Doživotná záruka na tehlový systém HELUZ
vyhľadávanie
Dnes je 20.5.

Švédska lodná spoločnosť si pre renováciu svojho sídla vybrala české kompozitné drevo

Zverejnené: 26. 10. 2023

Prístavná budova švédskeho lodného dopravcu zmenila svoju tvár. Na revitalizáciu starého objektu firma použila kompozitné dosky od českého výrobcu WPC – Woodplastic. Terasa, schodiská a obkladové panely z odolného materiálu Terafest® úspešne čelia náročnej klíme Severného mora a zároveň skvele zapadajú do prostredia, ktoré dbá na ekologickú šetrnosť a využitie prírodných materiálov.

Foto: Švédska spoločnosť Sirius Shipping využila české kompozitné drevo WPC Woodplastic.

Ostrov Donsö, ktorý leží zhruba 20 km juhozápadne od druhého najväčšieho švédskeho mesta Göteborg, má dlhú históriu námorného obchodu a lodnej dopravy. Niet divu, že práve tu má svoj domovský prístav švédska spoločnosť Sirius Shipping, ktorá prevádzkuje flotilu tankerov. Budova, v ktorej firma na najzápadnejšej výspe ostrova sídli, tu musí čeliť tým najnáročnejším klimatickým podmienkam.

Keď sa vedenie spoločnosti rozhodlo dlhoročný objekt opraviť, jednou z prvých vecí, ktorú riešilo, bola kvalita stavebného materiálu. Jednalo sa predovšetkým o fasádu a terasu, ktoré mali byť dostatočne odolné, ekologicky šetrné a pokiaľ možno bezúdržbové. Zároveň mali citlivo reflektovať okolité prostredie a odkazovať na tradičnú škandinávsku architektúru s jej veľkým dôrazom na prírodu.

O úspešnom výsledku renovácie rozhodujú detaily

Novú tvár budove vdýchli terasové dosky a obkladové panely z kompozitného dreva od českého výrobcu a dodávateľa WPC – Woodplastic. Z celého radu praktických aj estetických dôvodov sa ako najlepšia voľba pre daný projekt ukázali byť dosky Terafest® rady Natur Plus vo svetlom farebnom odtieni Teak s jemnou nepravidelnou pigmentáciou, ktorá dodáva terase prirodzený vzhľad.

Zdroj: WPC Woodplastic
Zdroj: WPC Woodplastic

O tom, aké dôležité sú detaily a aký veľký rozdiel môžu predstavovať, svedčí použitie kompozitných obkladových panelov Mini Star. Totožný odtieň ako v prípade terasových dosiek prepožičiava budove jednotný vzhľad a ich textúra a dizajn dodávajú celej stavbe unikátnu estetiku. Tieto panely nielenže zlepšujú výzor budovy, ale tiež zvyšujú jej odolnosť proti vonkajším vplyvom.

Kompozitné drevo Terafest® sa dokonale prispôsobí okoliu

Objekt renovovaný v atraktívnej kombinácii čiernobielej, lemovaný sýtou okolitou zeleňou a usadený pod oceľovo šedým škandinávskym nebom pôsobí sám o sebe zaujímavo. Ale to, čo z neho robí skutočný originál, je kombinácia všetkých tých tvarov a farieb doplnená o dizajnovo čisté línie terasy, schodiská a kompozitné obklady stien vykonané vo svetlo hnedom zamatovom odtieni.

A práve v tom tkvie jedna z najsilnejších stránok produktov zo stredočeských Bukovan – dokážu sa skvele prispôsobiť existujúcim podmienkam i predstavám investorov, doplniť zástavbu a pozdvihnúť ju na úplne novú úroveň. Veľkou výhodou je, že záujemca o terasu si môže v prípade dosiek Terafest® vyberať z niekoľkých profilov a z celého radu originálnych povrchov a farebných odtieňov.

Zdroj: WPC Woodplastic
Zdroj: WPC Woodplastic

Kvalitný materiál dosiek zaručuje skvelé vlastnosti terasy

Dosky od WPC – Woodplastic majú prirodzený vzhľad a sú príjemné na dotyk. Navyše ich možno ľahko udržiavať – nie je potrebné ich ošetrovať ako klasické drevo, stačí ich iba omiesť a opláchnuť. Materiál je recyklovateľný, neobsahuje PVC, ale len zdravotne úplne nezávadný polyetylén. Drevo, z ktorého sa vyrába, pochádza z európskych lesov obhospodarovaných trvalo udržateľným spôsobom.

Projekt revitalizácie prístavnej budovy na ostrove Donsö je dôkazom, čo sa dá dosiahnuť spojením špičkových materiálov, kreativity a kvalitnej práce. Partner českého výrobcu, švédska spoločnosť Woodplastic Scandinavia AB, ktorá terasu, schodiská a obklady realizovala, dokázala, že je možné zachovať históriu miesta a zároveň doň vniesť moderný život. www.woodplastic.sk

Súvisiace články:

Treláže z materiálu WoodPlastic zdobia nový rezidenčný objekt v Bratislave
Kvalitné drevoplastové kompozitné materiály WPC ponúkajú viac než len alternatívu
Naše terasy sú všade okrem Antarktídy
WoodPlastic® je ideálnym materiálom pre vonkajšie realizácie

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy WPC-Woodplastic
reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Zverejnené 20.5. Priestor pre sezónne aktivity v spojení so zázradou. Objekt, príkladne osadený do strmého svahu na hranici pozemku, charakterizuje surová materialita, subtílne detaily a rozsiahle zasklenie jedálenskej a pobytovej časti. ísť na článok

reklama