THERMO|SOLAR - slnečné termické kolektory a kotly na biomasu
vyhľadávanie
Dnes je 20.6.

5 dôvodov, prečo si zadovážiť vonkajšie rolety

Zverejnené: 13. 11. 2023

Vonkajšie rolety zlepšia vaše bývanie v mnohých smeroch. Od bezpečnosti po úsporu energie. Čítajte ďalej a zistíte, prečo sú vonkajšie rolety tým pravým riešením pre váš domov.

Zdroj: MINIROL

Vonkajšie rolety – 5 hlavných výhod

Vonkajšie rolety nie sú len módnym doplnkom moderných domov. Prinášajú viacero praktických výhod, ktoré zvyšujú komfort a zabezpečenie vášho domova.

Ak stále váhate, tu je 5 dôvodov, prečo by ste mali zvážiť ich inštaláciu:

Bezpečnosť
Vonkajšie rolety poskytujú ďalšiu vrstvu zabezpečenia. Keď sú úplne spustené, stávajú sa robustnou bariérou proti nepozvaným hosťom.

Energetická účinnosť
Rolety znižujú množstvo slnečného žiarenia prenikajúceho do interiéru, čo môže znížiť potrebu klimatizácie. V zime, naopak, udržujú teplo vnútri, vďaka čomu šetria náklady na vykurovanie.

Ochrana pred poveternostnými vplyvmi Či už ide o prudký dážď, krúpy alebo silný vietor, vonkajšie rolety môžu chrániť vaše okná a vnútorné priestory.

Zvýšené súkromie Spustenie roliet vám dopraje pokoj a súkromie. Vonkajšie aj screenové rolety doprajú súkromie a navyše aj možnosť kontrolovať množstvo svetla v miestnosti.

Jednoduchá údržba Vonkajšie rolety sú navrhnuté tak, aby odolávali nástrahám počasia, čo znamená minimálnu údržbu.

Zdroj: Studio Harmony, shutterstock
Zdroj: Studio Harmony, shutterstock

Ako maximalizovať úspory vonkajších roliet?

Vonkajšie rolety s inteligentným riadiacim systémom predstavujú ideálnu kombináciu na maximalizáciu energetických úspor vášho domova. Vzdialené ovládanie cez mobilnú aplikáciu vám umožní reagovať na zmeny počasia, aj keď nie ste doma. Vďaka automatizovanému časovaniu, snímačom detekujúcim intenzitu slnečného žiarenia a integrácii s inteligentnými domácimi systémami môžete dosiahnuť optimálne vykurovanie a chladenie vášho domova.

Súvisiace články:

Screenové rolety v pergolách
Minirol - príjemný chládok aj dostatok denného svetla
Vonkajšie tienenie okien a jeho vplyv na vnútorné prostredie

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o., Shutterstock
reklama

Nové

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Strechy Ruukki vyrobené z bezfosílnej ocele SSAB pre luxusný rezort Sunday Morning vo fínskom Laponsku

Zverejnené 14.6. Ruukki Construction, súčasť spoločnosti SSAB, podpísala zmluvu s cestovnou kanceláriou Experience Pyhä Oy na dodávku striech Ruukki® Classic LowCarbon vyrobených z ocele SSAB Fossil-free™ pre ekologickú dovolenkovú destináciu investičnej spoločnosti… ísť na článok

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Tehlový systém HELUZ je odpoveďou na každú otázku

Zverejnené 13.6. Ak chystáte hrubú stavbu rodinného domu, môže vás tento text obohatiť, inšpirovať a dobre nasmerovať. Váš budúci dom nie je len strecha nad obvodovými stenami a oknami. Je to organizmus, ktorý už v „plienkach“, tj. pred zahájením výstavby, žije s… ísť na článok

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zavítate na KVIFF? Tieto skvosty si nemôžete nechať vo Varoch ujsť

Zverejnené 19.6. Či už sa tento rok chystáte navštíviť Medzinárodný filmový festival, ktorý sa koná od 28. júna do 6. júla, alebo sa chcete do Karlových Varov pozrieť mimo hlavnej návštevníckej sezóny, máme pre vás zoznam architektonických skvostov, ktoré by ste pri… ísť na článok

reklama