Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Heluz LEVEL UP 2022/2023 pozná víťazov

Zverejnené: 28. 10. 2023

Dňa 12. 10. 2023 sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie celoštátneho kola súťaže Heluz LEVEL UP 2022/2023 „Projektujeme energeticky úsporný rodinný dom z tehlového systému Heluz“.

Celá akcia prebiehala v Pavilóne Anthropos Moravského krajinského múzea v Brne, kde sa študenti, učitelia a partneri vzdelávacieho projektu Stawebnice mohli tešiť na slávnostné vyhlásenie víťazov súťaže Heluz LEVEL UP 2022/2023, na predstavenie noviniek v projekte Stawebnice, prehliadku Pavilóna vývoj človeka a začiatkoch jeho kultúry a predovšetkým na spoločné osobné stretnutie.

Súťaž Heluz LEVEL UP, ktorá je určená pre študentov 3. ročníkov stredných priemyselných škôl stavebných sa aj tento rok tešila obľube. Celkom sa do súťaže prihlásilo 70 študentov z 12 stavebných škôl z Českej a Slovenskej republiky, z ktorých bolo 44 súťažných projektov odovzdaných a hodnotených porotou súťaže Heluz LEVEL UP.

V rámci súťaže mali študenti za úlohu vyprojektovať rodinný dom pre štvorčlennú rodinu a to s využitím výrobkov firmy Heluz a partnerov projektu Stawebnice. Podmienkou bolo vyhotovenie súťažných projektov v softvéri umožňujúcom exportovanie BIM modelu do formátu IFC a navrhnutie objektu s ohľadom na energetickú náročnosť stavby. Finálové práce boli hodnotené energetickým špecialistom.

Zo všetkých odovzdaných súťažných prác postúpilo do celoštátneho kola 5 prác. Vybrať výhercu súťaže Heluz LEVEL UP 2022/23 bolo pre porotu neľahkou úlohou. Študenti preukázali vysoké zručnosti pri návrhu rodinného domu a to od konštrukčno-technického riešenia až po architektonické stvárnenie stavby. Milým prekvapením bola aj kvalita projektovej dokumentácie s ohľadom na minimalizáciu energetickej náročnosti stavby.

So súťažným zadaním sa najlepšie popasovala študentka Amália Seiterová pod vedením Ing. Ondreja Lyčku zo SPŠ stavebnej Brno, ktorá si odniesla krásnu finančnú odmenu v hodnote 25 000 Kč. Súťažné práce Amálie si zaslúžia obdiv, pretože aj v energetickom hodnotení dopadol jej projekt najlepšie. Gratulujeme!

Na druhom mieste sa umiestnil študent Martin Wolf pod vedením Ing. Františka Nemca z Vyššej odbornej školy a SPŠ Volyně. Druhé miesto bolo ocenené sumou 15 000 Kč. Tretie miesto patrí študentovi Danielovi Haškovi pod vedením Ing. Petry Hamerskej zo SPŠ stavebnej a obchodnej akadémie, Kadaň. Tretie miesto bolo ocenené čiastkou 10 000 Kč. Opomenúť nesmieme ani posledných dvoch finalistov z celoštátneho kola súťaže Heluz LEVEL UP 2022/2023 a to Luciu Látalovú (Ing. Lenka Benovičová) a Adama Profotu (Ing. Pavla Tichá) zo Strednej školy priemyselnej a umeleckej Hodonín, kde chválime nielen, ale najmä vizualizáciu navrhovaných stavieb.

Všetkým účastníkom ešte raz ďakujeme a sme radi, že sme sa mohli tešiť aj z prítomnosti zástupcov partnerov projektu Stawebnice, bez ktorých by samotný projekt ani súťaž Heluz LEVEL UP neboli tým, čím sú. Tešíme sa na ďalší ročník súťaže Heluz LEVEL UP a veríme, že bude taký úspešný, ako v tomto roku!

Súvisiace články:

Tehly Heluz zvyšujú akustický komfort v bytoch aj kanceláriách
Murovanie s maltou Heluz SIDI je rýchlejšie a úspornejšie
Tehlový dom sa prehol ako luk
Nový preklad Heluz Family 3in1 nosný má variabilný priestor na vonkajšiu tieniacu techniku

Autor: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.
Foto: HELUZ

Tématické tagy

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Zverejnené 20.5. Priestor pre sezónne aktivity v spojení so zázradou. Objekt, príkladne osadený do strmého svahu na hranici pozemku, charakterizuje surová materialita, subtílne detaily a rozsiahle zasklenie jedálenskej a pobytovej časti. ísť na článok

reklama