Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 20.3.

Kompozitné dosky Terafest® sú recyklovateľné a neobsahujú PVC

Zverejnené: 20. 11. 2022

Dosky z WPC patria k obľúbeným materiálom na stavbu terasy. Napriek tomu sa dá stretnúť s názormi, že ich odolnosť, dlhá životnosť a minimálna potreba údržby sú vykúpené malou ekologickou šetrnosťou či zdravotnými rizikami. Také tvrdenia už dnes nemožno obhájiť.

Terasa od WPC - Woodplastic, produktový rad Terafest

Česká spoločnosť WPC – Woodplastic sa radí k najvýznamnejším výrobcom kompozitných dosiek v Európe. Pri výrobe využíva výhradne zvyškové drevo z európskych lesov obhospodarovaných tak, aby bola zaistená ich trvalá udržateľnosť.

Terasy, ploty a obklady Terafest® sú recyklovateľné a namiesto mäkčeného PVC je zmes obohacovaná o vysokohustotný polyetylén rovnakého typu, aký sa používa v zdravotníctve.

Zdroj: WPC – Woodplastic
Zdroj: WPC – Woodplastic

Patentovaný materiál potom disponuje práve tými vlastnosťami, kvôli ktorým ho záujemcovia o novú terasu preferujú. Nielenže je zdravotne nezávadný a ekologicky šetrný, ale dosky Terafest® odolávajú výkyvom teplôt aj ďalším bežným rozmarom počasia – dažďu, snehu, mrazu aj UV žiareniu.

Minimálne nasiakavý materiál je rezistentný voči bazénovej chémii aj slanej vode. Dosky nie sú šmykľavé, nevznikajú na nich triesky, nemenia svoj tvar a sú stálofarebné.

Zdroj: WPC – Woodplastic
Zdroj: WPC – Woodplastic

Na tuzemskom trhu sa dnes môžeme stretnúť s pestrou ponukou importovaných dosiek z WPC, nie vždy vyrovnanej kvality. U mnohých z nich nemožno dohľadať zloženie materiálu, postup výroby a mnohokrát ani výrobcu.

A pritom práve kvalita dosiek je to, čo dáva zmysel uprednostniť terasu z WPC pred inými. Pokiaľ si chcete byť istí, že vaša nová terasa bude spĺňať ekologické, zdravotné, ale aj funkčné a estetické kritériá, zaujímajte sa o to kto, ako a z čoho ju vyrobil.

Súvisiace články:

Treláže z materiálu Woodplastic zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave
Kvalitné drevoplastové kompozitné materiály WPC ponúkajú viac než len alternatívu
Naše terasy sú všade okrem Antarktídy
Woodplastic® je ideálnym materiálom pre vonkajšie realizácie

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic

Tématické odbory

reklama

Nové

Leadax a Wienerberger Slovensko na trh uvádzajú inovatívne riešenie pre ploché strechy

Leadax a Wienerberger Slovensko na trh uvádzajú inovatívne riešenie pre ploché strechy

Zverejnené 18.3. Spoločnosť Wienerberger uzavrela na svetovej výstave Expo koncom roka 2022 exkluzívnu zmluvu o predaji inovatívnych riešení s nízkym obsahom CO2 určených pre ploché strechy, ktoré vyrába holandská spoločnosť Leadax. Leadax Roov je udržateľná… ísť na článok

Ako vynoviť kuchyňu

Ako vynoviť kuchyňu

Zverejnené 15.3. Kompletná renovácia kuchyne je finančne aj časovo nákladná, no niekedy stačí urobiť pár takzvaných kozmetických úprav a rozdiel je hneď obrovský. Renováciu kuchyne, ktorej cieľom je vznik staronového atraktívneho priestoru, zjednodušia naše tipy.… ísť na článok

Byt Stein2. Moderné prvky interiéru v kombinácii s pôvodnými evokujú atmosféru staromestkého bývania

Byt Stein2. Moderné prvky interiéru v kombinácii s pôvodnými evokujú atmosféru staromestkého bývania

Zverejnené 20.3. Interiér štvorizbového bytu v novostavbe STEIN2 v súčasnosti obýva trojčlenná rodina s malým dieťaťom. Ich vstup do vzájomnej spolupráce sa stal zásadným. Už pri prvej konzultácií padlo rozhodnutie, že základný štandard bytu s laminátovými podlahami… ísť na článok

reklama