vyhľadávanie
Dnes je 5.12.

Jeseň je za oknami. Kedy zazimovať vonkajšie rolety?

Zverejnené: 2. 10. 2022

Prvé žlté lístie padá na zem a hlavným motívom výzdob sa stávajú tekvice. Jeseň je tu a s ňou prichádzajú aj niektoré povinnosti okolo domu – napríklad zazimovanie vonkajších roliet.

Či už ste si vonkajšie rolety zadovážili tento rok a ešte sa len s nimi zoznamujete, alebo ich doma už nejaký ten rok máte, povedzme si, ako taká pravidelná údržba vrátane zazimovania prebieha. Rovno vám prezradíme, že celý proces nie je vôbec zložitý a všetko zvládnete počas jedného dopoludnia.

Fáza 1: Omietnutie

Zmetáčik a lopatku do rúk! Najskôr treba omiesť tie najväčšie nečistoty, ktoré sa usadili na roletách. Pavučiny, lístie, mušky alebo prach a peľ – všetko musí preč. Okrem samotných lamiel sa zamerajte aj na vodiace lišty, v ktorých sa často usadzuje špina.

Fáza 2: Umytie

Len čo je hrubá špina preč, je čas na dôkladnú prácu. A nebojte, vystačíte si s teplou vodou – prípadne mydlom – a handričkou. Všetky povrchy a škáry utrite dočista a nechajte vyschnúť.

Pozor na pomôcky: Veľkú chybu, ktorú pri čistení vonkajších roliet môžete urobiť, je použiť na umývanie saponáty, pieskové čističe, rozpúšťadlá či dokonca riedidlá. Pri umývaní sa vyvarujte aj drôtenkám a kefám s veľmi tvrdými štetinami. Všetky tieto pomôcky a roztoky by mohli povrch hliníkových lamiel nielen poškriabať, ale aj narušiť jeho celkovú štruktúru. To môže viesť časom ku korózii materiálu.

Odporúčanie na zjednodušenie práce

Z vlastnej skúsenosti vám môžeme odporučiť čistiť vonkajšie rolety tak často, ako umývate okná. Keď už ste v zápale práce, tých pár minút navyše venovaných roletám je len drobnosť. O to menej práce budete mať s ich čistením! Pravidelnou údržbou sa na nich totiž stihne usadiť oveľa menej nečistôt.

Nakoniec si nezabudnite ujasniť, v akej polohe necháte rolety na zimu – zatiahnuté, alebo schované v roletovom boxe? Len čo teploty klesnú na bod mrazu, nemali by ste s nimi už vôbec manipulovať, aby sa nepoškodili.

A ak chcete ušetriť cez zimu nejaké to euro za vykurovanie, spoločnosť Building Shutter Systems garantuje svojim klientom, že vonkajšie rolety Minirol dokážu v zatiahnutej polohe ušetriť až 30 % výdajov za kúrenie.

Čítajte tiež:

Screenové rolety v pergolách
Vonkajšie tienenie okien a jeho vplyv na vnútorné prostredie

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.
reklama

Nové

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zima vás nemusí odradiť od murovania

Zverejnené 1.12. Pri výstavbe konštrukcií treba rešpektovať nielen technologické postupy, ale aj klimatické podmienky. Medzi najdôležitejšie ukazovatele sa pritom zaraďujú nízke alebo vysoké vonkajšie teploty, slnečné žiarenie, vietor, dážď a mráz. Pri nižších… ísť na článok

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Ultranízkoenergetické tehlové dvojdomy pod Považským Inovcom

Zverejnené 30.11. V atraktívnej lokalite obce Kočovce časť Rakoľuby zrealizovala spoločnosť CBI s. r. o. výstavbu moderných ultranízkoenergetických dvojdomov . Na stavbu moderných objektov bolo použité murivo z tehál Porotherm, ktoré dosahujú vynikajúce… ísť na článok

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Materská škola v nemeckom Niederwerne. Tri budovy pripomínajúce vápencové masívy

Zverejnené 5.12. Nová budova materskej školy v nemeckom Niederwerrne ponúka miesto až pre 125 detí. Tri vzájomne prepojené budovy pripomínajú horské vápencové masívy – majú snehobielu fasádu aj strechu z odolnej zliatiny hliníka spoločnosti PREFA Aluminiumprodukte. ísť na článok

reklama