Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 5.6.

Byt Strom. Vzdušné a priestranné bývanie v Prahe

Zverejnené: 18. 8. 2022

Vďaka rekonštrukcii bytu vo funkcionalistickom dome v centre Prahy získali jeho majitelia vzdušné a priestranné bývanie. Úpravou dispozície splnili architekti hlavnú požiadavku investora – vytvoriť priestor, v ktorom bude možné oddeliť denné aktivity jednotlivých členov domácnosti tak, aby sa vzájomne nerušili.

Veľký, pozdĺžne presvetlený obytný priestor vznikol tak v súvislosti s úpravou dispozície, ako aj vďaka rozmerným oknám, ktoré okrem iného umožnili výhľady do korún stromov aj z centrálnej obytnej časti bytu.

Popri priehľadoch do exteriéru sa architektom podarilo tiež vizuálne prepojiť jednotlivé miestnosti.

Centrom bytu je kuchyňa s masívnym dubovým jedálenským stolom, ktorá oddeľuje obývaciu izbu a pracovňu, ktorú majitelia časom plánujú prebudovať na detskú izbu. Spálňa, na ktorú nadväzuje osvetlená kúpeľňa, je umiestnená v samostatnom bloku.

Hlavný motív návrhu interiéru hľadali dizajnéri spoločne s klientom. Spočiatku sa žiadna z myšlienok nejavila ako vhodná, kým sa náhodou neodhalila krásne spracovaná betónová trámová stropná konštrukcia s čiastočne viditeľnou kresbou dreveného debnenia.

Nový interiér odkazuje na pôvodné bytové prvky

Nový interiér bol vytvorený s ohľadom na existujúce prvky bytu - betónový trámový strop, masívne dlhé parapety z čierneho terazza či renovované dubové parkety. Na všetky tieto detaily bolo naviazané jednoduchými farbami a materiálmi – biela, čierna, kov, betónové povrchy a dubové drevo.

Dominantným prvkom nábytku v hlavnom obytnom priestore je veľká dlhá knižnica, prechádzajúca celou šírkou dispozície. Káble sú umiestnené v kovových rúrkach pozdĺž stropných profilov, design vypínačov a zásuviek bol zvolený ako pripomienka klasických otočných vypínačov.

Steny kúpeľní sú obložené matnou keramickou mozaikou v jemných tónoch krémovej a zelenej, doplnené hrubým kontrastom v podobe betónových umývadiel a betónovej mazaniny na podlahách v kombinácii s čiernymi kovovými rámami, batériami, madlami a svietidlami.

Čítajte tiež:

Autor: Tlačová správa
Foto: BoysPlayNice, www.boysplaynice.com
reklama

Nové

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Zverejnené 2.6. Dosky z WPC dokážu eliminovať väčšinu neduhov dreva a zároveň zachovať jeho najlepšie vlastnosti. Do akej miery však môže byť produkt vyrábaný zo zmesi dreva a polyméru schopný splniť čoraz väčšie nároky modernej spoločnosti na ekologickú šetrnosť? ísť na aktualitu

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Zverejnené 30.5. Developer a staviteľ nového bytového domu v obci Žarošice si pórobetónový materiály Ytong, kombinovaný s vápenopieskovými tvárnicami Silka, vybral vďaka svojim dobrým skúsenostiam z predchádzajúcich projektov. Na stavbe sa uplatnili nielen tvárnice… ísť na článok

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Zverejnené 3.6. Pri príprave projektu sme zistili, že na rozdiel od zahraničia vzniká či už na Slovensku, tak aj v susedných Čechách väčšina technických objektov bez architektonickej starostlivosti. Časté sú výrazné a nákladné stavby bez konceptu a kontextu, pri… ísť na článok

reklama