Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 21.5.

Vápenno-pieskové tvárnice Silka sú cestou k výbornej akustike rodinného domu

Zverejnené: 3. 11. 2023

Ak vás zaujíma akustika domu, tvárnice Silka sú správnou odpoveďou. Vysoká objemová hmotnosť materiálu sa priaznivo prejaví pri stavbách akustických stien a priečok. Vďaka prakticky identickému surovinovému zloženiu sú tieto tvárnice dokonale kompatibilné s uceleným stavebným systémom Ytong.

Silka tiež vďaka vysokej akumulačnej schopnosti veľmi pozitívne ovplyvní tepelný komfort vášho bývania. Jednoduché bude aj kotvenie bremien do vápenno-pieskového muriva: na jeden kotviaci bod môžete zavesiť často rovnako ťažké bremená, ako napr. v betóne. Pri vŕtaní však použite vrtáky a hmoždinky, ktoré sú vhodné do betónu.

Obvodové steny z tvárnic Silka musia byť vždy zateplené vhodným zatepľovacím systémom

Vzhľadom na vysokú objemovú hmotnosť vápenno-pieskových murovacích prvkov má Silka pomerne vysoký súčiniteľ tepelnej vodivosti materiálu. Zníženie tepelnej vodivosti muriva možno síce čiastočne dosiahnuť dierovaním murovacích prvkov, ale ani tieto odľahčené bloky neumožňujú návrh jednovrstvového obvodového muriva bez doplnenia tepelnou izoláciou. Výhody kombinácie obvodového plášťa, zloženého z hmotnej nosnej konštrukcie a tepelnej izolácie, sa významne prejavia najmä v letnom období. Pri vnútorných stenách budov sa pozitívne prejaví najmä vysoká akumulačná schopnosť tvárnic Silka, ktorá hrá pozitívnu úlohu v časovom posuve prestupu tepla obvodovými stenami. Tieto vlastnosti vytvárajú a prirodzene regulujú klímu vo vnútri budov.

Pohodlné a rýchle sú povrchové úpravy stien

Najčastejšou vnútornou povrchovou úpravou stien a priečok zo Silky je ručne či strojne nanášaná vápenno-cementová omietka. Pre steny z tvárnic Silka sú ideálne vnútorné systémové tepelnoizolačné omietky Ytong, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre tvárnice Ytong a Silka. So Silkou sú 100% kompatibilné, a navyše s nimi máte na výber dve možnosti povrchovej úpravy – buď vo forme omietky, alebo hladenej stierky.

Na úpravu rozmerov použite diamantové kotúče v ručnom el. náradí, alebo kotúčovú, vodou chladenú pílu

V porovnaní s pórobetónom Ytongu sa líši aj realizácia drážok a otvorov na inštaláciu rozvodov energie, dát a vody – drážky a zásuvky je lepšie vyfrézovať pomocou elektrického náradia, nie ručnou drážkovačkou.

Súvisiace články:

Veľkoformátové tvárnice v systéme Ytong
Nové veľkoformátové tvárnice Ytong, priečkový panel Ytong Jumbo a Silka Tempo

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Xella

Tagy

Tématické odbory

reklama

Nové

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Podlahy na Zámočku zvládla až liata tepelná izolácia ThermoWhite

Zverejnené 18.5. Ide o objekt menom Zámoček v juhočeskej obci Újazd, ktorý dlho a mimo pozornosti len opustený chátral. Zámok ale budil záujem, ktorý nakoniec vyústil nielen do jeho architektonicky hodnotnej obnovy, ale aj do realizácie jeho kvalitnej a súčasnej… ísť na článok

Ako vybrať strešné okná?

Ako vybrať strešné okná?

Zverejnené 16.5. Strešné okná sú v súčasnosti populárne. Na trhu je veľké množstvo druhov strešných okien od rôznych známych aj menej známych výrobcov. Pri ich výbere musíme zvážiť nielen estetickú stránku, ale predovšetkým tú praktickú. Ohľad je potrebné brať na… ísť na článok

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Čas strávený v exteriéri môže mať rozličné podoby. Záhradný dom v Novom Meste nad Váhom

Zverejnené 20.5. Priestor pre sezónne aktivity v spojení so zázradou. Objekt, príkladne osadený do strmého svahu na hranici pozemku, charakterizuje surová materialita, subtílne detaily a rozsiahle zasklenie jedálenskej a pobytovej časti. ísť na článok

reklama