Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 3.12.

Zavádzame na trh pojem strešné dvere

Zverejnené: 18. 11. 2019

Terasa na plochej streche, záhony, mestské včelárstvo, relaxačné zóny ... Krásny a slobodný priestor medzi strechami získava v súčasnosti mnoho zaujímavých podôb. "Mám také priestory rád, cítim sa tam dobre. A je mojou prácou aj koníčkom vyvíjať a vyrábať presklené strešné výstupy. Teraz na trh zavádzame pojem STREŠNÉ DVERE. Trošku vtipne, ale pravdivo uvádzam, že takto sprístupnené priestory nadchnú romantikov aj developérov. Prvý z nich si to užijú a druhí zarobia, "hovorí Jakub Formánek za vedenie českého výrobcu.

Šikovné riešenie vstupu na terasu, v kombinácii s pohodlnými strešnými dverami, predstavujú tepelno-izolačný stavebný prvok, ktorým presvetlíte a otvoríte prístupovú cestu na strechu. Získate tým príjemný sklon schodiska a požadovanú šírku vhodnú pre každodenné užívanie. "Žiadne rebríky a „skororebríky“. Vyvíjali sme skutočne dlhodobé riešenie pre moderné domy s plochou strechou aj stavby so šikmou škridlovou strechou. Pre pánov v klobúku aj dámy na podpätkoch. Na trh sme po niekoľkoročnom vývoji uviedli dva typové výrobky, ktoré riešia komfortnú cestu na strešnú terasu." Dopĺňa Jakub Formánek. Ide o POSUVNÉ STREŠNÉ DVERE a VÝKLOPNÉ STREŠNÉ DVERE.

Posuvné či výklopné strešné dvere Solara?

Obe koncepcie celopresklených strešných dverí Solara umožnia užívateľovi prejsť strešnou konštrukciou po schodisku s príjemným sklonom, dostatkom podchodzej výšky a čistým priechodom do 800 mm. Pridanou hodnotou je plná presvetlenosť priestoru. Dĺžka typových strešných dverí je 3,4 m, v skrátenom prevedení potom 2,8 m. Súčasťou podkladov Solara je aj odporúčaný návrh schodiskového ramena a tvar ostenia.

"Tieto dva výrobky sa líšia v niekoľkých technických parametroch. Prednosťami posuvného riešenia sú napríklad možnosť manuálneho ovládania, priameho výstupu zo schodiska či možnosť rozšírenia plochy o fixné zasklenie. Medzi pozitíva výklopného riešenia patrí úspora miesta na terase, menšie spád pre odvod dažďovej vody či výstup zo schodiska do ľavej/pravej strany“ uvádza Jakub Formánek.

Montáž výklopných strešných dverí Solara v univerzitnej aule v Prahe
Montáž výklopných strešných dverí Solara v univerzitnej aule v Prahe

Technika a dizajn typových strešných dverí Solara

Strešné dvere Solara sú osadené dizajnovým celopresahovým sklom, je možné ich vybaviť plnou zostavou elektroovládania vrátane integrovaných, skrytých elektrootváračov, senzorom vietor-dážď, bezpečnostným snímačom, záložným zdrojom a ďalšími užitočnými komponentmi. Obvodový golier je pripravený pre priame napojenie PVC alebo škridlovej krytiny. Strecha je tepelne najviac namáhaným miestom domu počas zimných aj letných výkyvov. Tepelno-izolačné spracovanie tu musí byť výborné; sklo, zdvojené tesnenie medzi rámom a krídlom. Veľmi teplý sendvič rámu strešných dverí preto patrí do základného prevedenia.

Posuvné strešné dvere Solara na streche pražského hostelu
Posuvné strešné dvere Solara na streche pražského hostelu

Fotogaléria referencii a poradenstvo k výrobku

Navštívte fotogalérie referencií na solara.cz/reference a využite možnosti poradenstva ku strešným dverám na obchod@solara.cz / 602 176 036. Prediskutovať môžete napríklad možnosti fungujúceho napojenia plochy pochôdzej terasy a jej správneho odvodnenia.

Súvisiace články:

Najlepší celkový dizajn presklenia pamiatkových striech
Strešné dvere Solara
Krásny priestor medzi strechami
Presvetlenie strešného bytu v pamiatkovej zóne

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy Solara

Tématické odbory

reklama

Nové

V Michalovciach postavili bytové domy rýchlejšie vďaka veľkoformátu

V Michalovciach postavili bytové domy rýchlejšie vďaka veľkoformátu

Zverejnené 2.12. Projekt bytových domov R+R Rezidence v Michalovciach ponúka moderné a nadštandardné bývanie. V súčasnosti sa v rezorte nachádzajú dva bytové domy so 68 bytovými jednotkami. Pri projektovaní domov sa uplatnila služba digitálneho plánovania Xella blue… ísť na článok

Dokonalý vzhľad, odolný materiál: Nový rodinný dom má terasu aj obloženie zábradlia z kompozitného dreva Terafest

Dokonalý vzhľad, odolný materiál: Nový rodinný dom má terasu aj obloženie zábradlia z kompozitného dreva Terafest

Zverejnené 30.11. Kompozitné drevo dnes nachádza svoje uplatnenie nielen pri stavbe terás, ale aj plotov alebo obkladov stien, a to ako u súkromných subjektov, tak aj v priestoroch určených verejnosti. Jedná sa o moderný, atraktívny a na dotyk príjemný materiál,… ísť na článok

Čím sa riadiť pri výbere vchodových dverí?

Čím sa riadiť pri výbere vchodových dverí?

Zverejnené 1.12. Vchodové dvere sú jedným z najnamáhavejších prvkov na dome, musia jeho obyvateľov chrániť pred nepriazňou počasia či potenciálnym narušiteľom. Ide o dlhodobú investíciu, preto sa odporúča, aby ste ich výber konzultovali s odborníkom. ísť na článok

reklama