Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 19.5.

Nová terasa z kompozitného dreva v Štúrove odolá aj horúcej termálnej vode

Aktualizováno: 14. 8. 2023

Návštevníci termálneho kúpaliska kúsok od maďarských hraníc budú môcť novo využívať atraktívnu terasu z kompozitného dreva od českého výrobcu WPC – Woodplastic.

Zdroj: WPC – WOODPLASTIC

Termálne kúpalisko Vadaš sa rozkladá na 30 hektároch plochy v severnej časti starobylého mestečka Štúrovo. Popri celom rade bazénov, vrátane toho o ploche 3 800 m², ktorý je najväčší na Slovensku, ponúka aj príjemné miesta na oddych. Jedným z nich je nová, čiastočne krytá terasa z kompozitných dosiek od českého výrobcu a dodávateľa WPC – Woodplastic.

Terasové dosky prémiového radu Terafest, výrobca WPC - WoodPlastic
Terasové dosky prémiového radu Terafest, výrobca WPC - WoodPlastic

Stupňovitú terasu pri klasickom závodnom plaveckom bazéne tvoria stovky metrov plnoprofilových dosiek radu Premium Forest Plus s výrazným prírodným vzorom v kombinácii s nepravidelným žíhaním. Tie popri svojej estetickej funkcii zvyšujú aj bezpečnosť pri pohybe na vlhkom povrchu. Svetlý teakový odtieň dosiek pôsobí prirodzene a zároveň obmedzuje nebezpečenstvo prehrievania terasy počas horúcich letných dní.

Novú terasu nainštalovala slovenská spoločnosť POHORI, certifikovaný partner výrobcu dosiek WPC – Woodplastic. A hoci môže celá stavba pôsobiť jednoducho, montérom sa podarilo demonštrovať, prečo sú terasy z kvalitného kompozitného dreva také žiadané. Okrem atraktívneho vzhľadu dosiek, ide predovšetkým o ich vlastnosti, vrátane toho, že sa s nimi ľahko pracuje.

Terasové dosky prémiového radu Terafest, výrobca WPC - WoodPlastic
Terasové dosky prémiového radu Terafest, výrobca WPC - WoodPlastic

Dosky zo stredočeských Bukovan sú odolné voči poveternostným vplyvom, mechanickému poškodeniu ale aj voči slanej, chlórovanej či horúcej termálnej vode. Po celú dobu svojej životnosti nemení tvar ani farbu a netvoria sa na nich triesky. Sú ekologicky šetrné, recyklovateľné a zdravotne nezávadné. Výrobca na ne poskytuje záruku až 25 rokov a to napriek tomu, že nevyžadujú žiadnu nadmernú starostlivosť.

Súvisiace články:

Treláže z materiálu WoodPlastic zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave
Kvalitné drevoplastové kompozitné materiály WPC ponúkajú viac než len alternatívu
Naše terasy sú všade okrem Antarktídy
WoodPlastic® je ideálnym materiálom pre vonkajšie realizácie

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama