Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 13.6.

Odborná online konferencia o energetike, akustike a efektivite v navrhovaní a výstavbe budov

Zverejnené: 22. 3. 2021

Nenechajte si ujsť bezplatnú online konferencii HELUZ od A do Z, ktorá prinesie cenné informácie pre navrhovanie aj vykonávanie budov v súvislosti so zmenami v dôležitých predpisoch. Akcia sa uskutoční v utorok 23. marca 2021 od 10 hodín. Pôjde o online stream cez Youtube.

Téma konferencie znie: Energetika, akustika a efektivita v navrhovaní a výstavbe budov.

Akcia sa uskutoční v utorok 23. marca 2021 od 10 hodín. Pôjde o online stream cez Youtube.
Zmena vyhlášky o energetickej hospodárnosti budov a jej dopady budú diskutované s Ing. Romanom Šubrtom, predsedom Asociácie energetických špecialistov. Zaznejú tipy, ako navrhnúť budovu, ako komunikovať s energetickým špecialistom či ako nakladať s tepelnými mostami.

Ing. Pavel Rubáš, Ph.D. z Technického a skúšobného ústavu Praha š.p. bude odpovedať na otázky týkajúce sa zmeny požiadaviek normy na zvukovú izoláciu budov. Preberať sa bude aj problematika akustických mostov a akustického komfortu.

S firemnou statičkou Ing. Zuzanou Hejlovou sa pozrieme na vlastnosti muriva pri použití malty HELUZ SIDI a na návrh prekladov.

Ing. Tomáš Culík predstaví postupy pre správne prenášanie technických podkladov HELUZ do projektovej dokumentácie pomocou konštrukčných CAD detailov a BIM softwarov (ArchiCAD a REVIT). Témy budú prezentované na vzorovej štúdii domu. Navrhovanie domov bude doplnené reportážou o prístupe k navrhovaniu budov z architektonického a projekčného ateliéru. Reláciou bude sprevádzať moderátorka Zuzana Kozáková a produktový manažér Ing. Pavel Heinrich, ktorý predstaví novinky a riešenia pre moderné stavby zo systému HELUZ. Konferencia HELUZ od A do Z je určená odborníkom tzn. architektom, projektantom, stavebným špecialistom a pre zástupcov stavebných firiem.

Konferencia má aj svoju interaktívnu časť - 4 workshopy, do ktorých sa môžete prihlásiť a s vybranými špecialistami HELUZ skonzultovať vybrané témy. Workshopy budú prebiehať súbežne a ich kapacity sú obmedzené. Registrácia je možná iba na jeden z ponúkaných workshopov. Presná adresa pripojenia a čas workshopu budú zaslané registrovaným účastníkom v doplňujúcich informáciách 22. marca 2021.

Registráciu možno vykonať tu.

Online konferencia je zaradená do CŽV ČKAIT a ČKA a ohodnotená 0,5 bodom ČKAIT a 2 body ČKA.

Súvisiace články:

Nové stavby je normálne nezatepľovať
Ťažká šikmá strecha Heluz

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy HELUZ

Tématické odbory

reklama

Nové

Aké sú výhody a funkcie vonkajšej tieniacej techniky

Aké sú výhody a funkcie vonkajšej tieniacej techniky

Zverejnené 12.6. Vďaka svojmu pozitívnemu vplyvu na prostredie vnútri budovy patrí tieniaca technika prakticky ku každému rodinnému domu či bytu. Jej prednosti boli opísané v mnohých článkoch. Dokáže usporiť energiu, znížiť hluk, zvýšiť bezpečnosť proti krádeži,… ísť na článok

Praktický balkón pre každého: Čo mu nesmie chýbať?

Praktický balkón pre každého: Čo mu nesmie chýbať?

Zverejnené 11.6. Balkón je praktickým miestom, ktoré má široké využitie. Niektorým slúži ako záhradka, pre iných ide zas o oddychový priestor na čítanie knihy alebo pitie kávy. Zariaďujete si balkón a neviete, ako na to? Máme pre vás zopár praktických tipov, ktoré… ísť na článok

Ako dosiahnuť dokonalý povrch stien

Ako dosiahnuť dokonalý povrch stien

Zverejnené 9.6. Možno ste to už zažili – sedíte u známych v novom byte, obdivujete dokonalé hladké steny a premýšľate o tom, že tie u vás doma by potrebovali vylepšiť. Aj vaše steny môžu byť perfektné. Treba si len vybrať správne materiály a pri úprave povrchu… ísť na článok

reklama