Malta HELUZ SIDI
vyhľadávanie
Dnes je 14.8.

Zavádzame na trh pojem strešné dvere

Zverejnené: 18. 11. 2019

Terasa na plochej streche, záhony, mestské včelárstvo, relaxačné zóny ... Krásny a slobodný priestor medzi strechami získava v súčasnosti mnoho zaujímavých podôb. "Mám také priestory rád, cítim sa tam dobre. A je mojou prácou aj koníčkom vyvíjať a vyrábať presklené strešné výstupy. Teraz na trh zavádzame pojem STREŠNÉ DVERE. Trošku vtipne, ale pravdivo uvádzam, že takto sprístupnené priestory nadchnú romantikov aj developérov. Prvý z nich si to užijú a druhí zarobia, "hovorí Jakub Formánek za vedenie českého výrobcu.

Šikovné riešenie vstupu na terasu, v kombinácii s pohodlnými strešnými dverami, predstavujú tepelno-izolačný stavebný prvok, ktorým presvetlíte a otvoríte prístupovú cestu na strechu. Získate tým príjemný sklon schodiska a požadovanú šírku vhodnú pre každodenné užívanie. "Žiadne rebríky a „skororebríky“. Vyvíjali sme skutočne dlhodobé riešenie pre moderné domy s plochou strechou aj stavby so šikmou škridlovou strechou. Pre pánov v klobúku aj dámy na podpätkoch. Na trh sme po niekoľkoročnom vývoji uviedli dva typové výrobky, ktoré riešia komfortnú cestu na strešnú terasu." Dopĺňa Jakub Formánek. Ide o POSUVNÉ STREŠNÉ DVERE a VÝKLOPNÉ STREŠNÉ DVERE.

Posuvné či výklopné strešné dvere Solara?

Obe koncepcie celopresklených strešných dverí Solara umožnia užívateľovi prejsť strešnou konštrukciou po schodisku s príjemným sklonom, dostatkom podchodzej výšky a čistým priechodom do 800 mm. Pridanou hodnotou je plná presvetlenosť priestoru. Dĺžka typových strešných dverí je 3,4 m, v skrátenom prevedení potom 2,8 m. Súčasťou podkladov Solara je aj odporúčaný návrh schodiskového ramena a tvar ostenia.

"Tieto dva výrobky sa líšia v niekoľkých technických parametroch. Prednosťami posuvného riešenia sú napríklad možnosť manuálneho ovládania, priameho výstupu zo schodiska či možnosť rozšírenia plochy o fixné zasklenie. Medzi pozitíva výklopného riešenia patrí úspora miesta na terase, menšie spád pre odvod dažďovej vody či výstup zo schodiska do ľavej/pravej strany“ uvádza Jakub Formánek.

Montáž výklopných strešných dverí Solara v univerzitnej aule v Prahe
Montáž výklopných strešných dverí Solara v univerzitnej aule v Prahe

Technika a dizajn typových strešných dverí Solara

Strešné dvere Solara sú osadené dizajnovým celopresahovým sklom, je možné ich vybaviť plnou zostavou elektroovládania vrátane integrovaných, skrytých elektrootváračov, senzorom vietor-dážď, bezpečnostným snímačom, záložným zdrojom a ďalšími užitočnými komponentmi. Obvodový golier je pripravený pre priame napojenie PVC alebo škridlovej krytiny. Strecha je tepelne najviac namáhaným miestom domu počas zimných aj letných výkyvov. Tepelno-izolačné spracovanie tu musí byť výborné; sklo, zdvojené tesnenie medzi rámom a krídlom. Veľmi teplý sendvič rámu strešných dverí preto patrí do základného prevedenia.

Posuvné strešné dvere Solara na streche pražského hostelu
Posuvné strešné dvere Solara na streche pražského hostelu

Fotogaléria referencii a poradenstvo k výrobku

Navštívte fotogalérie referencií na solara.cz/reference a využite možnosti poradenstva ku strešným dverám na obchod@solara.cz / 602 176 036. Prediskutovať môžete napríklad možnosti fungujúceho napojenia plochy pochôdzej terasy a jej správneho odvodnenia.

Súvisiace články:

Najlepší celkový dizajn presklenia pamiatkových striech
Strešné dvere Solara
Krásny priestor medzi strechami
Presvetlenie strešného bytu v pamiatkovej zóne

— kontakty —

SOLÁRA s.r.o.

E: obchod@solara.cz   T: +420 602 176 036   WWW: www.solara.cz

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Solara

Tématické odbory

reklama

Nové

Ťažká šikmá strecha z keramicko-betónových panelov HELUZ  je odolná, trvanlivá a tepelne aj zvukovo výborne izoluje

Ťažká šikmá strecha z keramicko-betónových panelov HELUZ je odolná, trvanlivá a tepelne aj zvukovo výborne izoluje

Zverejnené 13.8. Konštrukcia strechy z odolných masívnych keramicko-betónových panelov HELUZ má vysoký používateľský štandard. Medzi jej prednosti patrí trvanlivosť, výhodné statické priťaženie stavby, zvýšenie tepelnej akumulácie a zlepšenie zvukovej izolácie (Rw >… ísť na článok

Vonkajšie žalúzie – svetlo, energetika a vnútorná klíma vo vašich rukách

Vonkajšie žalúzie – svetlo, energetika a vnútorná klíma vo vašich rukách

Aktualizované 10.8. Vonkajšie žalúzie sú vysoko účinnou tieniacou technikou. Ich obľuba je na vzostupe a stávajú sa neodmysliteľným doplnkom moderných stavieb. Používajú sa tam, kde chceme dosiahnuť čo najväčšiu energetickú úspornosť budov, regulovať si vnútornú klímu… ísť na článok

Bytový dom Schichtgründe: veľkorysosť priestoru, zelených plôch aj terás

Bytový dom Schichtgründe: veľkorysosť priestoru, zelených plôch aj terás

Zverejnené 14.8. Vo štvrtok 30. júla organizovala DELTA prehliadku jedného z najväčších bytových projektov dokončených vo Viedni v roku 2020. Rezidenčný komplex Schichtgründe sa nachádza v 21. okrsku mesta Viedeň, ktorý bol zvolený za oblasť budúceho rozvoja mesta… ísť na článok

reklama