Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Rodinný dom v Rumunsku zdobí viacúrovňová terasa od českého výrobcu

Zverejnené: 23. 12. 2023

Majitelia domu v rumunskom kraji Jasy sa rozhodli pre stavbu novej terasy a vybrali si na to dosky z kompozitného dreva Terafest od českej spoločnosti WPC – Woodplastic. Na výslednú podobu stavby mala popri zvolenom materiáli kľúčový vplyv aj firma WPC Kraft, rumunský partner výrobcu dosiek, ktorá terasu nainštalovala.

Kompozitné drevo Terafest, výrobca WPC - Woodplastic

Župa Jasy v rumunskom Moldavsku je nielen krajom s bohatou históriou a podmanivou prírodou, ale aj s dobre fungujúcim priemyslom a obchodom. Originálna kombinácia kultúrneho dedičstva a malebných scenérií vytvára spolu s podnikavým duchom obyvateľov svojbytnú atmosféru, ktorá sa premieta aj do tunajších novostavieb. Napríklad takých, ako je dom s viacúrovňovou terasou od popredného európskeho výrobcu a dodávateľa dosiek Terafest z kompozitného dreva, českej spoločnosti WPC – Woodplastic, ktorá má svoje zastúpenie aj na Slovensku.

Terase sa podarilo prepojiť stavbu s jej okolím

Členitá rezidenčná budova situovaná do mierne zvlnenej krajiny východného Rumunska môže na prvý pohľad pôsobiť až príliš ambiciózne, ale dobre navrhnutej a precízne nainštalovanej terase sa podarilo dať exteriéru stavby jednotný poriadok a prepojiť estetiku s funkčnosťou. Veľkú zásluhu na vydarenom výsledku realizácie má nepochybne jeden z najspoľahlivejších a najskúsenejších zahraničných partnerov českého výrobcu dosiek, rumunská spoločnosť WPC Kraft.

Tá po dohode s investorom použila na inštaláciu plnoprofilové dosky Terafest radu Premium štandardnej šírky 137 mm, ktorých dĺžka bola upravená na zákazku. Vzhľadom na svetlú fasádu budovy padla voľba na jemný farebný odtieň Teak, ktorý skvele ladí nielen s objektom a s jeho béžovými soklami a múrikmi, ale aj s jeho bezprostredným okolím. Výsledný dojem podčiarkuje melírovaný, na dotyk takmer hebký povrch dosiek Natur Plus s prírodným dizajnom zvýrazňujúcim prirodzenú drevenú textúru celej terasy.

Kompozitné drevo Terafest, výrobca WPC - Woodplastic
Kompozitné drevo Terafest, výrobca WPC - Woodplastic

Stavba pôsobí kompaktne, atraktívne a dynamicky

Z výsledku je zrejmé, že vybudovanie terasy nie je v tomto prípade realizáciou iba jedného z mnohých architektonických prvkov, ale že ide o celkový koncept so zásadným vplyvom na životný štýl obyvateľov domu. Viacúrovňová terasa je s budovou plynule spojená prostredníctvom schodiska a ponúka tak možnosť využívania vonkajších priestorov ako ďalšie miesto pre bežné, ale aj slávnostné trávenie času členmi rodiny a ich priateľov. Celok pôsobí kompaktne, atraktívne a dynamicky.

Rezidencia s novou terasou demonštruje kvalitu kompozitného dreva zo stredočeských Bukovan. Aj tentoraz hrali pri výbere materiálu na stavbu terasy hlavnú úlohu jedinečné vlastnosti dosiek Terafest, ktoré odolávajú extrémnym poveternostným podmienkam, hnilobe a škodcom, čo zaisťuje dlhú životnosť terasy. Dosky sú minimálne nasiakavé a rezistentné voči bazénovej chémii i slanej vode a navyše nevyžadujú častú údržbu, a napriek tomu si udržujú krásu a vlastnosti dreva.

Kvalita dosiek z kompozitného dreva je daná zložením a výrobou

Tajomstvo kvalitného kompozitného dreva tkvie jednak v jeho zložení a za druhé v precíznej technológii, s pomocou ktorej sa dosky vyrábajú. Patentovaná zmes vybranej drevnej múčky z udržateľným spôsobom obhospodarovaných európskych lesov je obohacovaná o vysokohustotný panenský polyetylén, teda rovnaký typ odolného a zároveň zdravotne nezávadného materiálu, aký sa používa napríklad v nemocniciach alebo na výrobu hračiek.

Každá z recyklovateľných dosiek od WPC - Woodplastic disponuje rodným listom garantujúcim maximálnu kvalitu finálneho výrobku. To znamená, že taká doska bude minimálne 25 rokov plne funkčná bez nutnosti väčšej starostlivosti a bez zmeny svojich kľúčových vlastností. Veľký vplyv na prvotriednu akosť má aj americká laserová technológia výroby Strandex, s pomocou ktorej je možné docieliť dokonalý výsledok v podobe dosiek známych svojou odolnosťou a širokým spektrom dizajnových možností. www.woodplastic.sk

Súvisiace články:

Treláže z materiálu WoodPlastic zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave
Kvalitné drevoplastové kompozitné materiály WPC ponúkajú viac než len alternatívu
Naše terasy sú všade okrem Antarktídy
WoodPlastic® je ideálnym materiálom pre vonkajšie realizácie

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy WPC-Woodplastic
reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Metropolitná stanica v Lubline. Nový symbol mesta

Zverejnené 13.5. V poľskom meste Lublin bolo v januári tohto roku otvorená nová metropolitná stanica predstavujúca pre mesto nielen architektonickú chválu, ale predovšetkým funkciu primárneho dopravného uzlu. Okrem toho hlavnou prednosťou stanice skutočnosť, že… ísť na článok

reklama