Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 28.2.

Zdravšie pracovné prostredie v súlade s udržateľnosťou

Zverejnené: 15. 2. 2021

Človek strávi v práci tretinu dňa, niekto aj dlhšie. Mnoho zamestnávateľov sa preto snaží, aby svojim zamestnancom vytvorili zdravé pracovné prostredie, v ktorom sa budú cítiť nielen komfortne, ale aj bezpečne. Určité zmeny na pracovisku navyše môžu viesť k väčšej efektivite práce a zároveň napomôcť aj k ochrane životného prostredia.

Súčasná situácia spojená s koronavírusovou pandémiou si na mnohých miestach vyžiadala určité hygienické opatrenia a zároveň sa zvýšili nároky na čistotu prostredia. Meniaci sa prístup k hygiene tiež pravdepodobne významne ovplyvní spôsob, akým budú architekti a inštalatéri pristupovať k svojej práci. Coen van Oostrom, zakladateľ a CEO spoločnosti EDGE, predvída, že rastúce nároky na hygienu budú hrať kľúčovú úlohu pri budovaní novej generácie pracovísk. „Popri udržateľnom rozvoji bude náš prístup k zdraviu definovať spôsob, akým staviame a navrhujeme domy, kancelárie a ďalšie budovy, v ktorých sa stretávajú ľudia," hovorí. Do popredia sa dostanú inteligentné architektonické koncepty a inovatívne kúpeľňové a kuchynské riešenia.

Bezdotykové ovládanie

Portfólio takýchto riešení sa počas niekoľkých posledných rokov podarilo vyvinúť spoločnosti GROHE, ktorá má v segmente sanitárnej techniky viac ako štyridsaťročné skúsenosti. Jej bezdotykové vodovodné batérie riadené infračerveným senzorom sú spoľahlivé a predstavujú veľmi výhodnú investíciu, pretože vďaka presnému spínaniu napomáhajú šetriť vodu. Navyše znižujú riziko prenosu baktérií a vírusov na minimum. Aj takáto zdanlivá maličkosť môže zamestnancom spríjemniť ich fungovanie na pracovisku, pretože potreba dotýkať sa bežnej vodovodnej batérie, najmä na verejných miestach, sa čím ďalej viac stáva neprijateľnou. V kombinácii so systémom Power Box toto riešenie predstavuje tiež spôsob, ako šetriť nielen vodu, ale aj elektrickú energiu. Zakaždým, keď je batéria spustená, integrovaná turbína premieňa kinetickú energiu tečúcej vody na elektrickú energiu. Iba 60 sekúnd, kedy voda tečie, zaistí energiu na napájanie batérie po dobu 24 hodín.

Bezdotykové ovládanie sa ale netýka len umývadlových batérií. Infračerveným senzorom GROHE je možné vybaviť tiež pisoáre, toalety a sprchy. Vybrané produkty tejto značky možno navyše prepojiť so smart telefónom či tabletom a sledovať spotrebu vody, počet automatických spláchnutí či koľkokrát bola automaticky spustená tepelná dezinfekcia.

Elegantné prevedenie

Popri výhodách, ktoré výrobky GROHE prinášajú, sú aj ozdobou každého interiéru. Oblé tvary vodovodnej batérie Essence E vnesú do hotelovej kúpeľne nádych luxusu, nadčasový a minimalistický dizajn Eurosmart CE ocenia napríklad prevádzkovatelia letísk či športových zariadení a kubistická batéria Eurocube E s ostrými líniami sa stane výrazným doplnkom nejednej administratívne budovy.

Čistá voda

Každý zamestnanec tiež určite ocení, keď bude mať počas celej pracovnej doby k dispozícii vychladenú, filtrovanú, prípadne aj perlivú vodu. S kuchynským systémom GROHE Blue to však možno zariadiť aj s ohľadom na životné prostredie. Tento systém umožní nielen ľahkú a rýchlu prípravu chladených nápojov, ale tiež je vďaka nemu možné obmedziť spotrebu plastových fliaš, výrobného odpadu a znížiť uhlíkovú stopu. Navyše úplne odpadnú starosti spojené s nákupom, prepravou a skladovaním balenej vody.

GROHE Blue je vybavený vysoko výkonným filtrom, ktorý vodu z kohútiku zbaví chlóru a nečistôt, prepožičia jej sviežu a lahodnejšiu chuť, prípadne ju obohatí o magnézium. Zároveň vodu vychladí na 6 až 10 °C, čo je pre organizmus ideálna teplota. Pomocou tlačidlového ovládania vybaveného LED podsvietením si navyše každý môže zvoliť buď perlivú, jemne perlivú alebo neperlivú vodu, presne podľa svojej chuti.

Aj samotná spoločnosť GROHE sa snaží ísť cestou ochrany životného prostredia. V rámci iniciatívy GROHE goes ZERO prešlo všetkých päť výrobných závodov po celom svete a logistické centrá v Nemecku na ekologickú elektrinu. Od apríla roku 2020 sa GROHE snaží vyrovnávať nevyhnuteľné emisie CO2 prostredníctvom dvoch kompenzačných projektov a v priebehu roku 2021 je ambíciou spoločnosti tiež úplná eliminácia jednorázových plastov v baleniach.

Súvisiace články:

Autor: Kolektív autorov
Foto: Archív firmy GROHE
reklama

Nové

Vonkajšia tieniaca technika – typy, výhody a funkcie

Vonkajšia tieniaca technika – typy, výhody a funkcie

Zverejnené 25.2. Dnešná výstavba mieri až k nulovej energetickej spotrebe, ale takmer prehliada slnečnú energiu. Ak nás zaujíma skutočná tepelná ochrana domu a reálna suma, ktorú zaplatíme za vykurovanie, prípadne letné chladenie, potom neprehliadajte vonkajšie… ísť na článok

Reflexná tepelná izolácia SuperFOIL chráni budovu v lete aj v zime

Reflexná tepelná izolácia SuperFOIL chráni budovu v lete aj v zime

Zverejnené 28.2. SuperFOIL je tepelnoizolačná technológia, ktorá poskytuje vysoko účinnú tepelnú izoláciu tým, že bráni prechodu tepla medzerou pri vedení, prúdení a sálaní. Pracuje hlavne so skutočnosťou, že vo stavebných vzduchových medzerách je nielen vo fyzike,… ísť na článok

Čo nové majú screenové rolety MINIROL v roku 2021

Čo nové majú screenové rolety MINIROL v roku 2021

Zverejnené 27.2. Od roku 2010, keď sme v BUILDING Shutter Systems zahájili výrobu nového produktu –⁠ screenových clôn⁠ pod značkou MINIROL – ich popularita medzi zákazníkmi stále rastie. Táto skutočnosť aj vzťah k vývoju a posúvaniu hraníc výroby a dizajnu produktov… ísť na článok

reklama