vyhľadávanie
Dnes je 4.3.

Dokonalý vzhľad, odolný materiál: Nový rodinný dom má terasu aj obloženie zábradlia z kompozitného dreva Terafest

Zverejnené: 30. 11. 2023

Kompozitné drevo dnes nachádza svoje uplatnenie nielen pri stavbe terás, ale aj plotov alebo obkladov stien, a to ako u súkromných subjektov, tak aj v priestoroch určených verejnosti. Jedná sa o moderný, atraktívny a na dotyk príjemný materiál, disponujúci celým radom predností, ktoré ho predurčujú na vonkajšie realizácie. Pokiaľ chcete využívať všetky benefity svojej novej krásnej terasy po čo najdlhšiu dobu, zamerajte sa už pri jej plánovaní na výber kvalitného materiálu od osvedčeného dodávateľa.

Kompozitné drevo Terafest, výrobca WPC - Woodplastic

Práve takto premýšľala jedna česká rodina pri práci na novostavbe svojho domu. Súčasťou objektu na poschodí mala byť aj terasa, o ktorej mali majitelia celkom jasnú predstavu. Mala byť bezpečná, odolná, mala vyžadovať len minimálnu starostlivosť bez dodatočných finančných a časových nákladov a popri dlhej životnosti mala byť aj natoľko esteticky zaujímavá, že by už aj tak príjemnú stavbu posunula kvalitatívne ešte o stupienok vyššie.

Terasám od WPC – Woodplastic nevadia ani veľké výkyvy teplôt

Nie je náhoda, že pri výbere terasy padla voľba na českého výrobcu a dodávateľa WPC – Woodplastic. Firma zo stredočeských Bukovan, ktorá pôsobí aj na Slovensku, patrí dlhodobo k európskej špičke. Jej plnoprofilové kompozitné dosky Terafest majú reprezentatívny dizajn, netvoria sa na nich triesky a skryté kotvenie zaisťuje hladký kompaktný povrch. Zdravotne nezávadný a plne recyklovateľný materiál obsahuje vybranú drevitú múčku obohatenú o rovnaký vysokohustotný polyetylén, aký sa používa v zdravotníctve.

Každá z dosiek, ktoré opúšťa brány závodu výrobcu, disponuje garanciou svojej kvality, a aj preto môže WPC – Woodplastic ponúkať na svoje terasy záruku až 25 rokov. Odolnosť terás z týchto dosiek je mimoriadna a starostlivosť, ktorú vyžadujú, úplne minimálna. Všetka údržba spočíva v občasnom opláchnutí vodou, mastné fľaky je možné umyť saponátom. Dvakrát do roka je vhodné odstrániť zo škár prach a nečistoty a terasu omiesť. Žiadne natieranie, olejovanie ani impregnácia.

Kompozitné drevo Terafest, výrobca WPC - Woodplastic
Kompozitné drevo Terafest, výrobca WPC - Woodplastic

Vďaka patentovanej zmesi a licencii na unikátnu americkú technológiu výroby Strandex dokážu terasy Terafest z originálneho dreveného kompozitu bez problémov a dlhodobo čeliť dažďu, snehu, mrazu aj UV žiareniu. Dosky sú minimálne nasiakavé a rezistentné voči bazénovej chémii i slanej vode a to, že im nevadia ani mimoriadne výkyvy teplôt je zrejmé z toho, že sa – na rozdiel od dreva – bežne pokladajú aj okolo celoročne využívaných vonkajších víriviek.

Kompozitné drevo Terafest, výrobca WPC - Woodplastic
Kompozitné drevo Terafest, výrobca WPC - Woodplastic

Profesionálny prístup montérov je vidieť na každom detaile

Zo širokej ponuky profilov, povrchov a farebných odtieňov kompozitných dosiek Terafest si investori tentoraz vybrali dosky radu Premium so štandardnou šírkou a povrchom Forest Plus. Ich nadčasový dizajn je daný výrazným prírodným vzorom s nepravidelným melírovaním, ktoré umocňuje vzhľad klasického dreva a zároveň zaručuje, že na doskách nie sú tak vidieť bežné nečistoty. Celkový dojem podčiarkuje oceľovo šedá farba dosiek Inox, ktorá skvele ladí s fasádou domu a s ďalšími doplnkami.

Kompozitné drevo Terafest, výrobca WPC - Woodplastic
Kompozitné drevo Terafest, výrobca WPC - Woodplastic

Návrh realizácie a osadenia priestorov nielen pri vstupe do domu a na terase na poschodí, ale aj v prípade obkladu zábradlia si vzala na starosť spoločnosť Terasy Válek z Brandýsa nad Labem. Tento certifikovaný partner WPC – Woodplastic už niekoľkokrát zvíťazil v súťaži o najlepšiu terasu roka a aj v tomto prípade je jeho profesionálny prístup vidieť na každom detaile. Počnúc presne odvedenou prácou a končiac ochotným prístupom.

Použitím dosiek Forest Plus Inox pri domovom vstupe, na terase poschodia, aj ako originálneho obkladu zábradlia, vznikol harmonický priestor, ktorý objekt prirodzene prepája s jeho okolím. A hoci výsledok má pôsobiť a tiež pôsobí harmonicky, elegantne a jednoducho, stojí za ním veľa práce a predovšetkým kľúčová kombinácia niekoľkých priaznivých okolností. Akých? Popri osvietených majiteľoch, kvalitnom návrhu a špičkovom materiáli je dôležité nepodceniť ani ten posledný krok – precíznu montáž. Viac na: www.woodplastic.sk

Súvisiace články:

Treláže z materiálu WoodPlastic zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave
Kvalitné drevoplastové kompozitné materiály WPC ponúkajú viac než len alternatívu
Naše terasy sú všade okrem Antarktídy
WoodPlastic® je ideálnym materiálom pre vonkajšie realizácie

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic
reklama

Nové

Tepelné čerpadlá pohľadom dodávateľov

Tepelné čerpadlá pohľadom dodávateľov

Zverejnené 2.3. O alternatívnych zdrojoch vykurovania a najmä o tepelných čerpadlách toho bolo na našom webe napísaného už mnoho. Ako to ale vyzerá s aktuálnym dopytom a vývojom v oblasti predaja tepelných čerpadiel a aké sú v tomto ohľade možnosti? Na tieto otázky… ísť na článok

Garážová brána LOMAX. Reportáž z montáže

Garážová brána LOMAX. Reportáž z montáže

Zverejnené 27.2. Už pred rokom sa manželský pár rozhodol vymeniť starú garážovú bránu za novú. Na situáciu sa postupne prišli pozrieť traja obchodní zástupcovia od rôznych výrobcov garážových brán. Dvaja povedali, že výmena nepôjde, vysvetlili prečo a manželia… ísť na článok

Rekonštrukcia s materiálmi Ytong a Silka. Riešenie na mieru pri malých a veľkých projektoch

Rekonštrukcia s materiálmi Ytong a Silka. Riešenie na mieru pri malých a veľkých projektoch

Zverejnené 26.2. Rekonštrukcie hrajú čoraz významnejšiu úlohu v bytovej aj nebytovej výstavbe. Rekonštruujú sa rodinné aj bytové domy, zastarané objekty sa modernizujú, existujúce budovy dostávajú nový účel. Spoločnosť Xella má riešenie pre všetky veľké aj malé… ísť na článok

reklama