Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 5.6.

Zariaďte si garáž prakticky a úsporne. Poradíme vám, ako na to

Zverejnené: 11. 3. 2022

V usporiadanej domácnosti všetko má svoje miesto. Predmetom, ktoré sa nepoužívajú, by sa mali nájsť noví majitelia a nový domov. Ak sa ale z tohto ideálneho sveta vrátime na pôdu reality, kvôli nedostatku času a energie tie zvyčajne radšej odložíme tak, aby sme ich nemali na očiach. Toto skryté miesto sa veľmi často nachádza práve v garáži. Ak toto je aj vaším prípadom, a v tejto miestnosti sa u vás neparkuje iba motorové vozidlo, máme pre vás niekoľko dobrých tipov. Prezradíme vám, ako si viete zariadiť garáž úsporne a esteticky.

Zdroj: studiovin, shutterstock

Výber nábytku

Pri zariaďovaní garáže vás čaká jedno dôležité rozhodnutie: police alebo skrine. Ak sa vaša garáž otvára priamo na ulicu a pri parkovaní auta vás vidí celé susedstvo, rozumnejšou voľbou bude skryté skladovanie vecí. Rátajte však s tým, že skrinky a skrine môžu znamenať väčšiu finančnú investíciu. Pred kúpou si teda skúste zaobstarať nábytok z druhej ruky.

Ak sa garáž nachádza niekde na konci záhrady, regály majú zelenú. Uistite sa o tom, že si kupujete kvalitné kúsky. Mali by byť vysoko zaťažiteľné, ako aj odolné voči vlhkosti a nízkej teplote.

Okrem skriniek a políc existujú aj iné praktické riešenia. Drobné veci môžete vložiť aj do závesných škatúľ. Pomocou mriežky na stene a háčikov alebo drobných vešiakov to veľmi ľahko vyriešite. Magnetický pásik je ďalším vynikajúcim miestom pre drobnejšie kovové predmety, podobne ako i staré fľašky alebo dózy zavesené na samolepiace háčiky pomocou motúza alebo drôtu.

Praktickosť stropu

Ak nosnosť stropu vašej garáže je vysoká, ponúka sa vám ďalšie riešenie na skladovanie. Namontujte závesné držiaky, na ktoré môžete umiestniť bicykel alebo ľahšie náradie. No pokojne môžu slúžiť aj na udržanie boxov. Ak sa vám páči tento nápad s bicyklom, ale nechcete si kupovať stropné držiaky, môžete ho zavesiť aj samostatne, za jeho rám, na háky pripevnené k stropu.

Využitie vonkajšej steny

Vonkajšia časť garáže sa zvyčajne nevyužíva, aj keď z nej veľmi ľahko môžete vytvoriť ďalší praktický úložný priestor. Výborne sa naň dajú zavesiť napríklad hrable, rýľ alebo motyka. Náradie bude chránené pred poveternostnými vplyvmi, ak ho zavesíte priamo pod strechu. Nehovoriac o tom, že pri štipke kreativity to môže mať aj dekoračnú funkciu.

Kam s pneumatikami?

Pri zariaďovaní garáže veľmi častou chybou je nesprávne skladovanie pneumatík. Optimálne prostredie je chladné, s teplotou medzi 15-25 C°, suché a tmavé. Ak je to potrebné, nezabudnite odstrániť vlhkosť zo stien. Nebojte sa tohto kroku, pretože je naozaj potrebný. Pre užitočné tipy navštívte blog internetového obchodu Farlesk.sk. Pneumatiky nesmú prísť do styku s chemikáliami (olej, mastnota, lak, farba, palivo a pod.), určite by mali byť chránené pred sálavým teplom, priamym slnečnými lúčmi a umelými zdrojmi svetla s vysokým UV žiarením. Životnosť pneumatík môžete vo veľkej miere ovplyvniť, ak dodržíte aspoň tieto základné opatrenia. Pokiaľ vás táto téma zaujíma, veľmi zaujímavé informácie sa dozviete od odborníkov internetového obchodu Oponeo.sk, ktorý sa, logicky, špecializuje na pneumatiky.

Tipy pre tých, ktorí plánujú stavbu novej garáže

Pokiaľ garáž ešte nemáte, ale chcete si ju postaviť v blízkej budúcnosti, určite sa poraďte s majstrami a architektmi. Vo veľkej miere vám pomôžu aj odborné články alebo internetové fóra zamerané na podobné témy. Obohatíte sa o také tipy a triky, ktoré bez odborných vedomostí nemôžete poznať. Napríklad, je praktické mať čo najväčšie dvere. Jednak kvôli parkovaniu, pričom rátajte aj s možnosťou výmeny vozidla za väčší model niekedy v budúcnosti, ako aj kvôli prísunu denného svetla.

Pred tým, než kúpite zariadenie, premyslite si, čo všetko chcete presunúť z bytu do garáže. Mnohí to robia opačne. Ale okrem riziku nedostatku miesta na skladovanie tu môže vzniknúť aj iný problém. Pri pohľade na prázdne regály je ťažké odolať pokušeniu hromadiť zbytočnosti.

Čítajte tiež:

Autor: Tlačová správa
Foto: Shutterstock, freepik.com

Tématické odbory

reklama

Nové

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Zverejnené 2.6. Dosky z WPC dokážu eliminovať väčšinu neduhov dreva a zároveň zachovať jeho najlepšie vlastnosti. Do akej miery však môže byť produkt vyrábaný zo zmesi dreva a polyméru schopný splniť čoraz väčšie nároky modernej spoločnosti na ekologickú šetrnosť? ísť na aktualitu

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Zverejnené 30.5. Developer a staviteľ nového bytového domu v obci Žarošice si pórobetónový materiály Ytong, kombinovaný s vápenopieskovými tvárnicami Silka, vybral vďaka svojim dobrým skúsenostiam z predchádzajúcich projektov. Na stavbe sa uplatnili nielen tvárnice… ísť na článok

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Zverejnené 3.6. Pri príprave projektu sme zistili, že na rozdiel od zahraničia vzniká či už na Slovensku, tak aj v susedných Čechách väčšina technických objektov bez architektonickej starostlivosti. Časté sú výrazné a nákladné stavby bez konceptu a kontextu, pri… ísť na článok

reklama