Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 28.11.

Byt Strom. Vzdušné a priestranné bývanie v Prahe

Zverejnené: 18. 8. 2022

Vďaka rekonštrukcii bytu vo funkcionalistickom dome v centre Prahy získali jeho majitelia vzdušné a priestranné bývanie. Úpravou dispozície splnili architekti hlavnú požiadavku investora – vytvoriť priestor, v ktorom bude možné oddeliť denné aktivity jednotlivých členov domácnosti tak, aby sa vzájomne nerušili.

Veľký, pozdĺžne presvetlený obytný priestor vznikol tak v súvislosti s úpravou dispozície, ako aj vďaka rozmerným oknám, ktoré okrem iného umožnili výhľady do korún stromov aj z centrálnej obytnej časti bytu.

Popri priehľadoch do exteriéru sa architektom podarilo tiež vizuálne prepojiť jednotlivé miestnosti.

Centrom bytu je kuchyňa s masívnym dubovým jedálenským stolom, ktorá oddeľuje obývaciu izbu a pracovňu, ktorú majitelia časom plánujú prebudovať na detskú izbu. Spálňa, na ktorú nadväzuje osvetlená kúpeľňa, je umiestnená v samostatnom bloku.

Hlavný motív návrhu interiéru hľadali dizajnéri spoločne s klientom. Spočiatku sa žiadna z myšlienok nejavila ako vhodná, kým sa náhodou neodhalila krásne spracovaná betónová trámová stropná konštrukcia s čiastočne viditeľnou kresbou dreveného debnenia.

Nový interiér odkazuje na pôvodné bytové prvky

Nový interiér bol vytvorený s ohľadom na existujúce prvky bytu - betónový trámový strop, masívne dlhé parapety z čierneho terazza či renovované dubové parkety. Na všetky tieto detaily bolo naviazané jednoduchými farbami a materiálmi – biela, čierna, kov, betónové povrchy a dubové drevo.

Dominantným prvkom nábytku v hlavnom obytnom priestore je veľká dlhá knižnica, prechádzajúca celou šírkou dispozície. Káble sú umiestnené v kovových rúrkach pozdĺž stropných profilov, design vypínačov a zásuviek bol zvolený ako pripomienka klasických otočných vypínačov.

Steny kúpeľní sú obložené matnou keramickou mozaikou v jemných tónoch krémovej a zelenej, doplnené hrubým kontrastom v podobe betónových umývadiel a betónovej mazaniny na podlahách v kombinácii s čiernymi kovovými rámami, batériami, madlami a svietidlami.

Čítajte tiež:

Autor: Tlačová správa
Foto: BoysPlayNice, www.boysplaynice.com
reklama

Nové

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Aktualizované 28.11. Bývať v dome, ktorého bežná prevádzka, teda vykurovanie, chladenie a vetranie, sa sčasti či úplne zaobíde bez energetickej prípojky, priťahuje snáď každého. Avšak návrh a realizáciu takého domu súčasná slovenská stavebná fyzika nevie uchopiť,… ísť na článok

Dekorácie a farby jesene 2023

Dekorácie a farby jesene 2023

Zverejnené 24.11. Jeseň je už definitívne tu a s ňou aj sychravé a chladné počasie. Núti nás to teda tráviť viac času v pohodlí domova. A aby sme sa doma cítili príjemne, je potrebné upraviť si interiér podľa vlastných predstáv. V nasledujúcom článku prinášame… ísť na článok

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

Zverejnené 28.11. Čo keby sme vám povedali, že existuje spôsob, ako preniesť do vášho domova esenciu vonných diaľok a kúzelných miest? Objavte FUSION, novú kolekciu dizajnových potlačí pre látkové rolety od spoločnosti Bematech, s ktorou sa môžete preniesť v… ísť na článok

reklama