Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 28.11.

Bez murárskej lyžice a v cene tehál HELUZ

Aktualizované: 18. 9. 2020

Vymaľovať si izbu alebo postaviť dom, oboje zvládnete s vedrom a valčekom. Umožní vám to nová inteligentná tekutá malta HELUZ SIDI, ktorá sa dodáva z výroby ako hotová zmes vrátane systémového valčeka, takže sa do nej už nič nepridáva. Na stavbe preto stačí len otvoriť vedro, valčekom nanášať maltu na tehly a murovať rovnakým spôsobom, ako keď maľujete. Okrem času šetrí malta HELUZ SIDI aj náklady, pretože pri nákupe tehál HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1 ju zákazník dostáva v cene muriva.

Špeciálna systémová malta pre tenkú škáru HELUZ SIDI je určená na murovanie vnútorných aj vonkajších nosných stien a bola vyvinutá pre stavbu nízkoenergetických aj pasívnych domov z brúsených tehál HELUZ.

Nová technológia murovania stavbu zásadne zjednodušuje a uponáhľa ju rádovo v dňoch až týždňoch – nielen samotnou inteligentnou aplikáciou bez potreby murárskej lyžice či nanášacích valcov, ale aj tým, že plnohodnotné spevnenie spoja nastáva do 7 dní. To je 4× kratší čas než pri bežne používaných maltách.

Aplikácia Heluz SIDI

Pred aplikáciou malty HELUZ SIDI stačí zmes zľahka premiešať napríklad pomocou drevenej latky. Nanášanie systémovým štruktúrovaným valčekom je veľmi jednoduché: množstvo materiálu na valčeku možno regulovať použitím plastovej mriežky, aby materiál z valčeka zbytočne nestekal. Materiál sa nanáša rovnomerne (do kríža), aby pokryl všetky vnútorné aj obvodové rebrá v ložnej ploche tehly a pritom nestekal do otvoru a po obvode.

Maltu nanášame v dostatočnom časovom predstihu. Celkový "otvorený čas" je desať minút. A následne, do ďalších piatich minút, je potrebné uložiť tehlový blok do konečnej pozície v murive. To znamená, že maximálne do pätnástich minút od nanesenia malty na spodný rad tehál, musí byť tehla usadená do finálnej pozície v murive. Čas pre nanesenie malty a uloženie tehál je teda zhruba dvojnásobný oproti tenkovrstvým cementovým maltám. To zvyšuje produktivitu práce: pracovníci nemusia prerušovať pokládku tehál kvôli tvrdnutie nanesenej malty a starostlivosť o špeciálny nanášací valec.

Súvisiace články:

Nové stavby je normálne nezatepľovať
Ťažká šikmá strecha Heluz

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy HELUZ
reklama

Nové

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Aktualizované 28.11. Bývať v dome, ktorého bežná prevádzka, teda vykurovanie, chladenie a vetranie, sa sčasti či úplne zaobíde bez energetickej prípojky, priťahuje snáď každého. Avšak návrh a realizáciu takého domu súčasná slovenská stavebná fyzika nevie uchopiť,… ísť na článok

Dekorácie a farby jesene 2023

Dekorácie a farby jesene 2023

Zverejnené 24.11. Jeseň je už definitívne tu a s ňou aj sychravé a chladné počasie. Núti nás to teda tráviť viac času v pohodlí domova. A aby sme sa doma cítili príjemne, je potrebné upraviť si interiér podľa vlastných predstáv. V nasledujúcom článku prinášame… ísť na článok

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

Zverejnené 28.11. Čo keby sme vám povedali, že existuje spôsob, ako preniesť do vášho domova esenciu vonných diaľok a kúzelných miest? Objavte FUSION, novú kolekciu dizajnových potlačí pre látkové rolety od spoločnosti Bematech, s ktorou sa môžete preniesť v… ísť na článok

reklama