Akcia HELUZ - Za pár eur v chládku!
vyhľadávanie
Dnes je 27.2.

Veľké posuvné strešné okná a dvere – dom ako kabriolet

Zverejnené: 13. 1. 2020

Strešné okná a dvere môžu byť pojaté unikátnym, decentným a elegantným spôsobom a vniesť do prevedenia strechy aj celého podkrovného priestoru kreativitu, ladnosť aj lepšie funkčné vlastnosti čo sa týka presvetlenia, poskytnutia výhľadu alebo možností využitia strechy.

Podkrovné bývanie je samo o sebe atraktívne a jedinečné. Láka k elektívnemu riešeniu strešných okien, terás a s tým súvisiacich pohodlných strešných dverí - vhodne navrhnuté strešné okná či strešný výstup presvetlia veľkú časť bytu a prinesú aj energetickú úsporu.

Strešné okná PERSPEKTIV

Záplava svetla v podkroví, maximálna možnosť otvorenia strechy a panoramatické výhľady, to sú hlavné prínosy inštalácie posuvných strešných okien Solara PERSPEKTIV. Luxusné, na mieru vyrábané okná PERSPEKTIV sú produktom českej spoločnosti Solara, ktorá s nimi žne úspechy po celej Európe. Konštrukčne sa plochy presklenia odsúvajú do strán nad krytinu strechy alebo nad pevnú presklenú časť. Posuvný systém je vhodný či už pre šikmé, tak aj pre ploché strechy.

Konštrukcia okien je z dreveného masívu, vonkajšie oplechovanie je možné voliť z rôznych druhov plechov. Systém posuvu vyvinutý pre náročné klimatické podmienky striech je vyrobený z nerezu a umožňuje ľahký a plynulý posuv. Okná sú osadené kvalitným zabudovaným kovaním, vybrať je možné z rôznych druhov kľučiek či elektroovládania, individuálne je riešené tiež zloženie skiel či zatienenia pre elimináciu prehrievania podkrovných priestorov.

Pri zabudovaní na úroveň podlahy môže veľké strešné okno slúžiť tiež k pohodlnému výstupu na strešnú terasu, kde tvorí praktické strešné dvere.

Strešným oknom na terasu

Strecha s vírivkou alebo napríklad s bylinkami, jedlými kríkmi a kompostérom. Jednoducho s čímkoľvek a to pokojne uprostred mesta - to vám sprístupnia strešné výstupy.

"Bývam v podkroví celý život. Tiež už mnoho rokov na stavbách robím dozor pri montáži strešných dverí a musím uznať, že otvorený priestor nad strechami je luxusný. Strešné terasy sú šikovným riešením ďalšieho rozmeru bývania a sprístupnenia jeho ďalšej funkcie. Vždy na mňa strešné terasy pôsobia exkluzívne a robia mi radosť - sú tak vzdušné," opisuje Jakub Formánek zo Solary, spoločnosti, ktorá sa na strešné dvere a posuvné strešné presklenie špecializuje.

Výstupový systém Solara je vhodný či už pre šikminy, tak aj ako výstup na plochú strechu.

Referencie a fotogaléria

Pozývame Vás na návštevu bohatej fotogalérie referencií z Čiech ale aj Nemecka, ktorá názorne predvádzajú variabilitu použitia či už posuvného systému Solara, tak aj strešných výstupov Solara a predstavujú mnoho príkladov, ako je možné strešné terasy pojať. Inšpirujte sa na www.solara.cz/referencie a doprajte svojmu podkroviu luxus a originalitu.

Súvisiace články:

Posuvné strešné okná Solara veľkých rozmerov
Ako dostať užívateľa bytu do voľného priestoru medzi strechami
Krásny priestor medzi strechami
Najlepší celkový dizajn presklenia pamiatkových striech

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Solara

Tématické odbory

reklama

Nové

Terasy WoodPlastic® ponúkajú svetovú  kvalitu

Terasy WoodPlastic® ponúkajú svetovú kvalitu

Zverejnené 24.2. Sú atraktívne a z funkčného hľadiska len ťažko prekonateľné. Každá z dosiek terasy od spoločnosti WPC – WoodPlastic je extrudovaná s pomocou špičkovej laserovej technológie Strandex. Základom výrobnej zmesi je kombinácia čistej, starostlivo… ísť na článok

Zistite, či sa k vám domov viac hodia vonkajšie screeny, alebo rolety

Zistite, či sa k vám domov viac hodia vonkajšie screeny, alebo rolety

Zverejnené 27.2. Áno, čítate správne. Výber vhodného tienenia by totiž mal vychádzať z vašich potrieb, očakávaní a spôsobu života. Vzhľadom na životnosť tienenia, ktoré vám môže slúžiť pekných pár rokov, by nemalo ísť o spontánnu voľbu ovplyvnenú len trendmi. Aj keď… ísť na článok

Dom v objatí prírody

Dom v objatí prírody

Zverejnené 26.2. Dom ukrytý medzi horami pri Žiline vyniká prepojením architektúry s okolím. Celkové vyznenie prirodzenosti a jednoduchosti podčiarkuje aj projekt záhrady, ktorá je inšpirovaná pôvodnými rastlinami a drevinami. Pôvodne chcel majiteľ pri výstavbe domu… ísť na článok

reklama