YTONG - Kompletné stavebné riešenie od pivnice po strechu
vyhľadávanie
Dnes je 21.1.

Zavádzame na trh pojem strešné dvere

Zverejnené: 18. 11. 2019

Terasa na plochej streche, záhony, mestské včelárstvo, relaxačné zóny ... Krásny a slobodný priestor medzi strechami získava v súčasnosti mnoho zaujímavých podôb. "Mám také priestory rád, cítim sa tam dobre. A je mojou prácou aj koníčkom vyvíjať a vyrábať presklené strešné výstupy. Teraz na trh zavádzame pojem STREŠNÉ DVERE. Trošku vtipne, ale pravdivo uvádzam, že takto sprístupnené priestory nadchnú romantikov aj developérov. Prvý z nich si to užijú a druhí zarobia, "hovorí Jakub Formánek za vedenie českého výrobcu.

Šikovné riešenie vstupu na terasu, v kombinácii s pohodlnými strešnými dverami, predstavujú tepelno-izolačný stavebný prvok, ktorým presvetlíte a otvoríte prístupovú cestu na strechu. Získate tým príjemný sklon schodiska a požadovanú šírku vhodnú pre každodenné užívanie. "Žiadne rebríky a „skororebríky“. Vyvíjali sme skutočne dlhodobé riešenie pre moderné domy s plochou strechou aj stavby so šikmou škridlovou strechou. Pre pánov v klobúku aj dámy na podpätkoch. Na trh sme po niekoľkoročnom vývoji uviedli dva typové výrobky, ktoré riešia komfortnú cestu na strešnú terasu." Dopĺňa Jakub Formánek. Ide o POSUVNÉ STREŠNÉ DVERE a VÝKLOPNÉ STREŠNÉ DVERE.

Posuvné či výklopné strešné dvere Solara?

Obe koncepcie celopresklených strešných dverí Solara umožnia užívateľovi prejsť strešnou konštrukciou po schodisku s príjemným sklonom, dostatkom podchodzej výšky a čistým priechodom do 800 mm. Pridanou hodnotou je plná presvetlenosť priestoru. Dĺžka typových strešných dverí je 3,4 m, v skrátenom prevedení potom 2,8 m. Súčasťou podkladov Solara je aj odporúčaný návrh schodiskového ramena a tvar ostenia.

"Tieto dva výrobky sa líšia v niekoľkých technických parametroch. Prednosťami posuvného riešenia sú napríklad možnosť manuálneho ovládania, priameho výstupu zo schodiska či možnosť rozšírenia plochy o fixné zasklenie. Medzi pozitíva výklopného riešenia patrí úspora miesta na terase, menšie spád pre odvod dažďovej vody či výstup zo schodiska do ľavej/pravej strany“ uvádza Jakub Formánek.

Montáž výklopných strešných dverí Solara v univerzitnej aule v Prahe
Montáž výklopných strešných dverí Solara v univerzitnej aule v Prahe

Technika a dizajn typových strešných dverí Solara

Strešné dvere Solara sú osadené dizajnovým celopresahovým sklom, je možné ich vybaviť plnou zostavou elektroovládania vrátane integrovaných, skrytých elektrootváračov, senzorom vietor-dážď, bezpečnostným snímačom, záložným zdrojom a ďalšími užitočnými komponentmi. Obvodový golier je pripravený pre priame napojenie PVC alebo škridlovej krytiny. Strecha je tepelne najviac namáhaným miestom domu počas zimných aj letných výkyvov. Tepelno-izolačné spracovanie tu musí byť výborné; sklo, zdvojené tesnenie medzi rámom a krídlom. Veľmi teplý sendvič rámu strešných dverí preto patrí do základného prevedenia.

Posuvné strešné dvere Solara na streche pražského hostelu
Posuvné strešné dvere Solara na streche pražského hostelu

Fotogaléria referencii a poradenstvo k výrobku

Navštívte fotogalérie referencií na solara.cz/reference a využite možnosti poradenstva ku strešným dverám na obchod@solara.cz / 602 176 036. Prediskutovať môžete napríklad možnosti fungujúceho napojenia plochy pochôdzej terasy a jej správneho odvodnenia.

Súvisiace články:

Najlepší celkový dizajn presklenia pamiatkových striech
Strešné dvere Solara
Krásny priestor medzi strechami
Presvetlenie strešného bytu v pamiatkovej zóne

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Solara

Tématické odbory

reklama

Nové

Viac času v prírode by rado trávilo až 95 % Slovákov

Viac času v prírode by rado trávilo až 95 % Slovákov

Zverejnené 18.1. Súčasné trendy v životnom štýle upozorňujú na to, že čas strávený v prírode prospieva zdraviu. Nielen fyzickému, ale aj psychickému. Práve teraz v zimnom období čoraz viac ľudí pociťuje nedostatok denného svetla a čerstvého vzduchu. ísť na článok

Architektúra a dizajn dopravných terminálov

Architektúra a dizajn dopravných terminálov

Zverejnené 15.1. S výstavbou moderných, mnohokrát až futuristických dopravných terminálov sa doslova roztrhlo vrece a po celom svete vznikajú ohromujúce stavby tohto typu. Dôraz je pritom kladený nielen na vonkajší efekt, ale tiež na interiéry, ktorými cestujúci… ísť na článok

Zlatá strecha na ostrovnej hale v Lindau

Zlatá strecha na ostrovnej hale v Lindau

Zverejnené 20.1. Mimoriadna poloha Ostrovnej haly a predovšetkým jej veľkolepá funkcia, ktorú plní, ju predurčili k rekonštrukcii, ktorej výsledok dnes oslňuje a prekvapuje. Unikátny objekt, kde sa okrem iného stretávajú aj nositelia Nobelovej ceny, bol obdarený… ísť na článok

reklama