Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 21.4.

Nenechajte si ujsť jarné dotácie na strešné okná VELUX

Zverejnené: 20. 3. 2021

Vylepšite si domácnosť alebo kanceláriu a investujte do svojho zdravia. S výhodným jarným nákupom strešných okien a elektrických doplnkov VELUX ľahko vytvoríte pracovňu plnú svetla a čerstvého vzduchu napríklad z nevyužitého podkrovia. Od 1. apríla až do 21. mája môžete na jednom okne ušetriť až 100 €.

Home office bez kompromisov

Uvažujete o pracovni doma? Za posledný rok by ju ocenilo veľa ľudí. Práca aj učenie z domova nečakane zvýšili naše nároky na bývanie. Ak aj vám doma chýba priestor a máte k dispozícii podkrovie, je práve teraz ideálny čas vytvoriť si modernú a zdravú pracovňu priamo pod strechou. S jarnou ponukou VELUX môžete výhodne nakupovať strešné okná, vďaka ktorým vám pri práci nebude chýbať denné svetlo ani čerstvý vzduch. Dotované je tiež príslušenstvo na diaľkové ovládanie a inteligentné riadenie, s ktorým vaše strešné okná budú vetrať a tieniť automaticky podľa potreby. O zdravé pracovné prostredie pre vás i vaše deti tak bude raz a navždy postarané.

Rovnako dobre môžete jarnú dotačnú akciu VELUX využiť na výmenu starého strešného okna za nové, pridanie ďalšieho okna pre lepšie presvetlenie interiéru alebo renováciu celého podkrovia. Možností je veľa a záleží len na vás, akú cestu ku komfortnejšiemu a zdravšiemu bývaniu si vyberiete.

Sedem týždňov na výhodné jarné nákupy

Strešné okná VELUX s trojsklom a ich inteligentné príslušenstvo si môžete výhodne zakúpiť od 1. apríla do 21. mája 2021. Dotácia je odstupňovaná, od 20 € za nákup ručne otváravého okna VELUX, 40 € za diaľkovo ovládané okno VELUX INTEGRA® až po zostavu inteligentného okna s balíčkom VELUX ACTIVE with NETATMO s celkovou úsporou 100 €. Pokiaľ si zaobstaráte novinku VELUX STUDIO, čo sú tri okná v spoločnom ráme, ušetríte 120 €.

Dotáciu môžete čerpať aj v prípade, že strešné okno VELUX už máte a nechcete ho vymeniť za nové, len ho potrebujete doplniť o diaľkové ovládanie. Potom môžete pri oknách novej generácie, vyrábaných od roku 2013, počítať s dotáciou 40 € na nákup dodatočného motora (s elektrickým alebo solárnym napájaním). Ďalších 20 € dostanete späť za nákup inteligentného automatického ovládania strešných okien, roliet a žalúzií VELUX ACTIVE.

Teraz aj pre právnické osoby

Dotačnú akciu môžu využiť ako fyzické osoby, tak aj právnické osoby podnikajúce v odboroch mimo stavebníctva. Ak chcete vylepšiť svoju domácnosť alebo prevádzku, kanceláriu, obchod, reštauráciu alebo napríklad kaderníctvo, je práve teraz ideálny čas.

Na získanie dotácie sú nevyhnutné iba tri veci:

  • Najneskôr do 30. apríla 2021 sa zaregistrovať na stránke viacsvetla.sk, kde sú k celej akcii podrobné informácie.
  • V období od 1. apríla do 21. mája 2021 nakúpiť dotované výrobky VELUX.
  • Najneskôr do 15. júna vložiť k registrácii na viacsvetla.sk faktúru.

Tipy na zdravé a krásne bývanie pod strechou

Výhodné nákupy výrobkov značky VELUX môžete využiť pre najrôznejšie vylepšenia svojej nehnuteľnosti. Ak vaše staré strešné okno už dosluhuje, oplatí sa vymeniť ho za nové, ktoré bude oveľa lepšie izolovať teplo i zvuk. Napríklad tohtoročná novinka značky VELUX - strešné okno s novým trojsklom so zasklením 64 - ponúka prémiové vlastnosti za štandardnú cenu. Zaistí lepšiu tepelnú izoláciu, utlmí zvuk doliehajúci zvonku a zníži hluk z dažďa. Jeho vonkajšie sklo je navyše vybavené samočistiacou vrstvou pre jednoduchú údržbu.

Výmena strešného okna je pomerne jednoduchá a zaobíde sa bez veľkého neporiadku, pretože strešné okná nie sú osadené v stene. Odmenou vám bude aj krásny nový rám, buď celodrevený alebo biely bezúdržbový, ktorý nepotrebuje brúsiť ani lakovať. Na rozdiel od bežných plastových okien sú bezúdržbové strešné okná VELUX vyrábané len z jedného kusu a majú drevené jadro pokryté vodotesnou polyuretánovou vrstvou.

