Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 15.4.

Odborná online konferencia o energetike, akustike a efektivite v navrhovaní a výstavbe budov

Zverejnené: 22. 3. 2021

Nenechajte si ujsť bezplatnú online konferencii HELUZ od A do Z, ktorá prinesie cenné informácie pre navrhovanie aj vykonávanie budov v súvislosti so zmenami v dôležitých predpisoch. Akcia sa uskutoční v utorok 23. marca 2021 od 10 hodín. Pôjde o online stream cez Youtube.

Téma konferencie znie: Energetika, akustika a efektivita v navrhovaní a výstavbe budov.

Akcia sa uskutoční v utorok 23. marca 2021 od 10 hodín. Pôjde o online stream cez Youtube.
Zmena vyhlášky o energetickej hospodárnosti budov a jej dopady budú diskutované s Ing. Romanom Šubrtom, predsedom Asociácie energetických špecialistov. Zaznejú tipy, ako navrhnúť budovu, ako komunikovať s energetickým špecialistom či ako nakladať s tepelnými mostami.

Ing. Pavel Rubáš, Ph.D. z Technického a skúšobného ústavu Praha š.p. bude odpovedať na otázky týkajúce sa zmeny požiadaviek normy na zvukovú izoláciu budov. Preberať sa bude aj problematika akustických mostov a akustického komfortu.

S firemnou statičkou Ing. Zuzanou Hejlovou sa pozrieme na vlastnosti muriva pri použití malty HELUZ SIDI a na návrh prekladov.

Ing. Tomáš Culík predstaví postupy pre správne prenášanie technických podkladov HELUZ do projektovej dokumentácie pomocou konštrukčných CAD detailov a BIM softwarov (ArchiCAD a REVIT). Témy budú prezentované na vzorovej štúdii domu. Navrhovanie domov bude doplnené reportážou o prístupe k navrhovaniu budov z architektonického a projekčného ateliéru. Reláciou bude sprevádzať moderátorka Zuzana Kozáková a produktový manažér Ing. Pavel Heinrich, ktorý predstaví novinky a riešenia pre moderné stavby zo systému HELUZ. Konferencia HELUZ od A do Z je určená odborníkom tzn. architektom, projektantom, stavebným špecialistom a pre zástupcov stavebných firiem.

Konferencia má aj svoju interaktívnu časť - 4 workshopy, do ktorých sa môžete prihlásiť a s vybranými špecialistami HELUZ skonzultovať vybrané témy. Workshopy budú prebiehať súbežne a ich kapacity sú obmedzené. Registrácia je možná iba na jeden z ponúkaných workshopov. Presná adresa pripojenia a čas workshopu budú zaslané registrovaným účastníkom v doplňujúcich informáciách 22. marca 2021.

Registráciu možno vykonať tu.

Online konferencia je zaradená do CŽV ČKAIT a ČKA a ohodnotená 0,5 bodom ČKAIT a 2 body ČKA.

Súvisiace články:

Nové stavby je normálne nezatepľovať
Ťažká šikmá strecha Heluz

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy HELUZ

Tématické odbory

reklama

Nové

Nastal čas na rodinný bazén s kolektormi

Nastal čas na rodinný bazén s kolektormi

Zverejnené 14.4. Exteriérová kúpacia sezóna sa pre bazény s ohrevom vody pomocou slnečných kolektorov tradične začína v apríli a trvá do októbra. Majitelia tak majú sedem mesiacov v roku možnosť využívať to, že sa im slnko postará prakticky zadarmo o komfort, aký si… ísť na článok

Ako stavať rodinné domy z murovacích materiálov v energetickej triede A0?

Ako stavať rodinné domy z murovacích materiálov v energetickej triede A0?

Zverejnené 12.4. Rok 2021 priniesol pre stavebníkov rodinných domov novinky. Pribudli povinnosti a nutnosť stavať domy tak, aby splnili požiadavky pre energetickú triedu A0. Prečítajte si prehľad najdôležitejších informácií z legislatívy, o efektívnom návrhu… ísť na článok

Vylepšený preklad HELUZ pre vonkajšie tienenie

Vylepšený preklad HELUZ pre vonkajšie tienenie

Zverejnené 13.4. PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný s integrovanou, ale vyberateľnou tepelnou izoláciou je určený na jednovrstvové murivo z tepelnoizolačných tehál HELUZ FAMILY s najlepšími parametrami na trhu. Vnútorný priestor s izolantom je variabilný na umiestnenie… ísť na článok

reklama