vyhľadávanie
Dnes je 5.12.

Kompozitné dosky Terafest® sú recyklovateľné a neobsahujú PVC

Zverejnené: 20. 11. 2022

Dosky z WPC patria k obľúbeným materiálom na stavbu terasy. Napriek tomu sa dá stretnúť s názormi, že ich odolnosť, dlhá životnosť a minimálna potreba údržby sú vykúpené malou ekologickou šetrnosťou či zdravotnými rizikami. Také tvrdenia už dnes nemožno obhájiť.

Terasa od WPC - Woodplastic, produktový rad Terafest

Česká spoločnosť WPC – Woodplastic sa radí k najvýznamnejším výrobcom kompozitných dosiek v Európe. Pri výrobe využíva výhradne zvyškové drevo z európskych lesov obhospodarovaných tak, aby bola zaistená ich trvalá udržateľnosť.

Terasy, ploty a obklady Terafest® sú recyklovateľné a namiesto mäkčeného PVC je zmes obohacovaná o vysokohustotný polyetylén rovnakého typu, aký sa používa v zdravotníctve.

Zdroj: WPC – Woodplastic
Zdroj: WPC – Woodplastic

Patentovaný materiál potom disponuje práve tými vlastnosťami, kvôli ktorým ho záujemcovia o novú terasu preferujú. Nielenže je zdravotne nezávadný a ekologicky šetrný, ale dosky Terafest® odolávajú výkyvom teplôt aj ďalším bežným rozmarom počasia – dažďu, snehu, mrazu aj UV žiareniu.

Minimálne nasiakavý materiál je rezistentný voči bazénovej chémii aj slanej vode. Dosky nie sú šmykľavé, nevznikajú na nich triesky, nemenia svoj tvar a sú stálofarebné.

Zdroj: WPC – Woodplastic
Zdroj: WPC – Woodplastic

Na tuzemskom trhu sa dnes môžeme stretnúť s pestrou ponukou importovaných dosiek z WPC, nie vždy vyrovnanej kvality. U mnohých z nich nemožno dohľadať zloženie materiálu, postup výroby a mnohokrát ani výrobcu.

A pritom práve kvalita dosiek je to, čo dáva zmysel uprednostniť terasu z WPC pred inými. Pokiaľ si chcete byť istí, že vaša nová terasa bude spĺňať ekologické, zdravotné, ale aj funkčné a estetické kritériá, zaujímajte sa o to kto, ako a z čoho ju vyrobil.

Súvisiace články:

Treláže z materiálu Woodplastic zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave
Kvalitné drevoplastové kompozitné materiály WPC ponúkajú viac než len alternatívu
Naše terasy sú všade okrem Antarktídy
Woodplastic® je ideálnym materiálom pre vonkajšie realizácie

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic

Tématické odbory

reklama

Nové

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zverejnené 1.12. Pri výstavbe konštrukcií treba rešpektovať nielen technologické postupy, ale aj klimatické podmienky. Medzi najdôležitejšie ukazovatele sa pritom zaraďujú nízke alebo vysoké vonkajšie teploty, slnečné žiarenie, vietor, dážď a mráz. Pri nižších… ísť na článok

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Zverejnené 30.11. V atraktívnej lokalite obce Kočovce časť Rakoľuby zrealizovala spoločnosť CBI s. r. o. výstavbu moderných ultranízkoenergetických dvojdomov . Na stavbu moderných objektov bolo použité murivo z tehál Porotherm, ktoré dosahujú vynikajúce… ísť na článok

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Zverejnené 5.12. Nová budova materskej školy v nemeckom Niederwerrne ponúka miesto až pre 125 detí. Tri vzájomne prepojené budovy pripomínajú horské vápencové masívy – majú snehobielu fasádu aj strechu z odolnej zliatiny hliníka spoločnosti PREFA Aluminiumprodukte. ísť na článok

reklama