HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 18.5.

Izolácia plochej strechy EPDM membránou

Zverejnené: 12. 10. 2021

Strešný systém Firestone RubberCoverTM EPDM je navrhnutý špeciálne na izoláciu veľkého množstva menších plochých striech, ako sú napr. obytné budovy, garáže, záhradne domčeky, balkóny atď.

Na báze syntetickej gumovej membrány EPDM so životnosťou minimálne 50 rokov je jedným z najodolnejších a najtrvácnejších strešných systémov na trhu. Je kompatibilný so širokou škálou podkladov a poskytuje ideálne riešenie tak pre rekonštrukcie, ako aj novostavby.

Membrána RubberCoverTM EPDM je ľahká, flexibilná, ľahko sa s ňou pracuje a umožňuje rýchlu inštaláciu bez nutnosti použitia špeciálneho náradia. Montáž tohto systému si nevyžaduje použitie plameňa. Membrána sa jednoducho prilepí na podklad kontaktným lepidlom.

Dodáva sa vo veľ kých paneloch, ktoré dokážu pokryť väčšinu striech v jednom kuse bez akéhokoľvek spoja. Má jedinečnú flexibilitu aj pri mínusových teplotách, čo umožňuje jej inštaláciu aj v zimnom období.

Membrána má vynikajúcu odolnosť proti UV žiareniu, ozónu a mikroorganizmom. Jej prieťažnosť je väčšia ako 300 %. Tým pádom sa dokáže prispôsobiť pohybom budovy a teplotným výkyvom. Membrána RubberCoverTM EPDM je výnimočne odolná proti poveternostným vplyvom. Svoje fyzikálne vlastnosti si zachováva aj niekoľko desaťročí a nevyžaduje si žiadnu údržbu. Membrána RubberCoverTM EPDM je chemicky stála a neuvoľňuje žiadne chemické zložky. Vďaka svojej dlhej životnosti, žiadnej údržbe a možnosti recyklácie dokazuje, že ide o ekologickú voľbu. Okrem toho je systém RubberCoverTM kompatibilný so zelenými strechami a fotovoltickými systémami, čo prispieva k udržateľnosti životného prostredia.

1. Pred samotnou inštaláciou je potrebné skontrolovať, či je povrch suchý, bez ostrých hrán alebo predmetov. Rozložená membrána sa pred inštaláciou ponechá chvíľu voľne ležať.

2. Jedna polovica membrány sa preloží na druhú a pristúpi sa k lepeniu. Kontaktné lepidlo sa nanesie rovnomerne na obe lepené plochy, najprv na podklad a následne na membránu.

3. Po zaschnutí lepidla sa postupne rozvíja membrána naspäť od priehybu až k okrajom. Po zatvorení lepeného povrchu membránou sa pomocou metly zabezpečí rovnomerný kontakt oboch lepených plôch. Rovnaký postup sa aplikuje aj na druhú polovicu membrány.

4. Membrána RubberCover EPDM sa lepí rovnako aj na zvislé plochy, atiky, okolo prestupov a výčnelkov. Rovnakým spôsobom sa nanesie lepidlo na atiku a následne na membránu.

5. Po zaschnutí lepidla sa najprv zatlačí membrána k päte atiky, aby nevzniklo premostenie. Následne sa ľahkým pohybom vytiahne membrána po atike smerom hore.

6. Zvislé plochy sa ukončia pomocou membrány, ktorá je bez prerušenia preložená cez celú atiku.

7. Po aplikácii sa membrána jemne pritlačí k podkladu. Ukončenie atiky možno riešiť rôznymi spôsobmi, buď ponechaním samotnej membrány, alebo oplechovaním.

8. Pri vnútorných rohoch sa membrána nareže a zloží pod uhlom 45°. Pred aplikáciou sa aktivátor QuickPrime Plus najprv premieša a až následne sa preleje do malej plastovej nádoby.

9. Použitím strešného systému RubberCover EPDM zaistíte svojmu domovu bezpečné riešenie na desiatky rokov.

Čítajte tiež:

— kontakty —

Firestone Building Products

Údernícka 10 35, 85101 Bratislava

E: rdv@fbpe.sk   T: +421 908 820 557   WWW: https://www.rubbercover.sk/sk

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Firestone
reklama

Nové

Na jeseň môžete získať dotáciu z Plánu obnovy na zníženie energetickej náročnosti domu

Na jeseň môžete získať dotáciu z Plánu obnovy na zníženie energetickej náročnosti domu

Zverejnené 18.5. Na jeseň tohto roka spustí Ministerstvo životného prostredia SR Plán obnovy. Jeho cieľom je eliminovať vplyv klimatických zmien a neustáleho zvyšovania cien energií na energetickú náročnosť budov. Dotácie až do výšky 60 % môžu žiadatelia získať aj… ísť na článok

Ako na inštaláciu sadrokartónu

Ako na inštaláciu sadrokartónu

Zverejnené 17.5. V súčasnosti sú sadrokartónové dosky jedným z najvhodnejších a najrýchlejších riešení suchej výstavby. Dajú sa využiť ako pri rekonštrukciách, tak aj pri novostavbách. Odborník vám poradí, ako na ich jednoduché a správnu inštaláciu. ísť na článok

Vrbatova búda – staronový svet na úpätí krkonošských hôr

Vrbatova búda – staronový svet na úpätí krkonošských hôr

Zverejnené 16.5. Na horskom hrebeni, na krkonošskom Zlatom návrší, tristo metrov od kamennej mohyly s pamätnou doskou pripomínajúcou dve mužské mená, sa nachádza takzvaná Vrbatova búda. Nesie odkaz a meno pretekára pochádzajúceho z Mříčnej v Libereckom kraji,… ísť na článok

reklama