GROHE PHANTOM BLACK
vyhľadávanie
Dnes je 25.9.

Najobľúbenejšie garážové brány slovenských domácností

Zverejnené: 12. 9. 2023

Zaparkujete tu svoje auto, motorku aj bicykle a schovávate celoročne záhradné náradie. A keď neviete, kam niečo upratať, je to spoľahlivé miesto, kde sa vždy nájde priestor. Reč je o garáži – a dnes sa zameriame na najčastejšie typy garážových brán.

Mala by vyzerať elegantne, jednoducho sa otvárať, plniť funkciu bezpečnostného prvku a ideálne nezaberať veľa miesta – to sú najčastejšie požiadavky klientov pri kúpe garážovej brány. Aký typ patrí na Slovensku medzi najobľúbenejšie?

Sekčné garážové brány

Najobľúbenejším typom garážových brán sú tie s označením sekčné. Prečo? Predovšetkým šetria priestor v garáži aj okolo nej – brána sa totiž otvára postupným posúvaním po koľajniciach až ku stropu. Ďalšími výhodami sú tiež pevnosť, odolnosť a schopnosť izolovať chlad a vlhko.

Rolovacie garážové brány

Nenechajte sa pomýliť informáciou, že rolovacie garážové brány sú vhodné len pre malé garáže. Kedysi to možno platilo, dnes výrobcovia spoľahlivo vyrobia rolovaciu bránu na mieru pre akýkoľvek otvor.

Výrobca garážových brán BUILDING Shutters inštaluje brány pre garáže s nízkym aj veľmi vysokým stropom, pre tie s minimálnou rozlohou aj naozaj priestranné garáže s viditeľnými krovmi.

Roletový box sa inštaluje pred otvor, nad otvor či do otvoru, takže ak máte okolo vjazdu do garáže málo priestoru, rolovacia garážová brána je skvelá voľba.

Posuvné garážové brány

Dobrá voľba pre veľké garáže. Posuvné garážové brány majú podobné vlastnosti ako sekčné brány – dobre izolujú, sú pevné aj odolné. Čo sa mení, je smer ich pohybu: otvárajú sa zľava doprava (alebo naopak zprava doľava). Počítajte preto s tým, že na ich bežnú prevádzku treba nechať jednu stenu garáže voľnú. Pre minimalistickú rodinu je posuvná brána ideálne riešenie!

Krídlové a výklopné garážové brány

Krídlové brány patria medzi najbežnejší model, ktorý zaručuje dostatok úložného priestoru. Výklopné brány zase ponúkajú nízku nákupnú cenu. Oba tieto typy brán však majú jedno spoločné: vyžadujú dostatok priestoru pred garážou. Ak teda vchádzate autom do garáže priamo z ulice, zamerajte sa skôr na rolovacie, sekčné či posuvné brány.

Cítite, že by ste potrebovali poradiť? Ktorý typ brány by bol najvhodnejší pre vašu garáž vám radi poradia v BUILDING Shutters – a rovno vám zostavia aj nezáväznú kalkuláciu.

Súvisiace články:

Screenové rolety v pergolách
Vonkajšie tienenie okien a jeho vplyv na vnútorné prostredie

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.

Tématické odbory

reklama

Nové

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Svetlovody KLIMASUN sú prispôsobené pre slovenské strechy

Zverejnené 21.9. Tubusové svetlovody sú na českom či slovenskom trhu už pomerne známym produktom. Dopyt po nich neustále rastie. Vďaka čím ďalej prísnejším požiadavkám na stavby sa však posúva aj technické spracovanie a vylepšujú sa detaily prevedenia svetlovodov… ísť na článok

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Keramické stropné panely HELUZ. Systémové riešenie poskytujúce okamžitú únosnosť

Zverejnené 20.9. Systém keramických stropných panelov HELUZ je vyhľadávaným riešením pri výstavbe rodinných domov. Využitie ale nájde aj v bytovej či občianskej výstavbe či v priemyslových a poľnohospodárskych objektoch. Panely je možné použiť do svetlosti… ísť na článok

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Dodatočné hliníkové opláštenie posunie drevené okná na novú úroveň

Zverejnené 19.9. Drevené okná vyrobené z viacvrstvých lepených drevených profilov, známe ako eurookná, majú vďaka výborným izolačným a mechanickým vlastnostiam podporeným dlhou životnosťou potenciál slúžiť desiatky rokov. Okrem bežnej údržby, je však potrebné raz za… ísť na článok

reklama