Malta HELUZ SIDI
vyhľadávanie
Dnes je 18.9.

Bez murárskej lyžice a v cene tehál HELUZ

Zverejnené: 4. 9. 2020

Vymaľovať si izbu alebo postaviť dom, oboje zvládnete s vedrom a valčekom. Umožní vám to nová inteligentná tekutá malta HELUZ SIDI, ktorá sa dodáva z výroby ako hotová zmes vrátane systémového valčeka, takže sa do nej už nič nepridáva. Na stavbe preto stačí len otvoriť vedro, valčekom nanášať maltu na tehly a murovať rovnakým spôsobom, ako keď maľujete. Okrem času šetrí malta HELUZ SIDI aj náklady, pretože pri nákupe tehál HELUZ FAMILY a HELUZ FAMILY 2in1 ju zákazník dostáva v cene muriva.

Špeciálna systémová malta pre tenkú škáru HELUZ SIDI je určená na murovanie vnútorných aj vonkajších nosných stien a bola vyvinutá pre stavbu nízkoenergetických aj pasívnych domov z brúsených tehál HELUZ.

Nová technológia murovania stavbu zásadne zjednodušuje a uponáhľa ju rádovo v dňoch až týždňoch – nielen samotnou inteligentnou aplikáciou bez potreby murárskej lyžice či nanášacích valcov, ale aj tým, že plnohodnotné spevnenie spoja nastáva do 7 dní. To je 4× kratší čas než pri bežne používaných maltách.

Aplikácia Heluz SIDI

Pred aplikáciou malty HELUZ SIDI stačí zmes zľahka premiešať napríklad pomocou drevenej latky. Nanášanie systémovým štruktúrovaným valčekom je veľmi jednoduché: množstvo materiálu na valčeku možno regulovať použitím plastovej mriežky, aby materiál z valčeka zbytočne nestekal. Materiál sa nanáša rovnomerne (do kríža), aby pokryl všetky vnútorné aj obvodové rebrá v ložnej ploche tehly a pritom nestekal do otvoru a po obvode.

Maltu nanášame v dostatočnom časovom predstihu. Celkový "otvorený čas" je desať minút. A následne, do ďalších piatich minút, je potrebné uložiť tehlový blok do konečnej pozície v murive. To znamená, že maximálne do pätnástich minút od nanesenia malty na spodný rad tehál, musí byť tehla usadená do finálnej pozície v murive. Čas pre nanesenie malty a uloženie tehál je teda zhruba dvojnásobný oproti tenkovrstvým cementovým maltám. To zvyšuje produktivitu práce: pracovníci nemusia prerušovať pokládku tehál kvôli tvrdnutie nanesenej malty a starostlivosť o špeciálny nanášací valec.

Súvisiace články:

Nové stavby je normálne nezatepľovať
Ťažká šikmá strecha Heluz

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy HELUZ
reklama

Nové

Levitujúci dom z tehlového systému HELUZ FAMILY  sa ani v letných horúčavách neprehrieva

Levitujúci dom z tehlového systému HELUZ FAMILY sa ani v letných horúčavách neprehrieva

Zverejnené 18.9. Moderný, štýlovo čistý, murovaný a poriadne presklený dom s plochou strechou, takú mal predstavu mladý manželský pár s dvoma deťmi o svojom novom bývaní. Zadanie, ako by mal dom vyzerať, od nich projektant Ing. Lukáš Návara nielen počúval, ale… ísť na článok

Terasa a plot WoodPlastic® pro výnimočný dom v Brne

Terasa a plot WoodPlastic® pro výnimočný dom v Brne

Aktualizované 17.9. Rodinný dom na južnom svahu brnenskej ulice Pod Mniší horou je na prvý pohľad originálny. A výnimočný je aj jeho exteriér, vrátane terasy a oplotenia. Česká spoločnosť WPC - Woodplastic, výrobca a dodávateľ terás, plotov a obkladov z kompozitného… ísť na článok

Nadčasový odtlačok industrializmu

Nadčasový odtlačok industrializmu

Zverejnené 17.9. Estetika tovární a priemyselného prostredia často preniká aj do interiérov. Ich jednoduchosť a účelnosť predstavuje pre architektov výzvu, ako tieto veľké a otvorené priestory oživiť. Možnosti, ako ich potenciál využiť, sú takmer nevyčerpateľné. ísť na článok

reklama