YTONG - Kompletné stavebné riešenie od pivnice po strechu
vyhľadávanie
Dnes je 17.11.

Posuvné strešné okná Solara veľkých formátov

Zverejnené: 28. 10. 2019

Plochá aj šikmá strecha môže byť nádherne presklená. A veľké časti sa môžu odsúvať do strany. Spoľahlivý český systém Perspektiv je preverený mnohoročným vývojom na českých aj zahraničných stavbách.

Tieto luxusné, na mieru vyrábané strešné presklenia výrazne premenia dizajn aj ekonomickú hodnotu miestností. Presvetlenie, otvorenie priestoru a výhľady sú skutočne jedinečné. Plochy presklenia sa odsúvajú do strán nad strechu alebo nad pevnú presklenú časť. Posuvný systém je vhodný pre šikmé aj ploché strechy. Okná sú vyrobené z výberového dreveného masívu, z vonkajšej strany celé kazetované hliníkom, meďou či špeciálnymi plechmi. Systém posuvu je vyvinutý pre náročné klimatické podmienky striech a je vyrobený z nerezovej ocele. Posuv je ľahký a plynulý, aj pri ručnom ovládaní veľkých rozmerov. Okná môžu byť tiež osadené elektrootváračmi s dažďovým senzorom a bezpečnostným snímačom priestoru pod oknom.

Vhodné zasklenie pre dosiahnutie celoročného tepelného komfortu

Vhodný výber zasklenia zásadne ovplyvní, či bude v parnom lete alebo naopak počas tuhej zimy v podkroví príjemná teplota. Letné horúčavy riešia neviditeľné protislnečné pokovania v kombinácii so zatienením a tuhé zimné mrazy zasa trojité zasklenie so správnou zmesou plynov medzi sklami. Na solara.cz/reference nájdete mnoho už realizovaných projektov pre inšpiráciu.

Strešné dvere – riešenia pre terasy a strešné záhrady

Strešné terasy s vírivou vaňou, bylinkami či jedlými kríkmi. Sú jednoducho skvelé, ale často im chýba komfortný prístup. Na takéto miesto chceme vstúpiť po príjemnom schodisku, nie po mlynárskych schodoch či s ohnutým chrbtom. Strešné dvere Solara sú konštruované pre bežný sklon a šírku schodiskového ramena.

Bonusom je presvetlenie priestorov bytu, pretože strešné dvere sú plne presklené. Vysoký komfort nových strešných dverí Solara je daný tepelnoizolačným spracovaním, zasklením trojsklami či systémom Heat Mirror. Sú posuvné či výklopné, ovládané ručne či integrovanými elektromotormi s možnosťou dažďového a bezpečnostného senzora, s prípravou na zapojenie do systému inteligentného ovládania bytu.

Na solara.cz/produkty nájdete ďalšie informácie a množstvo referenčných fotografií.

Súvisiace články:

Najlepší celkový dizajn presklenia pamiatkových striech
Strešné dvere Solara
Krásny priestor medzi strechami
Presvetlenie strešného bytu v pamiatkovej zóne

Autor: Kateřina Motalová
Foto: Archív firmy Solara
reklama

Nové

Betón – stavebný materiál, ktorý je potrebný takmer na každej stavbe

Betón – stavebný materiál, ktorý je potrebný takmer na každej stavbe

Zverejnené 15.11. Betón je kompozitný stavebný materiál. Vzniká zmiešaním sypkého spojiva, plniva, prísad a prímesí vo vodnej suspenzii, pripomínajúcej tvárnu kašu. Po stuhnutí spojiva vznikne pevný zlepenec. Najčastejším betónom je cementový betón, v ktorom je… ísť na článok

Bezúdržbové strešné okná Velux s trojsklom

Bezúdržbové strešné okná Velux s trojsklom

Zverejnené 14.11. Petra pravidelne zásobuje svojich followerov na sociálnych sieťach lákavými výhľadmi zo svojho bytu. Bývanie pod Tatrami si to priam žiada. Jej najobľúbenejší pohľad na Gerlachovský štít nedávno získal moderný rám. Pôvodné drevené strešné okno… ísť na článok

Viac svetla do bezokenných priestorov vďaka moderným technológiám

Viac svetla do bezokenných priestorov vďaka moderným technológiám

Zverejnené 11.11. Denné svetlo hrá v živote človeka zásadnú úlohu. V modernej dobe až 90% času trávime v budovách, preto je zásadné myslieť na dostatok denného svetla v interiéroch. Denné svetlo má významné účinky na náš metabolizmus a psychické zdravie. Príliš málo… ísť na článok

reklama