PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1
vyhľadávanie
Dnes je 14.8.

Posuvné strešné okná Solara veľkých formátov

Zverejnené: 28. 10. 2019

Plochá aj šikmá strecha môže byť nádherne presklená. A veľké časti sa môžu odsúvať do strany. Spoľahlivý český systém Perspektiv je preverený mnohoročným vývojom na českých aj zahraničných stavbách.

Tieto luxusné, na mieru vyrábané strešné presklenia výrazne premenia dizajn aj ekonomickú hodnotu miestností. Presvetlenie, otvorenie priestoru a výhľady sú skutočne jedinečné. Plochy presklenia sa odsúvajú do strán nad strechu alebo nad pevnú presklenú časť. Posuvný systém je vhodný pre šikmé aj ploché strechy. Okná sú vyrobené z výberového dreveného masívu, z vonkajšej strany celé kazetované hliníkom, meďou či špeciálnymi plechmi. Systém posuvu je vyvinutý pre náročné klimatické podmienky striech a je vyrobený z nerezovej ocele. Posuv je ľahký a plynulý, aj pri ručnom ovládaní veľkých rozmerov. Okná môžu byť tiež osadené elektrootváračmi s dažďovým senzorom a bezpečnostným snímačom priestoru pod oknom.

Vhodné zasklenie pre dosiahnutie celoročného tepelného komfortu

Vhodný výber zasklenia zásadne ovplyvní, či bude v parnom lete alebo naopak počas tuhej zimy v podkroví príjemná teplota. Letné horúčavy riešia neviditeľné protislnečné pokovania v kombinácii so zatienením a tuhé zimné mrazy zasa trojité zasklenie so správnou zmesou plynov medzi sklami. Na solara.cz/reference nájdete mnoho už realizovaných projektov pre inšpiráciu.

Strešné dvere – riešenia pre terasy a strešné záhrady

Strešné terasy s vírivou vaňou, bylinkami či jedlými kríkmi. Sú jednoducho skvelé, ale často im chýba komfortný prístup. Na takéto miesto chceme vstúpiť po príjemnom schodisku, nie po mlynárskych schodoch či s ohnutým chrbtom. Strešné dvere Solara sú konštruované pre bežný sklon a šírku schodiskového ramena.

Bonusom je presvetlenie priestorov bytu, pretože strešné dvere sú plne presklené. Vysoký komfort nových strešných dverí Solara je daný tepelnoizolačným spracovaním, zasklením trojsklami či systémom Heat Mirror. Sú posuvné či výklopné, ovládané ručne či integrovanými elektromotormi s možnosťou dažďového a bezpečnostného senzora, s prípravou na zapojenie do systému inteligentného ovládania bytu.

Na solara.cz/produkty nájdete ďalšie informácie a množstvo referenčných fotografií.

Súvisiace články:

Najlepší celkový dizajn presklenia pamiatkových striech
Strešné dvere Solara
Krásny priestor medzi strechami
Presvetlenie strešného bytu v pamiatkovej zóne

— kontakty —

SOLÁRA s.r.o.

E: obchod@solara.cz   T: +420 602 176 036   WWW: www.solara.cz

Autor: Kateřina Motalová
Foto: Archív firmy Solara
reklama

Nové

Ťažká šikmá strecha z keramicko-betónových panelov HELUZ  je odolná, trvanlivá a tepelne aj zvukovo výborne izoluje

Ťažká šikmá strecha z keramicko-betónových panelov HELUZ je odolná, trvanlivá a tepelne aj zvukovo výborne izoluje

Zverejnené 13.8. Konštrukcia strechy z odolných masívnych keramicko-betónových panelov HELUZ má vysoký používateľský štandard. Medzi jej prednosti patrí trvanlivosť, výhodné statické priťaženie stavby, zvýšenie tepelnej akumulácie a zlepšenie zvukovej izolácie (Rw >… ísť na článok

Vonkajšie žalúzie – svetlo, energetika a vnútorná klíma vo vašich rukách

Vonkajšie žalúzie – svetlo, energetika a vnútorná klíma vo vašich rukách

Aktualizované 10.8. Vonkajšie žalúzie sú vysoko účinnou tieniacou technikou. Ich obľuba je na vzostupe a stávajú sa neodmysliteľným doplnkom moderných stavieb. Používajú sa tam, kde chceme dosiahnuť čo najväčšiu energetickú úspornosť budov, regulovať si vnútornú klímu… ísť na článok

Bytový dom Schichtgründe: veľkorysosť priestoru, zelených plôch aj terás

Bytový dom Schichtgründe: veľkorysosť priestoru, zelených plôch aj terás

Zverejnené 14.8. Vo štvrtok 30. júla organizovala DELTA prehliadku jedného z najväčších bytových projektov dokončených vo Viedni v roku 2020. Rezidenčný komplex Schichtgründe sa nachádza v 21. okrsku mesta Viedeň, ktorý bol zvolený za oblasť budúceho rozvoja mesta… ísť na článok

reklama