Výmena strešného okna je zároveň príležitosťou zamyslieť sa, či by si váš domov nezaslúžil viac svetla a čerstvého vzduchu. Ak v podkrovnej miestnosti zostáva nejaký tmavý kút, stačí k jeho presvetleniu pridať strešné okno. Prospejete tým aj svojmu zdraviu, pretože veľká časť chorôb súvisí s kvalitou prostredia, v ktorom žijeme. Keď trávime väčšinu času v domácnosti, je dôležité si v nej vytvoriť príjemnú klímu. Určite to privítajú aj deti, ktoré v podkrovných izbách často trávia celé dni a ďaleko lepšie sa sústredia aj učia v zdravom prostredí s dostatkom denného svetla.

Inteligentné okno znamená komfort

Aby strešné okno správne plnilo svoju funkciu, je dôležité zamyslieť sa nad jeho ovládaním. Pri vysoko posadených a zle prístupných oknách určite oceníte diaľkové ovládanie. Jednou možnosťou je kúpiť si okno elektrifikované už z výroby (VELUX INTEGRA®), druhou zaobstarať si zvlášť strešné okno a zvlášť motor na elektrický alebo solárny pohon. V oboch prípadoch budete rovnako pohodlne ako strešné okno ovládať aj jeho tieniace doplnky.

Od diaľkovo ovládaných strešných okien je už len krôčik k inteligentným oknám, ktoré sa o vetranie a tienenie postarajú automaticky za vás. Inteligentný systém VELUX ACTIVE s technológiou NETATMO pomocou senzorov stráži v interiéri správnu teplotu, vlhkosť a dostatok čistého vzduchu (obsah CO2). Na základe vyhodnotenia týchto údajov a online predpovede počasia systém zaistí automatické otváranie, zatváranie aj tienenie okien. Pred búrkou či vetrom VELUX ACTIVE vyvetrá, v prípade veľkých horúčav posunie vetranie na neskôr alebo v určitú hodinu vytiahne rolety, to keď chcete byť ráno prebudení slnečnými lúčmi.

Čas na registráciu máte do konca apríla

Nezáleží na tom, či chcete vymeniť jedno strešné okno, presvetliť detskú izbu alebo doplniť okná motorom. Môžete aj kompletne zrekonštruovať celé podkrovie a zriadiť si tam pracovňu alebo napríklad posilňovňu s riadením kvality vnútorného prostredia. Jarná dotácia na výrobky VELUX vám všetky tieto plány uľahčí. Potrebné je len sa do 30. apríla zaregistrovať na stránke www.viacsvetla.sk, kde nájdete aj kompletné podmienky akcie a návod, ako pri zakúpení postupovať.

Skupina VELUX už viac ako 75 rokov vytvára lepšie životné prostredie pre ľudí po celom svete. Cez strechu prináša do interiéru množstvo denného svetla a čerstvého vzduchu. Produktový program VELUX sa skladá zo širokej škály strešných okien a svetlíkov, ako aj z riešení pre ploché strechy. Skupina tiež dodáva mnoho druhov dekorácií, rolety a žalúzie, montážne doplnky a inteligentné výrobky na diaľkové ovládanie. Tieto produkty pomáhajú dosiahnuť zdravé a trvalo udržateľné vnútorné prostredie, a to nielen doma, ale aj v práci. Pobočky VELUX pomáhajú ľuďom po celom svete. Spoločnosť VELUX má obchodné zastúpenie vo viac ako 40 krajinách a celosvetovo pre ňu pracuje približne 10 000 zamestnancov. Skupinu VELUX vlastní VKR Holding A/S, spoločnosť s ručením obmedzeným.

Súvisiace články:

Výmena strešného okna má zmysel
Tri strešné okná v jednom ráme prinášajú ľahkú montáž aj vysokú mieru presvetlenia
Špička vo vývoji: tieniace doplnky strešných okien mieria z Čiech do celého sveta

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy VELUX

Tématické odbory

reklama

Nové

Stavebný veľtrh Brno ponúkne riešenia pre lepšie bývanie

Stavebný veľtrh Brno ponúkne riešenia pre lepšie bývanie

Zverejnené 20.4. Chcete lepšie bývať? Chystáte sa stavať, rekonštruovať alebo modernizovať svoj domov? Hľadáte informácie o dotačných programoch, nových stavebných materiáloch a technológiách? Zaujímajú vás udržateľné a energeticky úsporné riešenia? Potom navštívte… ísť na článok

Záhadné stavby sveta a ich slovenské či české alternatívy: od Stonehenge po pyramídy!

Záhadné stavby sveta a ich slovenské či české alternatívy: od Stonehenge po pyramídy!

Zverejnené 17.4. Odkryte s nami tajomstvo troch starovekých megastavieb, ktoré dodnes fascinujú celý svet. Akou technológiou bol postavený Stonehenge, aký účel mali pyramídy a ako je to so svahovými zosuvmi na Machu Picchu? ísť na článok

Tenkovrstvá, murovacia, zakladacia, alebo tepelnoizolačná malta. Ako vybrať správnu

Tenkovrstvá, murovacia, zakladacia, alebo tepelnoizolačná malta. Ako vybrať správnu

Zverejnené 15.4. Výrobcovia mált sa ich výber snažia stavebníkom čo najviac zjednodušiť, napriek tomu občas narazíte na otázky, z ktorých plynie, že ľudia nad voľbou tej správnej malty váhajú. Pozrime sa preto, aké malty ponúka pre svoj stavebný systémy z pórobetónu… ísť na článok

reklama