HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 24.5.

Aký typ roliet sa hodí pre vašu stavbu?

Zverejnené: 5. 5. 2022

Počuli ste už o vonkajších roletách? Tí, ktorí ich majú doma, si už bývanie bez nich nedokážu predstaviť. V ponuke je však viacero druhov – poradíme vám, podľa čoho vyberať.

Vonkajšie rolety sa vďaka svojim výhodám čoraz častejšie objavujú v domácnostiach. Navonok pôsobia moderne a elegantne, vnútri skrývajú veľké schopnosti. Dokonale zatienia okná na akomkoľvek type budovy (rodinnom dome, byte či dokonca na verejných budovách), znižujú výdaje za vykurovanie a klimatizáciu a dokonca vaše bývanie dokážu zabezpečiť a odhlučniť. Je mnoho dôvodov, prečo im povedať áno. Len si treba vybrať správny typ.

Typy vonkajších roliet

Vonkajšie rolety ponúka väčšina výrobcov v niekoľkých typoch. Napríklad u výrobcu BUILDING Shutter Systems si vyberiete pod značkou Minirol:

Predokenné rolety: vhodné pre dodatočnú montáž na budovu, pre novostavby ideálne po dokončení omietok. Nad oknom je zabudovaný viditeľný box.

Zaomietacie rolety: Elegantné riešenie, ktoré treba premyslieť pred rekonštrukciou či samotnou stavbou. Roletový box nie je viditeľný, montuje sa totiž pod omietku.

Nadokenné rolety: Vyberte si, či chcete box viditeľný, alebo skrytý pod omietkou. Tento systém sa zabudováva vcelku s oknom.

Rolety do prekladov HELUZ: Skvelá voľba pre novostavby. Roletový systém sa v tomto prípade zabudováva priamo do prekladu nad oknom.

A ak už teraz viete, že v oknách potrebujete mať v každej situácii siete proti hmyzu zabraňujúce vniknutiu otravného hmyzu do interiéru, poteší vás, že rolety Minirol môžete objednať s už integrovanou sieťou.

Ovládajte rolety na diaľku

Veľkou vychytávkou, ktorou disponujú všetky vyššie spomínané typy vonkajších roliet, je možnosť elektrického ovládania. Zabudnite na ručné vyťahovanie a sťahovanie roliet každé ráno a večer. Vďaka možnosti napojenia roliet na inteligentnú domácnosť si nastavíte stiahnutie či vytiahnutie tienenia podľa vlastného režimu a už sa o nič viac nemusíte starať.

Máte už jasnejšie vo výbere vonkajšieho tienenia? Ak vás zaujíma konkrétna cenová ponuka, neváhajte navštíviť web minirol.sk a zaslať im nezáväzný dopyt.

Súvisiace články:

Screenové rolety v pergolách
Vonkajšie tienenie okien a jeho vplyv na vnútorné prostredie

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.
reklama

Nové

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Zverejnené 23.5. Investori kládli dôraz na použitie neškodných prírodných materiálov, teda minimum plastov a ďalších komponentov zaťažujúcich životné prostredie aj zdravie obyvateľov domu. Preto zvolili stavbu domu z tehál HELUZ FAMILY 2in1 a HELUZ FAMILY. ísť na článok

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Zverejnené 20.5. Otvorte okná bez obáv z otravného hmyzu. Komáre alebo osy sa do vášho interiéru nedostanú vďaka sieťam proti hmyzu. Neprenikne nimi totiž ani muška! ísť na článok

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Zverejnené 24.5. Nová strecha rozhodne nie je lacnou záležitosťou a preto by sme nemali jej výber podceniť. Na trhu je dnes možné dostať veľké množstvo strešných krytín. Môžeme vyberať medzi rôznymi materiálmi, tvarmi aj farbami. Poradíme, aké parametre pri kúpe… ísť na článok

reklama