Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 28.11.

Jeseň je za oknami. Kedy zazimovať vonkajšie rolety?

Zverejnené: 2. 10. 2022

Prvé žlté lístie padá na zem a hlavným motívom výzdob sa stávajú tekvice. Jeseň je tu a s ňou prichádzajú aj niektoré povinnosti okolo domu – napríklad zazimovanie vonkajších roliet.

Či už ste si vonkajšie rolety zadovážili tento rok a ešte sa len s nimi zoznamujete, alebo ich doma už nejaký ten rok máte, povedzme si, ako taká pravidelná údržba vrátane zazimovania prebieha. Rovno vám prezradíme, že celý proces nie je vôbec zložitý a všetko zvládnete počas jedného dopoludnia.

Fáza 1: Omietnutie

Zmetáčik a lopatku do rúk! Najskôr treba omiesť tie najväčšie nečistoty, ktoré sa usadili na roletách. Pavučiny, lístie, mušky alebo prach a peľ – všetko musí preč. Okrem samotných lamiel sa zamerajte aj na vodiace lišty, v ktorých sa často usadzuje špina.

Fáza 2: Umytie

Len čo je hrubá špina preč, je čas na dôkladnú prácu. A nebojte, vystačíte si s teplou vodou – prípadne mydlom – a handričkou. Všetky povrchy a škáry utrite dočista a nechajte vyschnúť.

Pozor na pomôcky: Veľkú chybu, ktorú pri čistení vonkajších roliet môžete urobiť, je použiť na umývanie saponáty, pieskové čističe, rozpúšťadlá či dokonca riedidlá. Pri umývaní sa vyvarujte aj drôtenkám a kefám s veľmi tvrdými štetinami. Všetky tieto pomôcky a roztoky by mohli povrch hliníkových lamiel nielen poškriabať, ale aj narušiť jeho celkovú štruktúru. To môže viesť časom ku korózii materiálu.

Odporúčanie na zjednodušenie práce

Z vlastnej skúsenosti vám môžeme odporučiť čistiť vonkajšie rolety tak často, ako umývate okná. Keď už ste v zápale práce, tých pár minút navyše venovaných roletám je len drobnosť. O to menej práce budete mať s ich čistením! Pravidelnou údržbou sa na nich totiž stihne usadiť oveľa menej nečistôt.

Nakoniec si nezabudnite ujasniť, v akej polohe necháte rolety na zimu – zatiahnuté, alebo schované v roletovom boxe? Len čo teploty klesnú na bod mrazu, nemali by ste s nimi už vôbec manipulovať, aby sa nepoškodili.

A ak chcete ušetriť cez zimu nejaké to euro za vykurovanie, spoločnosť Building Shutter Systems garantuje svojim klientom, že vonkajšie rolety Minirol dokážu v zatiahnutej polohe ušetriť až 30 % výdajov za kúrenie.

Čítajte tiež:

Screenové rolety v pergolách
Vonkajšie tienenie okien a jeho vplyv na vnútorné prostredie

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.
reklama

Nové

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Aktualizované 28.11. Bývať v dome, ktorého bežná prevádzka, teda vykurovanie, chladenie a vetranie, sa sčasti či úplne zaobíde bez energetickej prípojky, priťahuje snáď každého. Avšak návrh a realizáciu takého domu súčasná slovenská stavebná fyzika nevie uchopiť,… ísť na článok

Dekorácie a farby jesene 2023

Dekorácie a farby jesene 2023

Zverejnené 24.11. Jeseň je už definitívne tu a s ňou aj sychravé a chladné počasie. Núti nás to teda tráviť viac času v pohodlí domova. A aby sme sa doma cítili príjemne, je potrebné upraviť si interiér podľa vlastných predstáv. V nasledujúcom článku prinášame… ísť na článok

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

Zverejnené 28.11. Čo keby sme vám povedali, že existuje spôsob, ako preniesť do vášho domova esenciu vonných diaľok a kúzelných miest? Objavte FUSION, novú kolekciu dizajnových potlačí pre látkové rolety od spoločnosti Bematech, s ktorou sa môžete preniesť v… ísť na článok

reklama