteľný flexibilný chod: Becker vykonáva vďaka svojmu novému pohonu revolúciu

Evolúcia koniec koncov spočíva v tom, že ponechá to, čo už existuje, ale dochádza pri nej k rozvoju silných stránok. A preto vznikli pohony EVO - na základe osvedčeného E03 s elektronickým vypnutím v koncovej polohe, avšak s úplne inou architektúrou.

Jednoduchá zmena rýchlosti chodu

Ľudia s citlivým sluchom môžu hlasitosť znížiť dokonca ešte viac - jednoducho obmedzením rýchlosti pohonu. Lebo v tom je práve sila tohto novo vyvinutého výrobku: prevádzkový režim možno pohodlne a jednoducho - jednoduchým ručným povelom - zmeniť kedykoľvek podľa konkrétnej situácie. Na výber je pritom z troch možností: tichý, dynamický a "štandard". „Ak pohon ide v režime štandard, rozbieha sa pomaly a potom zrýchľuje až do dosiahnutia maximálnej rýchlosti. Potom sa rýchlosť zníži a roleta dôjde do koncovej polohy," vysvetľuje Peter Graben, produktový manažér firmy Becker. Užívatelia vďaka týmto možnostiam nastavenia profitujú z extrémnej flexibility.

Podľa konkrétnej situácie je možné ručným povelom úplne jednoducho meniť rýchlosť chodu a režim pohybu
Podľa konkrétnej situácie je možné ručným povelom úplne jednoducho meniť rýchlosť chodu a režim pohybu

Inteligentné vlastnosti a ľahká integrovateľnosť

S pohonmi EVO zvládnete jednoducho aj nastavenie koncových polôh - toto nastavovanie prebieha automaticky a funguje či už u flexibilných perových závesoch, tak pri pevných článkových. Integrovaná funkcia "jemný doraz hore" navyše chráni roletový systém a optimálne sa prispôsobí rolete. Medzi ďalšie osvedčené silné stránky značky Becker patria aj nasledujúce: pohon EVO zvyšuje u poistiek proti nadvihnutiu automaticky prítlačnú silu a svoje citlivé rozpoznávania prekážok v smere nadol.

Ďalšou užitočnou funkciou je aj ochrana proti primrznutiu hore - tá zaistí, že sa roleta nepoškodí. Drôtový pohon EVO je navyše možné ešte cez zodpovedajúci akčný člen zapojiť do automatizácie domácnosti CentralControl od firmy Becker - alebo do akéhokoľvek iného systému domovej automatizácie. Úlohou expertov je koniec koncov čo najviac uľahčiť život svojim partnerom a zákazníkom a snažiť sa u všetkých riešení o čo najväčšiu integrovateľnosť.

Prispôsobená oblasť použitia

V sérii EVO RJ je možné pre žalúziové rolety použiť osvedčené funkcie, ktoré sú podobné ako v sérii EVO, avšak bez rozhrania Bluetooth. Toto riešenie je medzi užívateľmi stále viac obľúbené, pretože spája výhody klasickej rolety s prednosťami slnečnej ochrany.

Analýza a vyhodnotenie v aplikácií

Najnovší produkt firmy Becker používa tú najmodernejšiu techniku - prostredníctvom rozhrania Bluetooth (séria EVO 20 BT). Je tomu tak z dobrého dôvodu: aplikáciu vytvorili experti. Pomocou nej je možné identifikovať zabudovaný pohon jednoducho cez mobil, analyzovať možné chyby a vyhodnotiť cykly. Odborník tak ihneď všetko vidí - a evolúcia pokračuje.

Na výber sú tri varianty - je tak zaručená najvyššia možná flexibilita
Na výber sú tri varianty - je tak zaručená najvyššia možná flexibilita

BECKER-Antriebe GmbH

Celosvetovo pôsobiaca spoločnosť bola založená v roku 1921 v meste Sinn v Hesensku. Dnes sa špecializuje na pohony a ovládanie roliet a slnečnú ochranu. Rodinná firma s viac ako 350 zamestnancami má vďaka mnohých medzinárodným dcérskym spoločnostiam a veľkému množstvu zástupcov široké medzinárodné zastúpenie. Viac na www.becker-antriebe.de.

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy
reklama

Nové

Levitujúci dom z tehlového systému HELUZ FAMILY  sa ani v letných horúčavách neprehrieva

Levitujúci dom z tehlového systému HELUZ FAMILY sa ani v letných horúčavách neprehrieva

Zverejnené 18.9. Moderný, štýlovo čistý, murovaný a poriadne presklený dom s plochou strechou, takú mal predstavu mladý manželský pár s dvoma deťmi o svojom novom bývaní. Zadanie, ako by mal dom vyzerať, od nich projektant Ing. Lukáš Návara nielen počúval, ale… ísť na článok

Terasa a plot WoodPlastic® pro výnimočný dom v Brne

Terasa a plot WoodPlastic® pro výnimočný dom v Brne

Aktualizované 17.9. Rodinný dom na južnom svahu brnenskej ulice Pod Mniší horou je na prvý pohľad originálny. A výnimočný je aj jeho exteriér, vrátane terasy a oplotenia. Česká spoločnosť WPC - Woodplastic, výrobca a dodávateľ terás, plotov a obkladov z kompozitného… ísť na článok

Nadčasový odtlačok industrializmu

Nadčasový odtlačok industrializmu

Zverejnené 17.9. Estetika tovární a priemyselného prostredia často preniká aj do interiérov. Ich jednoduchosť a účelnosť predstavuje pre architektov výzvu, ako tieto veľké a otvorené priestory oživiť. Možnosti, ako ich potenciál využiť, sú takmer nevyčerpateľné. ísť na článok

reklama