Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 5.6.

Posuvné strešné okná Solara veľkých formátov

Zverejnené: 28. 10. 2019

Plochá aj šikmá strecha môže byť nádherne presklená. A veľké časti sa môžu odsúvať do strany. Spoľahlivý český systém Perspektiv je preverený mnohoročným vývojom na českých aj zahraničných stavbách.

Tieto luxusné, na mieru vyrábané strešné presklenia výrazne premenia dizajn aj ekonomickú hodnotu miestností. Presvetlenie, otvorenie priestoru a výhľady sú skutočne jedinečné. Plochy presklenia sa odsúvajú do strán nad strechu alebo nad pevnú presklenú časť. Posuvný systém je vhodný pre šikmé aj ploché strechy. Okná sú vyrobené z výberového dreveného masívu, z vonkajšej strany celé kazetované hliníkom, meďou či špeciálnymi plechmi. Systém posuvu je vyvinutý pre náročné klimatické podmienky striech a je vyrobený z nerezovej ocele. Posuv je ľahký a plynulý, aj pri ručnom ovládaní veľkých rozmerov. Okná môžu byť tiež osadené elektrootváračmi s dažďovým senzorom a bezpečnostným snímačom priestoru pod oknom.

Vhodné zasklenie pre dosiahnutie celoročného tepelného komfortu

Vhodný výber zasklenia zásadne ovplyvní, či bude v parnom lete alebo naopak počas tuhej zimy v podkroví príjemná teplota. Letné horúčavy riešia neviditeľné protislnečné pokovania v kombinácii so zatienením a tuhé zimné mrazy zasa trojité zasklenie so správnou zmesou plynov medzi sklami. Na solara.cz/reference nájdete mnoho už realizovaných projektov pre inšpiráciu.

Strešné dvere – riešenia pre terasy a strešné záhrady

Strešné terasy s vírivou vaňou, bylinkami či jedlými kríkmi. Sú jednoducho skvelé, ale často im chýba komfortný prístup. Na takéto miesto chceme vstúpiť po príjemnom schodisku, nie po mlynárskych schodoch či s ohnutým chrbtom. Strešné dvere Solara sú konštruované pre bežný sklon a šírku schodiskového ramena.

Bonusom je presvetlenie priestorov bytu, pretože strešné dvere sú plne presklené. Vysoký komfort nových strešných dverí Solara je daný tepelnoizolačným spracovaním, zasklením trojsklami či systémom Heat Mirror. Sú posuvné či výklopné, ovládané ručne či integrovanými elektromotormi s možnosťou dažďového a bezpečnostného senzora, s prípravou na zapojenie do systému inteligentného ovládania bytu.

Na solara.cz/produkty nájdete ďalšie informácie a množstvo referenčných fotografií.

Súvisiace články:

Najlepší celkový dizajn presklenia pamiatkových striech
Strešné dvere Solara
Krásny priestor medzi strechami
Presvetlenie strešného bytu v pamiatkovej zóne

Autor: Kateřina Motalová
Foto: Archív firmy Solara
reklama

Nové

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Kvalitné kompozitné drevo je ekologický materiál s mnohými prednosťami

Zverejnené 2.6. Dosky z WPC dokážu eliminovať väčšinu neduhov dreva a zároveň zachovať jeho najlepšie vlastnosti. Do akej miery však môže byť produkt vyrábaný zo zmesi dreva a polyméru schopný splniť čoraz väčšie nároky modernej spoločnosti na ekologickú šetrnosť? ísť na aktualitu

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Nový bytový dom v Žarošiciach je postavený z Ytongu a Silky

Zverejnené 30.5. Developer a staviteľ nového bytového domu v obci Žarošice si pórobetónový materiály Ytong, kombinovaný s vápenopieskovými tvárnicami Silka, vybral vďaka svojim dobrým skúsenostiam z predchádzajúcich projektov. Na stavbe sa uplatnili nielen tvárnice… ísť na článok

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Keď sa technický objekt dostane do rúk architektov. Základňa technických služieb Lysolaje

Zverejnené 3.6. Pri príprave projektu sme zistili, že na rozdiel od zahraničia vzniká či už na Slovensku, tak aj v susedných Čechách väčšina technických objektov bez architektonickej starostlivosti. Časté sú výrazné a nákladné stavby bez konceptu a kontextu, pri… ísť na článok

reklama