Fasádne obklady Ruukki
vyhľadávanie
Dnes je 4.10.

Ekologický dom je viac ako "iba" energeticky efektívny

Zverejnené: 1. 11. 2021

Čo vám napadne ako prvé pri predstave ekologického domu? Väčšine ľudí sa vybaví nízkoenergetická drevostavba. Skutočne zelené domy však nie sú postavené iba vo vysokom tepelno-izolačnom štandarde. Využívajú tiež prírodné materiály, ktoré sa dajú ekologicky vyrábať, pri výstavbe s nimi nevzniká zbytočne veľa odpadu a sú recyklovateľné.

Bývanie v takomto dome je taktiež zdravotne nezávadné a príjemné z pohľadu kvality vzduchu či akustiky. A v neposlednom rade, ekologická stavba má tiež dlhú životnosť a prežije aj výnimočné udalosti, ako sú aj extrémne poveternostné vplyvy.

Pre stavbu alebo rekonštrukciu domu do ekologického štandardu je preto nevyhnutné starostlivo zvážiť množstvo detailov, vrátane skladby vnútorných stien, podláh a stropov.

Spoločnosť Knauf ponúka pre ekologické drevostavby špeciálny rad sadrokartónových a sadrovláknitých dosiek, ktoré sa vyrábajú z ekologicky čistých polotovarov a keďže sú recyklovateľné, nezaťažujú životné prostredie.

Špeciálne pre drevostavby je určená napríklad doska KNAUF Diamant X s výnimočnými akustickými, protipožiarnymi a mechanickými vlastnosťami, ktorá navyše ponúka aj statickú funkciu. Vďaka vysokým statickým hodnotám a dĺžke 2,75 m otvára táto funkčná doska nové perspektívy v aplikácii – dá sa montovať na celú výšku miestnosti bez potreby horizontálnych spojov.

V drevostavbách je tiež obľúbená sadrovláknitá doska KNAUF Vidiwall, ktorá zaisťuje vysokú tuhosť konštrukcie a jej odolnosť voči mechanickému namáhaniu a podlahová doska KNAUF Brio určená pre konštrukcie suchých podláh, ktorá je navrhnutá s prihliadnutím na elimináciu krokového hluku. Ako fasádne riešenie pre drevostavby je vhodná a v praxi osvedčená cementová doska pre prevetrávanú fasádu KNAUF Aquapanel Cement Board Outdoor, ktorá je odolná aj pri extrémnych prejavoch počasia a teplotných výkyvoch. Použiť ju môžete aj na podbitie strešných podhľadov.

Okrem ekologického rozmeru a splnenia najvyšších požiadaviek na požiarnu odolnosť, akustiku, statiku a bezpečnosť, prinášajú systémy Knauf v rámci suchej výstavby pre segment drevostavieb aj rýchlosť, čistotu a efektívnosť.

Ekologický dom je viac ako „iba“ energeticky efektívny

Čo vám napadne ako prvé pri predstave ekologického domu? Väčšine ľudí sa vybaví nízkoenergetická drevostavba. Skutočne zelené domy však nie sú postavené iba vo vysokom tepelno-izolačnom štandarde. Využívajú tiež prírodné materiály, ktoré sa dajú ekologicky vyrábať, pri výstavbe s nimi nevzniká zbytočne veľa odpadu a sú recyklovateľné. Viac na www.knauf.sk

Súvisiace články:

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Knauf
reklama

Nové

HELUZ uvádza na trh šikovný komínový komplet HELUZ SMART

HELUZ uvádza na trh šikovný komínový komplet HELUZ SMART

Zverejnené 3.10. Spoločnosť HELUZ už dlhodobo udržuje trend zjednodušovania výstavby. Výsledkom tohto úsilia je aj novinka HELUZ SMART, s ktorou rozširuje ponuku svojich komínových kompletov. Už názov tohto produktu napovedá, že ide o mimoriadne šikovný a praktický… ísť na článok

Jeseň je za oknami. Kedy zazimovať vonkajšie rolety?

Jeseň je za oknami. Kedy zazimovať vonkajšie rolety?

Zverejnené 2.10. Prvé žlté lístie padá na zem a hlavným motívom výzdob sa stávajú tekvice. Jeseň je tu a s ňou prichádzajú aj niektoré povinnosti okolo domu – napríklad zazimovanie vonkajších roliet. ísť na článok

Limity využitia kvalitného kompozitu určuje odvaha investorov a fantázia architektov

Limity využitia kvalitného kompozitu určuje odvaha investorov a fantázia architektov

Zverejnené 1.10. Kompozitné dosky sa dnes najčastejšie uplatňujú v exteriéroch rodinných domov v podobe terás, plotov alebo obkladov stien. Popredný európsky výrobca a dodávateľ dosiek Terafest®, česká spoločnosť WPC – Woodplastic, však registruje stále väčší… ísť na článok

reklama