Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 8.8.

Postavte si zdravý a energeticky úsporný dom zo stavebného materiálu Ytong

Zverejnené: 26. 12. 2021

Pórobetón Ytong neobsahuje žiadne chemické látky, má čisto prírodné zloženie a je zárukou zdravotnej a hygienickej nezávadnosti. Vďaka Ytongu získate dom, ktorý dýcha, udržuje stálu teplotu a vlhkosť interiéru a chráni zdravie Vás aj celej rodiny. Zdrojom zdravia a domácej pohody sú špecifické vlastnosti Ytongu.

Foto: Xella

Ytong poskytuje tepelnú pohodu v priebehu celého roka

Kvalita vnútorného prostredia sa odvíja od tepelnej pohody interiéru, či už sa jedná o chladné zimné mesiace alebo letné horúčavy. Zatiaľ čo vonkajšie zateplenie dokáže čeliť zimným mrazom, s letným prehrievaním už si neporadí. Pórobetón Ytong má ideálny pomer medzi tepelnou izoláciou a tepelnou akumuláciou, dosahuje tak vyššiu tepelnú izoláciu ako iné murované prvky a zároveň dokáže čeliť letnému prehrievaniu.

Vďaka svojej pórovitej homogénnej štruktúre majú pórobetónové tvárnice vo všetkých smeroch rovnaké vlastnosti, a to aj keď ich opracujete, a zabraňujú tak vzniku tzv. tepelných mostov – tzn. kritických miest pri murovaní v miestach základov, rohov, parapetov, dverí a okien.

Ytong reguluje vlhkosť v interiéri

Pre zdravé bývanie je potrebné zaistiť optimálnu vlhkosť vzduchu. Tá by sa mala pohybovať v rozpätí od 45 do 55 %. Stopercentne prírodný stavebný materiál Ytong slúži vďaka svojej štruktúre, ktorá je tvorená miliónmi vzduchových pórov, ako ochranná membrána domu.

Práve tieto drobné póry zaisťujú, že pórobetónové tvárnice prirodzene dýchajú a nedochádza v nich ku kondenzácii vodných pár. Póry tiež odvádzajú prebytočnú vlhkosť z interiéru, alebo ju uvoľňujú späť v prípade, že je v dome nezdravo presušený vzduch – tvárnice Ytong fungujú ako funkčné oblečenie, ktoré reguluje telesnú teplotu a odvádza pot.

Ytong je absolútne hygienicky nezávadný

Pórobetón Ytong tvoria zo sto percent čisté prírodniny. Vyrába sa zo zmesi kremičitého piesku, vápna a vody. Preto patrí medzi najčistejšie a hygienicky najpriaznivejšie materiály na použitie v bytových alebo občianskych stavbách. Prírodné zloženie je zárukou zdravotnej a hygienickej nezávadnosti. Nepridávajú sa doň žiadne nezdravé chemické látky a má najnižšiu mieru rádioaktivity (max. hodnota 0,17 je až 3x lepšia ako u keramických materiálov a 2,5x lepšia ako u šedého pórobetónu).

Ytong nevytvára podmienky pre vznik plesní

Teplota okolo dvadsiatich stupňov a optimálna vlhkosť vzduchu sú považované za hlavné podmienky zdravého bývania – vytvárajú ideálne prostredie, ktoré nepodporuje vznik plesní. Na stenách z pórobetónových tvárnic Ytong sa vďaka optimálnej povrchovej teplote muriva a zásaditému zloženiu bieleho pórobetónu nikdy nezačnú šíriť plesne.

Pre kvalitnú výstavbu ponúka spoločnosť Xella okrem Ytongu aj ďalšie produkty

Pórobetónové tvárnice Ytong sú v dnešnej dobe už tradičným materiálom. Vďaka miliónom vzduchových pórov sa z nich pre mnoho ľudí stala voľba číslo jedna v oblasti tepelnej izolácie. Aj preto pórobetón a značku Ytong mnoho stavbárov považuje za synonymá.

Pre kvalitnú výstavbu však Xella ponúka aj ďalšie produkty – vápenno-pieskové tvárnice Silka pre nadštandardnú akustickú izoláciu alebo ekologické tepelnoizolačné dosky Multipor. Ich spojením dokážete svoj domov premeniť na energeticky úsporné miesto, ktoré vám poskytne komfortné bývanie po celý rok, a to všetko bez prebytočnej vlhkosti. Prírodné materiály použité na výrobu produktov Xella navyše zaisťujú šetrnosť k životnému prostrediu. Tvárnice Ytong potrebujú na výrobu iba vodu, vápno, piesok a cement.

Ďalšie informácie o materiáloch Ytong, Silka a Multipor nájdete na www.xella.sk

Súvisiace články:

Veľkoformátové tvárnice v systéme Ytong
Ytong nám na jeseň predstaví inovácie v technológiách rýchlej výstavby
Nové veľkoformátové tvárnice Ytong, priečkový panel Ytong Jumbo a Silka Tempo

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Xella

Tématické odbory

reklama

Nové

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Strešné okná presvetlia a rozžiaria každý interiér. Jednoduchý prehľad štandardných aj atypických riešení

Zverejnené 3.8. Presvetlený interiér predstavuje ideál každého bývania. Prirodzené denné svetlo priestor opticky zväčší a prevzdušní. Okná inštalované v streche sú preto v stavebníctve veľmi obľúbeným prvkom. Svoje uplatnenie nájdu či už v podkroví, tak aj v… ísť na článok

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

"Bývanie v skrini". Interiér minimalistického bytu navrhnutý na mieru

Zverejnené 8.8. Požiadavkou majiteľa bolo vytvoriť víkendové bývanie pre štvorčlennú rodinu v mestskej časti Praha - Žiškov. Rozdelením pôvodnej väčšej jednotky vznikol byt, ktorý má necelých 37 metrov štvorcových. Na tejto výmere developer pôvodne navrhol… ísť na článok

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Čo potrebujete vedieť o záhradnej kuchyni

Zverejnené 5.8. Pokiaľ milujete varenie, máte záhradu a radi trávite voľný čas vonku, stolovanie pod holým nebom je skvelý spôsob, ako stráviť čas s rodinou a priateľmi. Ak chcete kulinárske zážitky na záhrade posunúť na vyššiu úroveň, potom je vonkajšia kuchyňa… ísť na článok

reklama