HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 16.9.

Bez murárskej lyžice a v cene tehál HELUZ

Aktualizované: 18. 9. 2020

Vymaľovať si izbu alebo postaviť dom, oboje zvládnete s vedrom a valčekom. Umožní vám to nová inteligentná tekutá malta HELUZ SIDI, ktorá sa dodáva z výroby ako hotová zmes vrátane systémového valčeka, takže sa do nej už nič nepridáva. Na stavbe preto stačí len otvoriť vedro, valčekom nanášať maltu na tehly a murovať rovnakým spôsobom, ako keď maľujete. Okrem času šetrí malta HELUZ SIDI aj náklady, pretože pri nákupe tehál HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1 ju zákazník dostáva v cene muriva.

Špeciálna systémová malta pre tenkú škáru HELUZ SIDI je určená na murovanie vnútorných aj vonkajších nosných stien a bola vyvinutá pre stavbu nízkoenergetických aj pasívnych domov z brúsených tehál HELUZ.

Nová technológia murovania stavbu zásadne zjednodušuje a uponáhľa ju rádovo v dňoch až týždňoch – nielen samotnou inteligentnou aplikáciou bez potreby murárskej lyžice či nanášacích valcov, ale aj tým, že plnohodnotné spevnenie spoja nastáva do 7 dní. To je 4× kratší čas než pri bežne používaných maltách.

Aplikácia Heluz SIDI

Pred aplikáciou malty HELUZ SIDI stačí zmes zľahka premiešať napríklad pomocou drevenej latky. Nanášanie systémovým štruktúrovaným valčekom je veľmi jednoduché: množstvo materiálu na valčeku možno regulovať použitím plastovej mriežky, aby materiál z valčeka zbytočne nestekal. Materiál sa nanáša rovnomerne (do kríža), aby pokryl všetky vnútorné aj obvodové rebrá v ložnej ploche tehly a pritom nestekal do otvoru a po obvode.

Maltu nanášame v dostatočnom časovom predstihu. Celkový "otvorený čas" je desať minút. A následne, do ďalších piatich minút, je potrebné uložiť tehlový blok do konečnej pozície v murive. To znamená, že maximálne do pätnástich minút od nanesenia malty na spodný rad tehál, musí byť tehla usadená do finálnej pozície v murive. Čas pre nanesenie malty a uloženie tehál je teda zhruba dvojnásobný oproti tenkovrstvým cementovým maltám. To zvyšuje produktivitu práce: pracovníci nemusia prerušovať pokládku tehál kvôli tvrdnutie nanesenej malty a starostlivosť o špeciálny nanášací valec.

Súvisiace články:

Nové stavby je normálne nezatepľovať
Ťažká šikmá strecha Heluz

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy HELUZ
reklama

Nové

Izolácia ľahkých sadrokartónových priečok

Izolácia ľahkých sadrokartónových priečok

Zverejnené 16.9. V poslednom čase sa čoraz viac ľudí zaujíma o to, či je zateplenie ich domov alebo bytov kvalitné. Dôvody sú zrejmé. Vďaka dôkladnej izolácii môže majiteľ domu dosiahnuť vysoké finančné úspory; navyše znížená spotreba energie prispieva k ochrane… ísť na článok

Ako postupovať pri natieraní plechovej strechy? Návod krok za krokom

Ako postupovať pri natieraní plechovej strechy? Návod krok za krokom

Zverejnené 15.9. Dnes sa pozrieme na renováciu starého náteru plechovej krytiny z pozinku. Ak je už strecha vášho domu či chalupy nevzhľadná a vy zvažujete jej opravu, máme pre vás návod krok za krokom, ako jej vrátiť pôvodnú podobu. Nejde o nič zložité a s trochou… ísť na článok

Podstrešná fólia, ktorá ušetrí materiál, čas a peniaze

Podstrešná fólia, ktorá ušetrí materiál, čas a peniaze

Zverejnené 14.9. Inovovaná podstrešná fólia DELTA®-MAXX PLUS uľahčuje a zrýchľuje prácu pokrývačov, šetrí materiál, ale aj náklady na energie. Dlhú životnosť garantuje systémová záruka 25 rokov ísť na článok

reklama