Screenové clony - rolety proti slnku
vyhľadávanie
Dnes je 20.3.

Aký typ roliet sa hodí pre vašu stavbu?

Zverejnené: 5. 5. 2022

Počuli ste už o vonkajších roletách? Tí, ktorí ich majú doma, si už bývanie bez nich nedokážu predstaviť. V ponuke je však viacero druhov – poradíme vám, podľa čoho vyberať.

Vonkajšie rolety sa vďaka svojim výhodám čoraz častejšie objavujú v domácnostiach. Navonok pôsobia moderne a elegantne, vnútri skrývajú veľké schopnosti. Dokonale zatienia okná na akomkoľvek type budovy (rodinnom dome, byte či dokonca na verejných budovách), znižujú výdaje za vykurovanie a klimatizáciu a dokonca vaše bývanie dokážu zabezpečiť a odhlučniť. Je mnoho dôvodov, prečo im povedať áno. Len si treba vybrať správny typ.

Typy vonkajších roliet

Vonkajšie rolety ponúka väčšina výrobcov v niekoľkých typoch. Napríklad u výrobcu BUILDING Shutter Systems si vyberiete pod značkou Minirol:

Predokenné rolety: vhodné pre dodatočnú montáž na budovu, pre novostavby ideálne po dokončení omietok. Nad oknom je zabudovaný viditeľný box.

Zaomietacie rolety: Elegantné riešenie, ktoré treba premyslieť pred rekonštrukciou či samotnou stavbou. Roletový box nie je viditeľný, montuje sa totiž pod omietku.

Nadokenné rolety: Vyberte si, či chcete box viditeľný, alebo skrytý pod omietkou. Tento systém sa zabudováva vcelku s oknom.

Rolety do prekladov HELUZ: Skvelá voľba pre novostavby. Roletový systém sa v tomto prípade zabudováva priamo do prekladu nad oknom.

A ak už teraz viete, že v oknách potrebujete mať v každej situácii siete proti hmyzu zabraňujúce vniknutiu otravného hmyzu do interiéru, poteší vás, že rolety Minirol môžete objednať s už integrovanou sieťou.

Ovládajte rolety na diaľku

Veľkou vychytávkou, ktorou disponujú všetky vyššie spomínané typy vonkajších roliet, je možnosť elektrického ovládania. Zabudnite na ručné vyťahovanie a sťahovanie roliet každé ráno a večer. Vďaka možnosti napojenia roliet na inteligentnú domácnosť si nastavíte stiahnutie či vytiahnutie tienenia podľa vlastného režimu a už sa o nič viac nemusíte starať.

Máte už jasnejšie vo výbere vonkajšieho tienenia? Ak vás zaujíma konkrétna cenová ponuka, neváhajte navštíviť web minirol.sk a zaslať im nezáväzný dopyt.

Súvisiace články:

Screenové rolety v pergolách
Vonkajšie tienenie okien a jeho vplyv na vnútorné prostredie

Autor: Tlačová správa
Foto: archív firmy Building Shutter Systems s.r.o.
reklama

Nové

Leadax a Wienerberger Slovensko na trh uvádzajú inovatívne riešenie pre ploché strechy

Leadax a Wienerberger Slovensko na trh uvádzajú inovatívne riešenie pre ploché strechy

Zverejnené 18.3. Spoločnosť Wienerberger uzavrela na svetovej výstave Expo koncom roka 2022 exkluzívnu zmluvu o predaji inovatívnych riešení s nízkym obsahom CO2 určených pre ploché strechy, ktoré vyrába holandská spoločnosť Leadax. Leadax Roov je udržateľná… ísť na článok

Ako vynoviť kuchyňu

Ako vynoviť kuchyňu

Zverejnené 15.3. Kompletná renovácia kuchyne je finančne aj časovo nákladná, no niekedy stačí urobiť pár takzvaných kozmetických úprav a rozdiel je hneď obrovský. Renováciu kuchyne, ktorej cieľom je vznik staronového atraktívneho priestoru, zjednodušia naše tipy.… ísť na článok

Byt Stein2. Moderné prvky interiéru v kombinácii s pôvodnými evokujú atmosféru staromestkého bývania

Byt Stein2. Moderné prvky interiéru v kombinácii s pôvodnými evokujú atmosféru staromestkého bývania

Zverejnené 20.3. Interiér štvorizbového bytu v novostavbe STEIN2 v súčasnosti obýva trojčlenná rodina s malým dieťaťom. Ich vstup do vzájomnej spolupráce sa stal zásadným. Už pri prvej konzultácií padlo rozhodnutie, že základný štandard bytu s laminátovými podlahami… ísť na článok

reklama