Woodplastic - výrobca kvalitných
WPC terás, plotov a obkladov
vyhľadávanie
Dnes je 28.11.

5 dôvodov, prečo si zadovážiť vonkajšie rolety

Zverejnené: 13. 11. 2023

Vonkajšie rolety zlepšia vaše bývanie v mnohých smeroch. Od bezpečnosti po úsporu energie. Čítajte ďalej a zistíte, prečo sú vonkajšie rolety tým pravým riešením pre váš domov.

Zdroj: MINIROL

Vonkajšie rolety – 5 hlavných výhod

Vonkajšie rolety nie sú len módnym doplnkom moderných domov. Prinášajú viacero praktických výhod, ktoré zvyšujú komfort a zabezpečenie vášho domova.

Ak stále váhate, tu je 5 dôvodov, prečo by ste mali zvážiť ich inštaláciu:

Bezpečnosť
Vonkajšie rolety poskytujú ďalšiu vrstvu zabezpečenia. Keď sú úplne spustené, stávajú sa robustnou bariérou proti nepozvaným hosťom.

Energetická účinnosť
Rolety znižujú množstvo slnečného žiarenia prenikajúceho do interiéru, čo môže znížiť potrebu klimatizácie. V zime, naopak, udržujú teplo vnútri, vďaka čomu šetria náklady na vykurovanie.

Ochrana pred poveternostnými vplyvmi Či už ide o prudký dážď, krúpy alebo silný vietor, vonkajšie rolety môžu chrániť vaše okná a vnútorné priestory.

Zvýšené súkromie Spustenie roliet vám dopraje pokoj a súkromie. Vonkajšie aj screenové rolety doprajú súkromie a navyše aj možnosť kontrolovať množstvo svetla v miestnosti.

Jednoduchá údržba Vonkajšie rolety sú navrhnuté tak, aby odolávali nástrahám počasia, čo znamená minimálnu údržbu.

Zdroj: Studio Harmony, shutterstock
Zdroj: Studio Harmony, shutterstock

Ako maximalizovať úspory vonkajších roliet?

Vonkajšie rolety s inteligentným riadiacim systémom predstavujú ideálnu kombináciu na maximalizáciu energetických úspor vášho domova. Vzdialené ovládanie cez mobilnú aplikáciu vám umožní reagovať na zmeny počasia, aj keď nie ste doma. Vďaka automatizovanému časovaniu, snímačom detekujúcim intenzitu slnečného žiarenia a integrácii s inteligentnými domácimi systémami môžete dosiahnuť optimálne vykurovanie a chladenie vášho domova.

Súvisiace články:

Screenové rolety v pergolách
Minirol - príjemný chládok aj dostatok denného svetla
Vonkajšie tienenie okien a jeho vplyv na vnútorné prostredie

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o., Shutterstock
reklama

Nové

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Rodinný dom, ktorý čerpá energiu zo slnka

Aktualizované 28.11. Bývať v dome, ktorého bežná prevádzka, teda vykurovanie, chladenie a vetranie, sa sčasti či úplne zaobíde bez energetickej prípojky, priťahuje snáď každého. Avšak návrh a realizáciu takého domu súčasná slovenská stavebná fyzika nevie uchopiť,… ísť na článok

Dekorácie a farby jesene 2023

Dekorácie a farby jesene 2023

Zverejnené 24.11. Jeseň je už definitívne tu a s ňou aj sychravé a chladné počasie. Núti nás to teda tráviť viac času v pohodlí domova. A aby sme sa doma cítili príjemne, je potrebné upraviť si interiér podľa vlastných predstáv. V nasledujúcom článku prinášame… ísť na článok

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

FUSION: Rolety, ktoré zmenia váš pohľad na svet

Zverejnené 28.11. Čo keby sme vám povedali, že existuje spôsob, ako preniesť do vášho domova esenciu vonných diaľok a kúzelných miest? Objavte FUSION, novú kolekciu dizajnových potlačí pre látkové rolety od spoločnosti Bematech, s ktorou sa môžete preniesť v… ísť na článok

reklama