Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 28.11.

Nová terasa z kompozitného dreva v Štúrove odolá aj horúcej termálnej vode

Aktualizováno: 14. 8. 2023

Návštevníci termálneho kúpaliska kúsok od maďarských hraníc budú môcť novo využívať atraktívnu terasu z kompozitného dreva od českého výrobcu WPC – Woodplastic.

Zdroj: WPC – WOODPLASTIC

Termálne kúpalisko Vadaš sa rozkladá na 30 hektároch plochy v severnej časti starobylého mestečka Štúrovo. Popri celom rade bazénov, vrátane toho o ploche 3 800 m², ktorý je najväčší na Slovensku, ponúka aj príjemné miesta na oddych. Jedným z nich je nová, čiastočne krytá terasa z kompozitných dosiek od českého výrobcu a dodávateľa WPC – Woodplastic.

Terasové dosky prémiového radu Terafest, výrobca WPC - WoodPlastic
Terasové dosky prémiového radu Terafest, výrobca WPC - WoodPlastic

Stupňovitú terasu pri klasickom závodnom plaveckom bazéne tvoria stovky metrov plnoprofilových dosiek radu Premium Forest Plus s výrazným prírodným vzorom v kombinácii s nepravidelným žíhaním. Tie popri svojej estetickej funkcii zvyšujú aj bezpečnosť pri pohybe na vlhkom povrchu. Svetlý teakový odtieň dosiek pôsobí prirodzene a zároveň obmedzuje nebezpečenstvo prehrievania terasy počas horúcich letných dní.

Novú terasu nainštalovala slovenská spoločnosť POHORI, certifikovaný partner výrobcu dosiek WPC – Woodplastic. A hoci môže celá stavba pôsobiť jednoducho, montérom sa podarilo demonštrovať, prečo sú terasy z kvalitného kompozitného dreva také žiadané. Okrem atraktívneho vzhľadu dosiek, ide predovšetkým o ich vlastnosti, vrátane toho, že sa s nimi ľahko pracuje.

Terasové dosky prémiového radu Terafest, výrobca WPC - WoodPlastic
Terasové dosky prémiového radu Terafest, výrobca WPC - WoodPlastic

Dosky zo stredočeských Bukovan sú odolné voči poveternostným vplyvom, mechanickému poškodeniu ale aj voči slanej, chlórovanej či horúcej termálnej vode. Po celú dobu svojej životnosti nemení tvar ani farbu a netvoria sa na nich triesky. Sú ekologicky šetrné, recyklovateľné a zdravotne nezávadné. Výrobca na ne poskytuje záruku až 25 rokov a to napriek tomu, že nevyžadujú žiadnu nadmernú starostlivosť.

Súvisiace články:

Treláže z materiálu WoodPlastic zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave
Kvalitné drevoplastové kompozitné materiály WPC ponúkajú viac než len alternatívu
Naše terasy sú všade okrem Antarktídy
WoodPlastic® je ideálnym materiálom pre vonkajšie realizácie

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy WPC-WoodPlastic

Tématické odbory

reklama

Nové

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Aktualizované 28.11. Bývať v dome, ktorého bežná prevádzka, teda vykurovanie, chladenie a vetranie, sa sčasti či úplne zaobíde bez energetickej prípojky, priťahuje snáď každého. Avšak návrh a realizáciu takého domu súčasná slovenská stavebná fyzika nevie uchopiť,… ísť na článok

Dekorácie a farby jesene 2023

Dekorácie a farby jesene 2023

Zverejnené 24.11. Jeseň je už definitívne tu a s ňou aj sychravé a chladné počasie. Núti nás to teda tráviť viac času v pohodlí domova. A aby sme sa doma cítili príjemne, je potrebné upraviť si interiér podľa vlastných predstáv. V nasledujúcom článku prinášame… ísť na článok

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

Zverejnené 28.11. Čo keby sme vám povedali, že existuje spôsob, ako preniesť do vášho domova esenciu vonných diaľok a kúzelných miest? Objavte FUSION, novú kolekciu dizajnových potlačí pre látkové rolety od spoločnosti Bematech, s ktorou sa môžete preniesť v… ísť na článok

reklama