Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Obálka domu ako lego: jednoducho a prakticky

Zverejnené: 29. 4. 2024

Obvodové murivo, tehly pre vnútorné priečky, preklady, komín... Pri hrubej stavbe je potrebné myslieť na mnoho komponentov, ktoré musia do seba zapadať, byť kompatibilné a jeden druhý ideálne dopĺňať. Preto je dobré siahnuť po komplexnom stavebnom systéme, vďaka ktorému ušetríte čas aj náklady – a môžete sa naň stopercentne spoľahnúť.

Tradičný český výrobca tehál HELUZ ponúka práve takýto produkt. Ide o celistvý stavebný systém, ktorý maximálne zjednodušuje prácu, ktorý je praktický, rýchly a mimoriadne kvalitný. Stavba domu bude jednoduchá ako hra s legom, kde každá časť perfektne zapadne do tej predchádzajúcej.

Stavebný systém HELUZ sa skladá z týchto základných prvkov (alebo ak chcete, kociek lega):

  • Obvodové murivo
  • Doplnkové tehly
  • Akustické tehly
  • Tehly pre vnútorné nosné i nenosné priečky
  • Preklady nosné, nenosné a preklady pre integrovanú tieniacu techniku
  • Stropy a strechy
  • Komíny
Samozrejmosťou je aj ponuka modernej malty či lepidiel.
Samozrejmosťou je aj ponuka modernej malty či lepidiel.

Stavať zmysluplne

Všetko dokopy vytvára jeden zmysluplný celok, ktorý vyhovuje všetkým súčasným normám a predpisom: vrátane požiadaviek na energetickú náročnosť budov. Práve v tejto oblasti je mimoriadne podstatná komplexnosť systému. „Nie je nutné zbytočne predimenzovať obvodové murivo dodatočným zatepľovaním už aj tak tepelnoizolačného muriva, ale, naopak, dotiahnuť všetky prvky konštrukcie do zmysluplného celku, ktorý nevykazuje žiadne slabé miesto,“ radia odborníci zo spoločnosti HELUZ. Znamená to, že rovnakú pozornosť ako obvodovému murivu, je dobré venovať aj stropnej a strešnej konštrukcii alebo doplnkovým tehlám. Eliminujete tak vznik nežiaducich tepelných mostov a do budúcna si zaistíte úspory na energiách.

Jeden príklad za všetky: v súvislosti s obvodovým murivom je kľúčová jeho kombinácia s masívnou (ťažkou) stropnou konštrukciou. Vďaka nej a konštrukcii bez tepelných mostov to potom už nemusíte preháňať s obvodovým murivom a ušetriť tak vaše zdroje: či už je to v dnešnej dobe taký drahocenný čas alebo finančné prostriedky.

Jednovrstvová konštrukcia a jej výhody

Ak máte záujem stavať ešte jednoduchšie, rýchlejšie a efektívnejšie, zvoľte si jednovrstvovú konštrukciu: čiže systém, ktorý nie je nutné zvonku dodatočne zatepľovať. Parametre pre jednovrstvové murovanie spĺňajú ako tehly HELUZ FAMILY 2in1 plnené polystyrénovým granulátom, tak aj bez neho, a to tehly HELUZ FAMILY od šírky 44 cm. Obvodové steny z týchto tehál sú vhodné na stavbu nízkoenergetických a pasívnych domov.

Aké sú najväčšie benefity jednovrstvového muriva? Mimoriadna stabilita celého systému a jeho podstatne dlhšia životnosť v porovnaní s murivom s dodatočným zateplením. Zároveň sa pri jednej vrstve znižuje riziko chybovosti, v jej prospech hovorí aj fakt, že je difúzne priepustnejšia, a v neposlednom rade sú to tiež podstatné ekologické aspekty.

Nech už sú vaše plány a predstavy o ideálnom dom(ov)e akékoľvek, HELUZ vám ich pomôže zrealizovať kvalitne, úsporne a prakticky. Z ponuky komplexného stavebného systému si vyberie každý a proces výstavby už viac nebude logistickou nočnou morou, ale, naopak, príjemnou premenou vašich snov na realitu.

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy HELUZ

Tagy

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Zverejnené 20.5. Priestor pre sezónne aktivity v spojení so zázradou. Objekt, príkladne osadený do strmého svahu na hranici pozemku, charakterizuje surová materialita, subtílne detaily a rozsiahle zasklenie jedálenskej a pobytovej časti. ísť na článok

reklama