vyhľadávanie
Dnes je 5.12.

Byt Strom. Vzdušné a priestranné bývanie v Prahe

Zverejnené: 18. 8. 2022

Vďaka rekonštrukcii bytu vo funkcionalistickom dome v centre Prahy získali jeho majitelia vzdušné a priestranné bývanie. Úpravou dispozície splnili architekti hlavnú požiadavku investora – vytvoriť priestor, v ktorom bude možné oddeliť denné aktivity jednotlivých členov domácnosti tak, aby sa vzájomne nerušili.

Veľký, pozdĺžne presvetlený obytný priestor vznikol tak v súvislosti s úpravou dispozície, ako aj vďaka rozmerným oknám, ktoré okrem iného umožnili výhľady do korún stromov aj z centrálnej obytnej časti bytu.

Popri priehľadoch do exteriéru sa architektom podarilo tiež vizuálne prepojiť jednotlivé miestnosti.

Centrom bytu je kuchyňa s masívnym dubovým jedálenským stolom, ktorá oddeľuje obývaciu izbu a pracovňu, ktorú majitelia časom plánujú prebudovať na detskú izbu. Spálňa, na ktorú nadväzuje osvetlená kúpeľňa, je umiestnená v samostatnom bloku.

Hlavný motív návrhu interiéru hľadali dizajnéri spoločne s klientom. Spočiatku sa žiadna z myšlienok nejavila ako vhodná, kým sa náhodou neodhalila krásne spracovaná betónová trámová stropná konštrukcia s čiastočne viditeľnou kresbou dreveného debnenia.

Nový interiér odkazuje na pôvodné bytové prvky

Nový interiér bol vytvorený s ohľadom na existujúce prvky bytu - betónový trámový strop, masívne dlhé parapety z čierneho terazza či renovované dubové parkety. Na všetky tieto detaily bolo naviazané jednoduchými farbami a materiálmi – biela, čierna, kov, betónové povrchy a dubové drevo.

Dominantným prvkom nábytku v hlavnom obytnom priestore je veľká dlhá knižnica, prechádzajúca celou šírkou dispozície. Káble sú umiestnené v kovových rúrkach pozdĺž stropných profilov, design vypínačov a zásuviek bol zvolený ako pripomienka klasických otočných vypínačov.

Steny kúpeľní sú obložené matnou keramickou mozaikou v jemných tónoch krémovej a zelenej, doplnené hrubým kontrastom v podobe betónových umývadiel a betónovej mazaniny na podlahách v kombinácii s čiernymi kovovými rámami, batériami, madlami a svietidlami.

Čítajte tiež:

Autor: Tlačová správa
Foto: BoysPlayNice, www.boysplaynice.com
reklama

Nové

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zverejnené 1.12. Pri výstavbe konštrukcií treba rešpektovať nielen technologické postupy, ale aj klimatické podmienky. Medzi najdôležitejšie ukazovatele sa pritom zaraďujú nízke alebo vysoké vonkajšie teploty, slnečné žiarenie, vietor, dážď a mráz. Pri nižších… ísť na článok

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Zverejnené 30.11. V atraktívnej lokalite obce Kočovce časť Rakoľuby zrealizovala spoločnosť CBI s. r. o. výstavbu moderných ultranízkoenergetických dvojdomov . Na stavbu moderných objektov bolo použité murivo z tehál Porotherm, ktoré dosahujú vynikajúce… ísť na článok

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Zverejnené 5.12. Nová budova materskej školy v nemeckom Niederwerrne ponúka miesto až pre 125 detí. Tri vzájomne prepojené budovy pripomínajú horské vápencové masívy – majú snehobielu fasádu aj strechu z odolnej zliatiny hliníka spoločnosti PREFA Aluminiumprodukte. ísť na článok

reklama