THERMO|SOLAR - slnečné termické kolektory a kotly na biomasu
vyhľadávanie
Dnes je 19.6.

Krásne ozelenenie fasád – systémové originálne riešenie pre váš dom

Zverejnené: 1. 12. 2015

Rozhodli ste sa ozeleniť múr, fasádu svojho domu, administratívnu budovu alebo celý komplex budov? Uvažujete o najvhodnejšom riešení, ktoré bude kvalitné, plne funkčné, jednoducho a rýchlo vykonateľné s dlhou životnosťou a ešte k tomu esteticky zaujímavé? Vyskúšajte systémy pre ozelenenie budov – nerezové siete X-TEND®, nerezové laná I-SYS® a GREENCABLE®.

Čo hovorí o krásnom riešení ozelenenia Michal Bláha, vedúci oddelenia nerezovej architektúry?

Všetky systémy, ktoré používame pre projekty ozelenenia, spĺňajú všetky tieto požiadavky, ktoré sú zo strany zákazníka:

  • sú ľahké, svetlu ľahko priepustné a zároveň sú veľmi pevné,
  • sú vhodné aj pre vysoké zaťaženie,
  • vďaka použitému materiálu garantujú dlhú životnosť,
  • sú vizuálne zaujímavým dizajnovým doplnkom domu,
  • sú šetrnejšie k životnému prostrediu.

Siete X-TEND® sú vlastným produktom rodinnej spoločnosti Carl Stahl. Siete X-TEND® vyrábame z nerezovej ocele AISI 1.4401.

Využite vynikajúcich vlastností zelenej fasády vďaka systému ozelenenia

Ozelenenie domu pomocou našich systémov X-TEND®, I-SYS® a Greencable® vizuálne zhodnotí a dodá estetický rozmer inak nevýraznej fasáde. Ak si vyberiete k ozeleneniu fasády stále zelenú popínavú rastlinu, bude vaša zelená fasáda v zime plniť nielen estetickú, ale tiež izolačnú funkciu. Ozelenenie fasády je vhodné aj pokiaľ potrebujete znížiť expozíciu hluku z priľahlej frekventovanej ulice, zelená fasáda výborne pohlcuje zvuk. Je tiež účinnou ochranou proti UV žiareniu, krupobitiu, extrémnym teplotným výkyvom, znečisťujúcim látkam a prachu. V lete vegetácia chráni fasádu pred intenzívnym slnečným žiarením a má príjemný chladivý účinok. Radi by ste s nami prebrali podrobnosti a opýtali sa priamo na konkrétne možnosti riešenia práve vášho domu a jeho fasády? Kedykoľvek nás kontaktujte, radi vám poskytneme nezáväznú a odbornú konzultáciu.

Pozrite si našu realizáciu, ktorú sme zhotovili začiatkom roku 2015 a kde sme nainštalovali nerezové siete X-TEND® na plášť budovy haly CTPark. Neprešlo ani pol roka a hala sa môže popýšiť zelenou pokrývkou siahajúcou skoro do polovice plášťa a zeleň sa stále rozširuje. Parametre siete X-TEND®:

  • Veľkosť oka: 200mm
  • Priemer lana: 2mm
  • Oká siete sú orientované na výšku.

Nerezové siete X-TEND®, vyrábané spoločnosťou Carl Stahl, sú certifikované európskou technickou organizáciou ETA ako jediné na českom trhu a spĺňajú všetky bezpečnostné požiadavky proti možnému horizontálnemu a vertikálnemu pádu osôb a predmetov.

Pre dosiahnutie rýchleho efektu správnej rýchlosti rastu kvetín odporúčame nezabúdať na automatické zavlažovanie záhonov.

Autor: Romana Ripper
Foto: Archív firmy
reklama

Nové

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Zverejnené 14.6. Ruukki Construction, súčasť spoločnosti SSAB, podpísala zmluvu s cestovnou kanceláriou Experience Pyhä Oy na dodávku striech Ruukki® Classic LowCarbon vyrobených z ocele SSAB Fossil-free™ pre ekologickú dovolenkovú destináciu investičnej spoločnosti… ísť na článok

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Zverejnené 13.6. Ak chystáte hrubú stavbu rodinného domu, môže vás tento text obohatiť, inšpirovať a dobre nasmerovať. Váš budúci dom nie je len strecha nad obvodovými stenami a oknami. Je to organizmus, ktorý už v „plienkach“, tj. pred zahájením výstavby, žije s… ísť na článok

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zverejnené 19.6. Či už sa tento rok chystáte navštíviť Medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná od 28. júna do 6. júla, alebo sa chcete do Karlových Varov pozrieť mimo hlavnej návštevníckej sezóny, máme pre vás zoznam architektonických skvostov, ktoré by ste pri… ísť na článok

reklama