vyhľadávanie
Dnes je 27.1.

V centre Bratislavy vyrastie nový mrakodrap Ister Tower

Zverejnené: 6. 1. 2023

Panorama Bratislavy doplní ďalší mrakodrap. Viacfunkčný komplex Ister Tower postaví investičná skupina DRFG v spolupráci s miestnym developerom The Galata Group. Na stredoeurópske pomery unikátny projekt sa bude nachádzať v centre mesta v blízkosti ďalších výškových budov ako je Sky park, Eurovea Tower alebo Nivi Tower.

Projekt v celkovej hodnote takmer 250 mil. Eur ponúkne približne 500 rezidenčných jednotiek, komerčné priestory a dostatok parkovacích státí. Hlavnú dominantu bude tvoriť 100 metrov vysoká budova s 33 poschodiami, ktorú doplnia dva menšie apartmánové domy. Začiatok výstavby je naplánovaný na prvú polovicu roku 2024, jej dokončenie potom o 3 roky neskôr.

Na rozdiel od susedných projektov necieli Ister Tower iba na najluxusnejší segment zákazníkov, ale mal by ponúknuť relatívne dostupné bývanie aj pre vyššiu strednú triedu priamo v centre mesta. Tomu zodpovedá aj plánovaná dispozícia bytov, ktorá nemieri na klasické investičné byty typu 2+kk, ale zameriava sa na väčšie byty s viac ako 80 m² vhodných na dlhodobé bývanie pre rodiny.

„Celý projekt je pre nás extrémne zaujímavý, pretože ponúka unikátnu kombináciu prémiovej lokality s relatívnou cenovou dostupnosťou pre budúcich majiteľov jednotiek. To spolu s výhodným eurovým financovaním pre našu skupinu viedlo k nášmu rozhodnutiu do projektu vstúpiť. Na Slovensku máme plány byť aj v budúcnosti aktívni,“ uviedol riaditeľ DRFG Real Estate Josef Šilhánek.

„Mám radosť, že sme vybrali do projektu Ister Tower obchodného partnera, s ktorým zdieľame rovnakú víziu. Projekt budeme teraz spoločne s novým partnerom smerovať do úspešného cieľa. Vďaka tomuto kroku budeme môcť posilniť rozvoj našich ďalších projektov ako je napríklad 1,3 ha areál „Drutechny“ v bratislavskom Ružinove, nákupné centrum v Piešťanoch a ďalšie projekty v zahraničí,“ dodáva Matúš Trajter, majiteľ The Galata Group (TGG).

Celková hodnota projektu dosiahne takmer 250 mil. Eur. V súčasnej dobe sa dokončuje projekt pre stavebné povolenie a v ďalšom kroku bude vypísané výberové konanie na generálneho dodávateľa stavebných prác. Budovy budú samozrejme rovnako ako ďalšie projekty investičnej skupiny spĺňať najvyššie energetické štandardy. :„Fasáda Ister Tower svojou dynamikou pripomína neďaleký Dunaj a jeho meandre, ktoré nesie veža aj vo svojom názve,”? dodáva k samotnej stavbe architektonická kancelária A1 Architecture.

Investičná skupina DRFG sa momentálne podieľa na niekoľkých developerských projektoch, medzi ktoré patrí napríklad viacfunkčný areál Complex City Olomouc, Rezidencia Spojovacia v pražských Vysočanoch, projekt energeticky úsporných rodinných domov pri golfovom ihrisku v Kunetickej hore či rezidencia Green Mladá Boleslav. Má za sebou úspešne aj stavbu logistického parku v Týništi nad Orlicí a podieľa sa na výstavbe niekoľkých logistických parkov v Poľsku a v Českej republike. Projektom Ister Tower vstupuje na slovenský trh aj oblasti rezidenčných a viacfunkčných projektov. V komerčnom odvetví sa podieľa na stavbe logistického parku v Levici v spolupráci so spoločnosťou Panattoni.

Čítajte tiež:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy DRFG a.s.
reklama

Nové

Premyslená zástavba úzkeho mestského pozemku energeticky úsporným rodinným domom

Premyslená zástavba úzkeho mestského pozemku energeticky úsporným rodinným domom

Zverejnené 24.1. Autorom návrhu dvojpodlažného rodinného domu v mestskej časti Košice - Myslava, v ktorom býva rodina pána Júliusa, je samotný investor. Ten pracuje v oblasti stavebníctva, čo mu uľahčilo nielen prípravu projektu a voľbu stavebného materiálu Ytong,… ísť na článok

Doprajte si teplú vodu zohriatu slnkom zariadeniami z THERMO|SOLARU

Doprajte si teplú vodu zohriatu slnkom zariadeniami z THERMO|SOLARU

Zverejnené 21.1. Zvýšený záujem o slnečné kolektory, ale aj ďalšie druhy OZE, trvá hneď od začiatku roku 2023. Najväčší slovenský výrobca slnečných kolektorov, firma THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., tento zvýšený záujem registruje od júna 2023, kedy sa zásadne zmenili… ísť na článok

Ako ušetriť za vykurovanie? Vymeňte okná, pravidelne vetrajte a obstarajte si vlhkomer

Ako ušetriť za vykurovanie? Vymeňte okná, pravidelne vetrajte a obstarajte si vlhkomer

Zverejnené 20.1. Neustále navyšovanie cien energií je dôvodom, prečo začať pátrať po všetkých únikoch tepla z vašej domácnosti. Často sú príčinou staré netesniace okná. S ich výmenou nemusíte čakať, kým bude vonku pekne. Inštalácia je možná do -10 °C. ísť na článok

reklama