vyhľadávanie
Dnes je 4.12.

Aké sú výhody vonkajších roliet?

Zverejnené: 1. 8. 2022

Uvažujete o kúpe vonkajších roliet? Ich prítomnosť v domácnosti si budete užívať od jari až do zimy! Sú totiž omnoho všestrannejšie, než sa môže zdať na prvý pohľad.

Vonkajšie rolety sú jeden z typov vonkajšieho tienenia. Na rozdiel od screenových clôn sú pre ne charakteristické lamely, ktoré spolu vytvárajú pevnú roletu. Poďme sa pozrieť, čo všetko v domácnosti dokážu.

Odtienia na 100 %

Hlavným účelom vonkajších roliet je neprekvapivo ich schopnosť tieniť. A to dokážu naozaj efektívne. V úplne zatiahnutej polohe si doma vytvoríte príjemnú atmosféru pre pokojný spánok – obklopí vás totiž úplná tma. Vďaka možnosti rolety otvárať, zatvárať a pohybovať s nimi po okne hore a dole si jednoducho nastavíte množstvo svetla, ktoré chcete v miestnosti.

Príjemná teplota v lete aj v zime

Vonkajšie rolety sú investícia, ktorá nestojí pár eur. Napriek tomu sa však oplatia, pretože vám tieto výdaje veľmi skoro zúročia. Hliníkové lamely z PUR peny na vonkajších roletách značky Minirol, ktoré vyrába firma BUILDING Shutter Systems, - fungujú ako izolant, ktorý zabráni prehrievaniu či, naopak, premŕzaniu domu. V zime tak môžete ušetriť až 30 % celkových výdajov za vykurovanie a v lete vaša peňaženka nezaplače pre náklady za klimatizáciu. Toto efektívne tienenie udrží v interiéri až o 7 °C nižšiu teplotu, než je vonku. Mať doma 29 alebo 22 °C je pekný rozdiel, však?

Foto: redakcia
Foto: redakcia

Bezpečnejší domov a bezúdržbovosť

Rolety nepatria do bezpečnostných prvkov stavieb, určite nám však dáte za pravdu, že zatiahnuté rolety minimálne pôsobia ako ďalšia zábrana proti zlodejom. Hliníkové lamely sú dostatočne pevné, aby chránili okná pred silným dažďom, krúpami či víchricou. A dlhé prsty minimálne odradia. Za zmienku tiež stojí informácia, že sú prakticky bezúdržbové.

Hluk

Máte radi ticho? Tak by vás mohla zaujať táto schopnosť vonkajších roliet – dokážu totiž veľmi dobre odhlučniť miestnosť. Po zatiahnutí rolety zvonku neprenikajú zvuky áut, motoriek či ľudí. Ak smerujú vaše okná do rušnej ulice alebo vás trápi veľmi ľahký spánok, s vonkajšími roletami budete nadmieru spokojní.

O niečo inteligentnejšia domácnosť

Zavrieť garáž, otvoriť príjazdovú bránu, vypnúť svetlá alebo otvoriť okná a zatiahnuť rolety. Pridajte vonkajšie tienenie na zoznam zariadení, ktoré môžete doma ovládať pohodlne zo svojho mobilného telefónu, hodiniek či tabletu. A odkiaľkoľvek. Stačí si len nainštalovať príslušnú aplikáciu, s ktorou tienenie napojíte na inteligentnú domácnosť. A to ako na rolety tak aj screenové clony. Viac o podmienkach tejto podpory nájdete na popredného výrobcu tieniacej techniky www.minirol.sk

Čítajte tiež:

Screenové rolety v pergolách
Vonkajšie tienenie okien a jeho vplyv na vnútorné prostredie

Autor: Kolektív autorov
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.
reklama

Nové

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zverejnené 1.12. Pri výstavbe konštrukcií treba rešpektovať nielen technologické postupy, ale aj klimatické podmienky. Medzi najdôležitejšie ukazovatele sa pritom zaraďujú nízke alebo vysoké vonkajšie teploty, slnečné žiarenie, vietor, dážď a mráz. Pri nižších… ísť na článok

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Zverejnené 30.11. V atraktívnej lokalite obce Kočovce časť Rakoľuby zrealizovala spoločnosť CBI s. r. o. výstavbu moderných ultranízkoenergetických dvojdomov . Na stavbu moderných objektov bolo použité murivo z tehál Porotherm, ktoré dosahujú vynikajúce… ísť na článok

Slovenská národná galéria po 21 rokoch otvára nový galerijný areál

Slovenská národná galéria po 21 rokoch otvára nový galerijný areál

Zverejnené 3.12. Rekonštrukcia Slovenskej národnej galérie sa dostala k svojmu záveru. Galéria po prvýkrát (po)otvorí verejnosti svoje obnovené priestory v nedeľu 11. decembra 2022. Počas tohto dňa si budú môcť návštevníci a návštevníčky užiť celodenný program pre… ísť na článok

reklama