vyhľadávanie
Dnes je 5.12.

Energie zdražujú? Ušetrite až 30 % za vykurovanie

Zverejnené: 15. 11. 2022

Premýšľate, ako v zime ušetriť čo najviac na energiách? Pri pohľade na ceny energií vám musí byť jasné, že ich šetrenie je okrem ekologického hľadiska potrebné aj pre váš rozpočet. Vonkajšie tienenie vám v tom môže výrazne pomôcť. Kvalitné vonkajšie rolety majú výborné termo-izolačné vlastnosti a dokážete tak s nimi ušetriť až 30 % na energiách.

Máte za oknami vonkajšie rolety, alebo len zvažujete, že si ich kúpite? Tienením pred priamym slnkom sa to totiž všetko len začína. Práve tento doplnok exteriéru domu využijete veľmi dobre aj v zime. Ako?

Kvalitné vonkajšie rolety, napríklad od značky Minirol, sa vyrábajú z hliníka a ich výplň tvorí polyuretánová pena. Ak netušíte, ako presne tento materiál vyzerá, ničomu to neprekáža – stačí len vedieť, že má skvelé termo-izolačné vlastnosti. Dokáže ušetriť až 30 % z celkových výdajov za vykurovanie. A pri súčasných cenách to môže znamenať aj niekoľko stoviek eur. Tento rok vám tak bude stačiť nastaviť koliesko termostatu len na dvojku a stále sa budete cítiť príjemne.

Spoločnosť Building Plastics používa na výrobu roliet kvalitné hliníkové lamely líšiace sa od seba tvarom, rozmermi, vlastnosťami a technológiou výroby. Je možné zvoliť lamely extrudované alebo valcované, ktoré sú vyplnené PUR penou zabezpečujúcou vyššiu tepelnú ochranu okien. V prípade záujmu je možné potom lamely vybaviť perforáciou, respektíve priehľadmi v ich zámku. Pokiaľ je roleta celkom roztiahnutá, nijako sa to neprejaví. Hneď ako ju trošku vytiahneme, zámky sa otvoria a do miestnosti môže skrz otvory prenikať malé množstvo svetla.

Prepojenie roliet s inteligentnou domácnosťou

Načo kúriť, keď vonku svieti slnko? Synchronizácia vonkajších roliet s termostatom vám hlavne v rodinnom dome ušetrí ďalšie eurá. Len čo vonkajšie snímače roliet zaregistrujú slnečné lúče, dajú tieneniu povel na vytiahnutie a následne sa vypne kúrenie. O vyhriaty dom sa tak cez deň postará slnko – a úplne zadarmo.

Zaujali vás možnosti šetrenia energií s vonkajším tienením? Obráťte sa na výrobcu vonkajších roliet BUILDING Shutter Systems, ktorý vyrába vonkajšie rolety pod značkou Minirol, a nechajte si vytvoriť nezáväznú kalkuláciu.

Čítajte tiež:

Vonkajšie tienenie okien a jeho vplyv na vnútorné prostredie
Predokenná roleta a jej využitie

Autor: Kolektív autorov
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.
reklama

Nové

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zverejnené 1.12. Pri výstavbe konštrukcií treba rešpektovať nielen technologické postupy, ale aj klimatické podmienky. Medzi najdôležitejšie ukazovatele sa pritom zaraďujú nízke alebo vysoké vonkajšie teploty, slnečné žiarenie, vietor, dážď a mráz. Pri nižších… ísť na článok

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Zverejnené 30.11. V atraktívnej lokalite obce Kočovce časť Rakoľuby zrealizovala spoločnosť CBI s. r. o. výstavbu moderných ultranízkoenergetických dvojdomov . Na stavbu moderných objektov bolo použité murivo z tehál Porotherm, ktoré dosahujú vynikajúce… ísť na článok

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Zverejnené 5.12. Nová budova materskej školy v nemeckom Niederwerrne ponúka miesto až pre 125 detí. Tri vzájomne prepojené budovy pripomínajú horské vápencové masívy – majú snehobielu fasádu aj strechu z odolnej zliatiny hliníka spoločnosti PREFA Aluminiumprodukte. ísť na článok

reklama