HELUZ – tehly, preklady, komíny, stropné systémy na stavbu rodinného domu
vyhľadávanie
Dnes je 24.5.

Ekologický dom je viac ako "iba" energeticky efektívny

Zverejnené: 1. 11. 2021

Čo vám napadne ako prvé pri predstave ekologického domu? Väčšine ľudí sa vybaví nízkoenergetická drevostavba. Skutočne zelené domy však nie sú postavené iba vo vysokom tepelno-izolačnom štandarde. Využívajú tiež prírodné materiály, ktoré sa dajú ekologicky vyrábať, pri výstavbe s nimi nevzniká zbytočne veľa odpadu a sú recyklovateľné.

Bývanie v takomto dome je taktiež zdravotne nezávadné a príjemné z pohľadu kvality vzduchu či akustiky. A v neposlednom rade, ekologická stavba má tiež dlhú životnosť a prežije aj výnimočné udalosti, ako sú aj extrémne poveternostné vplyvy.

Pre stavbu alebo rekonštrukciu domu do ekologického štandardu je preto nevyhnutné starostlivo zvážiť množstvo detailov, vrátane skladby vnútorných stien, podláh a stropov.

Spoločnosť Knauf ponúka pre ekologické drevostavby špeciálny rad sadrokartónových a sadrovláknitých dosiek, ktoré sa vyrábajú z ekologicky čistých polotovarov a keďže sú recyklovateľné, nezaťažujú životné prostredie.

Špeciálne pre drevostavby je určená napríklad doska KNAUF Diamant X s výnimočnými akustickými, protipožiarnymi a mechanickými vlastnosťami, ktorá navyše ponúka aj statickú funkciu. Vďaka vysokým statickým hodnotám a dĺžke 2,75 m otvára táto funkčná doska nové perspektívy v aplikácii – dá sa montovať na celú výšku miestnosti bez potreby horizontálnych spojov.

V drevostavbách je tiež obľúbená sadrovláknitá doska KNAUF Vidiwall, ktorá zaisťuje vysokú tuhosť konštrukcie a jej odolnosť voči mechanickému namáhaniu a podlahová doska KNAUF Brio určená pre konštrukcie suchých podláh, ktorá je navrhnutá s prihliadnutím na elimináciu krokového hluku. Ako fasádne riešenie pre drevostavby je vhodná a v praxi osvedčená cementová doska pre prevetrávanú fasádu KNAUF Aquapanel Cement Board Outdoor, ktorá je odolná aj pri extrémnych prejavoch počasia a teplotných výkyvoch. Použiť ju môžete aj na podbitie strešných podhľadov.

Okrem ekologického rozmeru a splnenia najvyšších požiadaviek na požiarnu odolnosť, akustiku, statiku a bezpečnosť, prinášajú systémy Knauf v rámci suchej výstavby pre segment drevostavieb aj rýchlosť, čistotu a efektívnosť.

Ekologický dom je viac ako „iba“ energeticky efektívny

Čo vám napadne ako prvé pri predstave ekologického domu? Väčšine ľudí sa vybaví nízkoenergetická drevostavba. Skutočne zelené domy však nie sú postavené iba vo vysokom tepelno-izolačnom štandarde. Využívajú tiež prírodné materiály, ktoré sa dajú ekologicky vyrábať, pri výstavbe s nimi nevzniká zbytočne veľa odpadu a sú recyklovateľné. Viac na www.knauf.sk

Súvisiace články:

— kontakty —

KNAUF Bratislava s.r.o.

Einsteinova 19, 851 01 Bratislava

E: info@knauf.sk   T: 02 582 40 811   WWW: https://www.knauf.sk/

Autor: Tlačová správa
Foto: Archív firmy Knauf
reklama

Nové

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Nízkoenergetický tehlový dom s dôrazom na ekológiu

Zverejnené 23.5. Investori kládli dôraz na použitie neškodných prírodných materiálov, teda minimum plastov a ďalších komponentov zaťažujúcich životné prostredie aj zdravie obyvateľov domu. Preto zvolili stavbu domu z tehál HELUZ FAMILY 2in1 a HELUZ FAMILY. ísť na článok

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Letné nevyhnutnosti: siete proti hmyzu nesmú chýbať vo vašej domácnosti

Zverejnené 20.5. Otvorte okná bez obáv z otravného hmyzu. Komáre alebo osy sa do vášho interiéru nedostanú vďaka sieťam proti hmyzu. Neprenikne nimi totiž ani muška! ísť na článok

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Akú strešnú krytinu pre rodinný dom vybrať? Prehľad jednotlivých materiálov

Zverejnené 24.5. Nová strecha rozhodne nie je lacnou záležitosťou a preto by sme nemali jej výber podceniť. Na trhu je dnes možné dostať veľké množstvo strešných krytín. Môžeme vyberať medzi rôznymi materiálmi, tvarmi aj farbami. Poradíme, aké parametre pri kúpe… ísť na článok

reklama